/
/
השר לא קולט

המאבק מול משרד התקשורת על חוסר הקליטה הסלולרית בביתר עילית, עולה שלב

השר לא קולט

למרות הצהרות משרד התקשורת: הולכת ומחריפה בעיית חוסר הקליטה בעירנו >>> מאבק ציבורי תחת הכותרת 'עיר ללא קליטה' צובר תאוצה, והתקשורת הכללית מלווה את המאבק >>> 'שערים', שהיה הראשון לתת פומביות לבעיה - ימשיך להוביל את המאבק
ט׳ בטבת ה׳תשפ״ב
12:37
עוול מתמשך
אילוסטרציה

יעקב מרגליות

המאבק הציבורי בנושא ‘עיר ללא קליטה’ עולה מדרגה: מזה כשנה מוביל ‘שערים’ שורה של כתבות ותחקירים על מצב הקליטה הרעוע בעיר. מציאות שבה 63,000 תושבים חיים במציאות שבה לא ניתן לקבל ולהוציא שיחות סלולריות תקינות – היא בלתי נסבלת ובלתי מתקבלת על הדעת, עד כדי סכנה ופיקוח נפש במקרי חירום.

חרף הבטחות חוזרות ונשנות מצד משרד התקשורת, והודעות חגיגיות שהוציא המשרד לעיתונות – בשטח, עדיין לא זז דבר. יותר ויותר תלונות מגיעות למערכת ‘שערים’ על רחובות שלמים שמנותקים מקליטה בסיסית; בניינים שבהם אין אות סלולרית; פרויקטים שלמים שבהם טלפון סלולרי הוא מצרך שאי אפשר לעשות שימוש.

כך למשל, רק בימים האחרונים, קיבלנו מכתב ממשפחה המתגוררת בפרויקט ‘בית בפארק’. לדברי בני המשפחה, הטלפונים הסלולריים בבית פשוט מושבתים. לא מקבלים שיחות”. לצד זאת, גם במקרים שבהם מתקבלות שיחות – הן מתנהלות למקוטעין, עם ניתוקים חוזרים ונשנים, באופן שלא ניתן להתנהל.

מול כל התלונות הללו – משרד התקשורת, בראשות השר יועז הנדל – פשוט מתעלם. פניות שנשלחו, שאילתות בכנסת ועוד ניסיונות להסב את תשומת לב השר, נענו במשיכת כתף או במילים ריקות.

כאמור, בימים האחרונים עולה המאבק שלב. במקומות שונים החל להתנהל מאבק מתוקשר תחת הכותרת ‘עיר ללא קליטה’, ולידיעת ‘שערים’ הגיע מידע לפיו גם התקשורת הכללית החלה להתעניין ולהצטרף למאבק.

במוצאי שבת האחרונה העלה אחד מתושבי העיר, ר’ אריה ארליך, את הפרסום הפומבי הבא: “שבוע טוב ומבורך לשר יועז הנדל.  גם עכשיו, עיר של 63,000 תושבים שממוקמת קילומטר מביתך – מנוטרלת מקליטה סלולרית. אלפי משפחות סובלות מאי יכולת להוציא ולקבל שיחות והודעות, ואתה מתעלם מכל הפניות בנושא. תושבי ביתר עילית דורשים ממך שתתעורר ותתחיל למלא את חובתך כשר תקשורת”. הפנייה גררה הדים רבים, ובעקבות כך – התקשורת מצטרפת למאבק.

לדברי גורם בעירייה, “החברות ‘סלקום’ ו’פלאפון’ קיבלו לאחרונה היתר לקמת אנטנות בעיר ,אחרי מאמץ גדול של העירייה, בגלל הסיכון ולאור העובדה שמדובר בפיקוח נפש. עכשיו זה תלוי בביצוע של החברות”.

בתקווה שמישהו שם במשרד התקשורת – יתחיל סוף סוף לקלוט.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות