/
/
נחלתנו לזרים

נחלתנו לזרים

חשבון בבקשה | הכפר 'בתיר' יורחב ב-3,600 דונמים על חשבון יישובי הסביבה, ו-500 מבנים לא חוקיים יולבנו, לפי מחקר מדאיג של עמותת 'רגבים' - ה'מחוות' שהממשלה סידרה לרשות הפלסטינית תוביל לניתוק גוש עציון מירושלים והקמת מדינה פלסטינית.
כ״ה בתמוז ה׳תשפ״ב
14:18
תחקיר מיוחד

שמעון כהן

כמה עולה לנו ביקור ביידן? לפי מחקר מדאיג של עמותת ‘רגבים’ – ה’מחוות’ שהממשלה סידרה לרשות הפלסטינית תוביל לניתוק גוש עציון מירושלים והקמת מדינה פלסטינית >>> גורמים בקואליציה: “מדובר בתוכניות ישנות” >>> הפירוט המלא

כמה עולה הביקור האחרון של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן לתושבי אזור גוש-עציון שבו אנו מתגוררים? תחקיר מקומם במיוחד שמפרסמת תנועת ‘רגבים’ חושף, כי במסגרת המחוות של ממשלת המעבר לרשות הפלסטינית, כחלק מביקורו של נשיא ארה”ב שהסתיים בסוף השבוע שעבר – יאושרו 6 תכניות מתאר חדשות ליישובים ערבים בכל מרחבי יהודה ושומרון. את עיקר המחיר סופג אזור גוש-עציון, לרבות ביתר וסביבותיה.

ב’רגבים’ מסבירים כי התכניות כוללות ‘הלבנה’ של מאות מבנים לא חוקיים וכן הרחבת היישובים באלפי דונמים לבניה נוספת על גבי צירי תנועה מרכזיים, על שמורות טבע ואתרי מורשת. כך למשל, בכפר בתיר הסמוך לעירנו ביתר עילית – מתוכננת הלבנה של למעלה מ-500 מבנים לא חוקיים והרחבת הכפר בכ-3,600 דונם נוספים (כגודלה של העיר אריאל!).

התוכנית הזו תנתק למעשה את גוש עציון מירושלים ותהווה איום בטחוני על הנוסעים בכביש המנהרות, בציר העוקף לירושלים דרך הר גילה (ציר וואלג’ה) ובכביש המוביל לצור הדסה.

תוכנית נוספת במזרח גוש עציון מאשרת הרחבה של הכפר כיסאן ב-615 דונמים, תצמצם את הגישה ליישובי מזרח גוש עציון ותחסום אותם מלהתפתח בעתיד. כמו כן תכנית הרחבה לכפר פאקיקס אשר תחסום את הגישה ליישוב נגוהות בהר חברון.

אישורי תב”עות נוספים המתוכננים בבנימין ובשומרון כוללים תכנית בלב השומרון בצמוד לכביש 5 בין אריאל לרבבה וכן בחיזמה, סמוך לפסגת זאב, תכנית הרחבה לכיוון מזרח במאות דונמים.

מאיר דויטש, מנכ”ל תנועת רגבים, אומר: “זו קטסטרופה שחייבים לעצור מיד. סער, שקד, בנט, כהנא, אלקין, הנדל, אורבך, האוזר – נבחרתם בקולות הימין בהבטחה לשמור על ההתיישבות, הבאתם לנו את יאיר לפיד ראש הממשלה ואת בני גנץ שר הביטחון, באחריותכם לעצור את המהלך המטורף של הלבנת אלפי מבנים לא חוקיים, יצירת נתק בין גושי ההתיישבות לירושלים וקיבוע ההשתלטות הפלסטינית העבריינית על שטחי C”.

מנגד, גורמים באגף הימני בקואליציה דוחים את הטענות. לדבריהם, מדובר בתוכניות ישנות שנעשו בתיאום עם מועצת יש”ע. “אלו תוכניות מאוד מינוריות שהיו צריכות לעלות מזמן ובכל פעם לא העלו אותן”, הם מנסים להרגיע.

במפה המצורפת לעמוד זה – ניתן לראות את מלוא הכרסום של הכפרים הערביים בסביבה, כולל התקרבות משמעותית של הכפר חוסאן לכיוון ביתר עילית.  

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות