/
/
עושים טובה לעצמנו // דבר פורום ‘בעלי העסקים בביתר’

עושים טובה לעצמנו // דבר פורום ‘בעלי העסקים בביתר’

י״ז בסיון ה׳תשפ״א
17:55
ביתר DAYS

כ’פורום העסקים’ של ביתר עילית – אנו זוכים לאורך השנה ללוות רבים מהעסקים בעיר ביתר עילית. אנו עושים זאת ממקום של שליחות ורצון לסייע.

כמו שחלק מאתנו בעצמו צמחו מלמטה וחוו את כל הקשיים והאתגרים, וגם את הרגעים הקשים שבהם המחשבה מנקרת לאמור: ‘אולי עדיף לסגור ולחזור להיות שכיר’ – אנו נושמים את הזירה הזו, חיים אותה ופעילים בתוכה – מתוך שאיפה לעזור לבעלי עסקים מקומיים כמונו, שיוכלו לעמוד על הרגליים, להתפרנס בכבוד ולהצמיח את הכלכלה המקומית.

אנו רואים אותם – את העסקים הללו – כאשר הם נולדים. חיים איתם את הקשיים. מלווים את האתגרים בתחילת הדרך, ולראות אותם מתקרבים לפסגה. זה לא קל; כל מי ששלח את ידו פעם בעסק קטן יודע, שמדובר בדרך ארוכה, כאשר כל החלטה יכולה להשפיע על העסק שנים קדימה. אם זו החלטה שגויה – העסק עלול חלילה להתרסק; אם זו החלטה נבונה – העסק יכול בס”ד לשגשג, והשמים הם הגבול. 

אבל מניסיוננו האישי, וגם מניסיונם של רבים מבעלי העסקים – אפשר בס”ד להשתקם מכל מצב, גם ממצבים של דשדוש העסק בביצה טובענית של חובות וגירעון וסף פשיטת רגל. זה תלוי בעיקר ביזמות של בעל העסק, וכמובן – בהמון סייעתא דשמיא.

הקשר הישיר ביניכם, תושבי העיר, לבין בעלי העסקים – הינו קשר בל יינתק. אתם החמצן של הכלכלה המקומית.

כאשר התושבים חלשים, העסקים קורסים. אלו עובדות שראינו אותם מקרוב – הכי מקרוב שאפשר – והפנמנו את לִקחם. כאשר המשפחות חלשות – גם העסקים חלשים, וכאשר העסקים חלשים – המשפחות נחלשות עוד יותר, וכך מעגל הקסמים הזה לא נגמר ומוביל לכאוס כלכלי שאחריתו מי ישורנה.

והמעגל הזה בלתי נגמר: הצמצום בהכנסותיהם של בעלי העסקים גורם להם לצמצם בהשתתפות שלהם בחיי הקהילה, בתרומה למוסדות, לקופות הצדקה, ולבתי הכנסת, כאשר בימים כתיקונם – התמיכה של אנשי העסקים בכלל פעולות הקהילה ולמען החלשים יותר – מגיעה לכארבעים אחוז מכלל ההכנסות של הגופים הללו. אבל כאשר הם מצמצמים בהיקפי התרומות – החלשים יותר נופלים. וזה כבר קורה, לצערנו. תשאלו כל גבאי צדקה או עסקן בעיר.

לכן, חשוב מאוד לתמוך בעסקים המקומיים. ‘גלגל חוזר בעולם’ – ועל הגלגל הזה כולנו נמצאים. הבה נחזק האחד את רעהו, וביחד לא רק שנמנע נפילה – אלא שבסייעתא דשמיא נניע מחדש את גלגלי הצמיחה של עירנו, ברוחניות ובגשמיות גם יחד.

אנחנו נמצאים באזור הדמדומים שלפני גל עצום של עליית מחירים במשק הישראלי, לצד שורת הגבלות שהממשלה נערכת לנקוט עקב גל האומיקרון (בתקווה שלא). הזמן הזה הוא אידיאלי להספיק עוד קצת שגרה, לנצל הזדמנות שכנראה לא תחזור ועל הדרך לסייע לכלכלה המקומית לקום על הרגליים. 

לפני סיום, ברצוננו להודות לראש העיר ולחברי העירייה על הפעילות למען בעלי העסקים בעיר בשלל מיזמים חשובים. ועל כך מגיעה תודה ענקית.

כל מה שחדש
כ״ג באייר ה׳תשע״ג
17:09
כ״ג באייר ה׳תשע״ג
17:09
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות