/
/
/
סדרת אירועים מרשימים במוסדות ‘הדרת ירושלים’ בביתר עילית

סדרת אירועים מרשימים במוסדות ‘הדרת ירושלים’ בביתר עילית

א׳ במרחשון ה׳תשע״ג
23:36

בחוה”מ נערכה חנוכת הבית של הישיבה, שמחת בית השואבה וערב הוקרה לתורמים ובמוצאי שמחת תורה נחתמו האירועים בהכנסת ספר תורה לע”נ מרן הגרי”ש אלישיב זצוק”ל והקפות שניות * התהלוכה יצאה מבית ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין: “מאות התלמידים מפארים את שולחן המזרח של מוסדות התורה והחינוך בעיר

מוסדות ‘הדרת ירושלים’ היו הנחשונים בהקמת ישיבה בעיר ביתר עילית. מאות תלמידי המוסדות מפארים את שולחן המזרח של מוסדות התורה והחינוך בעיר וביום חגם-חגינו אני מאחל להנהלת המוסדות ולתלמידים; שימשיכו להתפתח ולשגשג לתפארת עיר התורה והיראה ביתר עילית מבחינת ‘חדש ימינו כקדם’ בהיותה העיר הגדולה בתבל כמקום תורה ותפילה” – כך אמר ראש העיר ביתר עילית, הרב מאיר רובינשטיין במעמד חנוכת הבית של הישיבה – ‘מרכז התורה’ המסונפת למוסדות ‘הדרת ירושלים’ שעברה למשכן הקבע המפואר בעיר. כמו”כ שיבח את הנגיד ה”ה אירה רעענט ונוות ביתו הי”ו על תרומתם להקמת משכן התורה בעיר.

במעמד המרגש השתתפו; הרב הראשי, הגאון רבי ישראל מאיר לאו. הרב אביגדור נבנצאל, רבה של העיר העתיקה בירושלים. ראש ישיבת ‘נתיב אריה’, הרב אהרן בינה, יד ימינו ומנהל קרן רות של הנגיד אירה רעענט. אישי ציבור רבים ובהם; השר, מר בני בגין ומאות מתושבי העיר. במעמד ציינו הנואמים את ייחודם של מוסדות התורה והחינוך ‘מרכז התורה’ בתפיסה החינוכית המיוחדת של התלמידים בניהולם של הרב יוסף חפץ ויד ימינו של הרב בינה. את המעמד פתח והנחה, הרב אורי זהר, חבר הנהלת המוסדות. 

למחרת נערכה מסיבת ‘שמחת בית השואבה’ ששולבה בערב הוקרה לנגיד אירה רעענט ומשפחתו. המשתתפים ובהם רבנים ואישי ציבור מהעיר ביתר ומחוצה לה. ראש העיר, הרב רובינשטיין ומשפחת הנגיד.

במוצאי שמחת תורה נחתמה סדרת האירועים במעמד הכנסת ספר תורה שנכתב על ידי הנגיד מר אירה רעענט ומשפחתו לעילוי נשמת מרן פוסק הדור הגאון רבי יוסף שלום אלישיב זצוק”ל אשר זה הספר תורה הראשון המוכנס להיכל תורה ותפילה לעילוי נשמתו. בתהלוכה שיצאה מביתו של ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין, לאור אבוקות האור שבידיהם של תינוקות של בית רבן ולצלילי השירה, השתתפו; רבני העיר. ראשי הישיבה; הרה”ג רבי אברהם מנדלזון והרה”ג רבי חיים אקרמן ואלפים מתושבי העיר. באירוע המרומם חגגו המשתתפים עשור להקמת מוסדות ‘מרכז התורה’ שע”י ‘הדרת ירושלים’ בעיר ביתר עילית המקיימים רשת מוסדות תורה וחינוך מזה 30 שנה בירושלים.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות