/
/
עשרות דיור חדשות בעיר נמכרו בחודש האחרון

עשרות דיור חדשות בעיר נמכרו בחודש האחרון

א׳ בסיון ה׳תשע״ג
17:54

לפני קרוב לשנה פרסם משרד השיכון מכרז על כ-300 דירות בגבעה ב’, אך עם התחלת שיווק הדירות מתברר שהכול נחטף בתום פחות מחודש ימים של שיווק אינטנסיבי. קבלני הבניה מסכמים בסיפוק את מכירתם של עשרות הדירות הגדולות בפרויקטים החדשים בביתר.

גל  של שיווק ומכירת דירות הגיע השבוע אל קיצו בתוך פרק זמן של חודש ימים.המדובר במכרזי הבניה שהוצאו לפני כשנה ע”י משרד השיכון בתום תקופת ההקפאה וכצעד ענישה כלפי הפלסטינים על פנייתם לאו”ם. אז שווקו בביתר שלוש מאות יחי”ד, כשדירות שלושה חדרים בפרויקט נמכרו במחירים מוזלים שעמדו על קרוב לחמש מאות אלף שקלים בלבד לדירה. אולם מלבד דירות אלו נבנו בפרויקטי הענק האלו גם דירות גדולות המיועדות לציבור הרחב, והוצאו לשיווק מהיר ע”י הקבלנים ובסיועם של מתווכי הדירות הגדולים בעיר, אשר מטבע הדברים אליהם מתנקזים כל הפניות והבקשות לקניית דירות בעיר. אולם בתום חודש אחד של שיווקים התברר כי הביקוש לדירות בעירנו גדול עד כדי כך שהדירות נחטפו במהירות שיא עליה לא חלמו משווקי הדירות. בין הדירות יכולנו למצוא דירות גדולות בסדר גודל של 120 מ”ר ואף 180 מ”ר, שנמכרו במחיר ממוצע של מליון וארבע מאות אלף ₪ במספר אזורים בגבעה ב’.

שיא של ביקוש

הפרויקט הראשון שהושק הוא של חברת אשדר הבונה ברח’ קדושת לוי, חברת “משכן אליהו” ששיווקה אף היא דירות ששה חדרים בפרויקט שהיא מקימה במקום. חברת “טרקלין בקריה” מכרה עשרות דירות גדולות ומרווחות במעלה רחוב קדושת לוי . חברת “בונייך” שיווקה את אחרוני הדירות הגדולות וצמודי קרקע ומחסנים. ואילו חברת אלואל מסיימת בימים אלו את השיווק המהיר בפרויקט הדיור האיכותי שלה ברחוב ויז’ניץ פינת כנסת יחזקאל, זאת לאחר שסיימה את שיווק הדירות בפרוייקט הרב ש”ך פינת קדושת לוי.  יצוין שהמתווכים העוסקים בשיווק הדירות אינם נוטלים דמי תיווך מהרוכשים עבור תיווך של הדירות החדשות והם פועלים אך ורק בתיאום ובהסכם עם הקבלן בלבד. כמו”כ המתווכים והקבלנים נשמעים כולם לתקנות מרן הגאב”ד ובית דינו  שפורסמו אך לאחרונה לגבי הסכמי הבניה בעיר.  

“באם נסתכל בפרספקטיבה ארצית”, אומר לנו אחד מהמתווכים העוסק בשיווק הדירות מהקבלנים, “אזי ששיווק כמות כזו של יחי”ד בזמן קצר שכזה מהווה שיא ארצי של ממש.” קשה למצוא תקדים שכזה בערים אחרות, שם נאלצים הקבלנים לפרסם את מרכולתם שוב ושוב עד שהם מצליחים להיפטר מהדירות, בעוד בביתר נחטפו הדירות ללא כל קושי”.

“מלבד הדיור האיכותי בביתר עילית”, אומר אחד מרוכשי הדירות בשיחה עם כתב שערים,  מחירי יחידות הדיור בביתר מקלים על האפשרות לעמוד בתשלומי המשכנתא והופכים את קניית הדירות הגדולות בביתר להשקעה הטובה והבטוחה ביותר.”

הצד השני של המטבע

לעומת זאת, ראוי לציין את קריאתו של אחד המתווכים בעיר המתריע על מאות יח”ד פנויות להשכרה בעיר, בעיקר יחידות קטנות מאד. דבר הגורר את הבונים להוצאות מיותרות בלא יכולת לעמוד בהם. בשיחה עמו הוא מצהיר על כך ש”עוול הוא להשקיע בבניה סכום של מאות אלפים שהיכולת לעמוד בהחזרים שלהם מוטלת בספק”. לטענתו עדיף יותר להשקיע בערים בפריפריה ולקבל החזר בטוח יותר.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות