/
/
/
ימה וקדמה וביתרה ה־770 של ביתר | ‘כיכר השלוחים’ נחנכה בעיר, ביום ההילולא של כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זי”ע

ימה וקדמה וביתרה ה־770 של ביתר | ‘כיכר השלוחים’ נחנכה בעיר, ביום ההילולא של כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זי”ע

לכבודם של שלוחי חב"ד ברחבי העולם - בגבעה א' נחנכה 'כיכר השלוחים', שבמרכזה דגם של בניין 770 - בית מדרשו של כ"ק מרן האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע >>> במעמד השתתפו רב קהילת חב"ד בעיר, הגה"ח הרב אשר לעמיל כהן ומזכיר בי"ד רבני חב"ד הגה"ח רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי
י״א בתמוז ה׳תשפ״א
21:18

לכבודם של שלוחי חב”ד ברחבי העולם – בגבעה א’ נחנכה ‘כיכר השלוחים’, שבמרכזה דגם של בניין 770 – בית מדרשו של כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זי”ע >>> במעמד השתתפו רב קהילת חב”ד בעיר, הגה”ח הרב אשר לעמיל כהן ומזכיר בי”ד רבני חב”ד הגה”ח רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי  >>> סיקור

@יעקב מרגליות

מוקירים את שלוחי הקודש: במעמד יוצא דופן נחנכה ביום ראשון שעבר ‘כיכר השלוחים’ במרומי גבעה א’ בעיר. המעמד התקיים בג’ תמוז, יומא דהילולא של כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זי”ע, ונועד להוקיר את שלוחי הקודש ששלח הרבי כדי להפיץ את אור התורה והיהדות בארבע כנפות תבל.

המיצג שהוקם בכיכר כולל דגם של בניין ‘770’ בניו יורק – בית מדרשו של כ”ק האדמו”ר זי”ע, המקום שממנו יצא אורו לכל העולם כולו. על בניית הכיכר המיוחדת עמלו בעירייה במשך תקופה ארוכה, וערב יומא דהילולא, ג’ תמוז תשפ”א, הושלמה בניית הכיכר הייחודית. כיכר זו, ראשונה מסוגה בעולם, מצטרפת לשורה של כיכרות מושקעות בעיר. 

כבר לפני כשנתיים, בביקור בכינוס השלוחים השנתי בניו יורק, הודיע רה”ע מאיר רובינשטיין על היוזמה לבניית הכיכר, לפאר ולרומם את שלוחי חב”ד הפזורים בכל רחבי תבל ומביאים את אור התורה לרבבות יהודים, והיה בכך ביטוי להתרגשות וההתפעלות מפועלם האדיר של שלוחי חב”ד,

המעמד המרשים נפתח בדברי ברכה של רה”ע, שהביע הוקרה לשלוחי חב”ד הנמצאים בכל אתר ואתר. “כל יהודי יודע היטב שכאשר הוא צריך משהו שקשור באידישקייט וגם בסיוע אישי, שלוחי חב”ד תמיד נמצאים שם עבורו. זכתה עירנו להתפאר בקהילת חסידי חב”ד, שגם בעיר התורה והחסידות עושים רבות ונצורות להרבות תורה ויהדות, מתוך אהבת ישראל, וכל זאת מתוך כח המשלח, שביום זה אנו מציינים את הייארצייט – ז”ך שנים להסתלקותו”. רה”ע הודה לנציג חב”ד בעירייה, ר’ משה כהנא, על שיתוף הפעולה בקידום היוזמה. “כיכר זו תאדיר ותרומם את שלוחי חב”ד בכל רחבי העולם”, סיים רובינשטיין.

רב קהילת חב”ד בעיר, הגה”ח רבי אשר לעמיל כהן שליט”א, אמר במשאו: “אנו נמצאים ביומא דהילולא, ובוודאי ביום זה אנו רואים את ההשפעה האדירה של הרבי על רבבות רבות של יהודים שמתעוררים ליהדות, לשמירת מצוות ולקיום התורה. ובוודאי שהדגם הזה של ביתו של הרבי, שמפאר את השלוחים בכל רחבי העולם, מכבד את עירינו המעטירה”.

מזכיר בית דין רבני חב”ד בארץ הקודש, הגה”ח רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי שליט”א, שהגיע במיוחד לעיר על מנת להשתתף בחנוכת הכיכר – העלה על נס את  העשייה הרבה לטובת קהילת חסידי חב”ד: “ראינו איך פועלים כאן כדי לסייע בכל עניין לחסידי חב”ד. אנו מברכים את רה”ע ומודים לו על הדאגה לחסידי חב”ד ועל ההוקרה וההערכה לשלוחים בכל אתר ואתר”. את האירוע הנחה הרב חיים גרינברג, יו”ר ‘מרכז החסידות היכל מנחם’ בעיר, שהודה לרה”ע, לנציג חב”ד בעיר ולכל העוסקים במלאכה המרשימה.

whatsapp image 2021 06 20 at 192451
כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות