/
/
משרד התחבורה מפעיל אוטובוסים נפרדים לפלסטינים ביש”ע

משרד התחבורה מפעיל אוטובוסים נפרדים לפלסטינים ביש”ע

זאת בעקבות החשש שגורמים הפלסטינים שעולים לאוטובוסים המיועדים לציבור הכללי, בעיקר בקווי מודיעין עילית- ב"ב. בשלב ראשוני פועלים האוטובוסים מהשומרון למרכז. תתכן הרחבת המהלך לישובי הגוש. עם זאת מבהיר השר כץ: "אין לנהגים להוריד שום נוסע".
כ״ו באדר ה׳תשע״ג
18:11

זאת בעקבות החשש שגורמים הפלסטינים שעולים לאוטובוסים המיועדים לציבור הכללי, בעיקר בקווי מודיעין עילית- ב”ב.  בשלב ראשוני פועלים האוטובוסים מהשומרון למרכז. תתכן הרחבת המהלך לישובי הגוש. עם זאת מבהיר השר כץ: “אין לנהגים להוריד שום נוסע”.

בעקבות תלונות רבות מצד הנוסעים בתחבורה הציבורית בשטחי יו”ש על הטרדות וגרימת פאניקה מצד הפלסטינים אשר משתמשים בתח”צ כדי להגיע למקומות עבודתם במרכז הארץ, החליט משרד התחבורה להפעיל קווי תחבורתי מיוחדים, באמצעות חברת “ויאוליה”, שיסיעו את הפלסטינים, אלה המחזיקים ברישיון מעבר, מכפריהם אל מרכז הארץ ויחסכו מקרים של הטרדות וחששות, ע”פ הפרסומים, מצידם של הנוסעים פלסטינים.

התופעה עצמה מוכרת היטב לתושבי ביתר עילית, אם כי לא במימדים מהם סובלים תושבי מודיעין. כמעט מידי יום אנו נתקלים בהורדות של פלסטינים במחסום המנהרות. תושב העיר מ.ד. סיפר ל”שערים”: “לפני תקופה נסעתי בקו 290 מירושלים לביתר, היה זה בשעת לילה מאוחרת והאוטובוס היה כמעט ריק. בתחנת מלחה עלו קבוצת ערבים מאיימת. הם צעקו בקולי קולות, והטילו אימתם על הנוסעים המעטים. הנהג עצמו רעד מפחד, אך הוא היה מוכרח להעלותם”.

יצוין כי ע”פ הנחיית הדרג המדיני אסור לנהגים עצמם, ואף לפקחי עילית, להוריד אף נוסע מהאוטובוס. אפשרות זו נתונה אך ורק לחיילים במחסומים הבודקים את אישורי הכניסה של הנוסע כראות עינם.

בקרוב אצלנו?

המהלך אמור להתבצע בשלבים, כשבשלב ראשון הופעל הקו באזור השומרון, ובמידה והקו יצליח יורחב השירות גם לאזור יהודה ולישובי גוש עציון, עבור הנוסעים הפלסטינים המורשים להיכנס לשטח ישראל.

יצוין כי המהלך עורר תגובות נזעמות בעולם ובקרב גורמים בשמאל בפרט, כשמכל עבר נשמעים גינויים על ‘משטר האפרטהייד” הישראלי היוצר הפרדה בין ערבים ליהודים.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות