/
/
מאוחדים סביב רפואה והלכה

מאוחדים סביב רפואה והלכה

לראשונה בתולדות העיר ביתר, גלריה חסרת תקדים של רבנים וגאונים שליט"א ביום עיון בנושא טהרה ורפואה שנערך בעיר ביוזמת קופ"ח מאוחדת ובהנחיית נציגיה במגזר החרדי ובעיר ביתר. רשמים ממעמד רב רושם.
ל׳ בניסן ה׳תשע״ג
00:21

לראשונה בתולדות העיר ביתר, גלריה חסרת תקדים של רבנים וגאונים שליט”א ביום עיון בנושא טהרה ורפואה שנערך בעיר ביוזמת קופ”ח מאוחדת ובהנחיית נציגיה במגזר החרדי ובעיר ביתר. רשמים ממעמד רב רושם.

עשרות רבני קהילות דיינים ומורי הוראה השתתפו בכנס מרומם בענייני טהרה ורפואה אשר העיר ביתר לא זכתה לראות מאז היווסדה. בין המשתתפים: הרבנים הגאונים, הרב יעקב תופיק אביעזרי – רב העיר , הרב מאיר שמחה אוירבאך ,הרב שלמה איצקוביץ , הרב צבי ברוורמן , הרב ישראל ברזובסקי ,ועוד עשרות רבנים חשובים שליט”א.

הכנס התקיים במסגרת סידרת כנסים בנושא רפואה והלכה המתקיימים ביוזמת קופת חולים מאוחדת, בסיוע “מרכז תורת המשפחה”. במהלך הערב הושמעו הרצאות מורי הוראה ורופאים בעלי מוניטין בתחום, המופקדים על רפואת הנשים במרפאות מאוחדת בביתר עלית. 

דבר הרבנים

המרא דאתרא הגאון הרב יעקב טופיק- אביעזרי שליט”א בירך על יוזמת הנהלת מאוחדת לקיים מפגשים בין אנשי הלכה ורופאים. מפגשים מעין אלה מהווים משום בשורה לציבור היראים והדבר מצביע על נכונותה של מאוחדת לתת מענה ראוי לצרכים ולהיבטים ההלכתיים של חבריה שומרי המצוות. “רפואה וטהרה הם בבחינת סוגיות בדיני נפשות ממש ולעיתים אף במעלה גדולה יותר. העיסוק בסוגיות אלו מחייב זהירות רבה וידע מעמיק”, הטעים המרא-דאתרא שסיים דבריו בהערכה רבה לתרומתה של מאוחדת בהעלאת המודעות לנושאים חשובים אלה.

הגאון הרב צבי ברוורמן, דיין בד”צ ביתר עלית, עמד בדבריו על השיקולים המגוונים העומדים ביסוד גישתם ההלכתית של רבנים ומורי-צדק המתמחים בסוגיות אלו. “הרבנים זמינים לשאלות הפונים אליהם 24 שעות ביממה. התייחסותם לכל שאלה נעשית באחריות וברצינות והם מונעים ממניעים הלכתיים, שבבסיסם יראת שמיים ותפילה שלא יכשלו. הרבנים משמשים כפוסקים וכיועצים, ולכן חשוב שהרבנים והרופאים יעבדו יחד ובעצה אחת”.

דבר הרופאים

פרופ’ חיים יפה, מנהל בריאות האישה במאוחדת ביתר עלית ומומחה בעל מוניטין עולמיים ברפואת נשים, הקדיש את דבריו לתפיסת עולם הרפואה המודרנית ולמהות יחסי הגומלין הראויים  בין רופאים ורבנים. “אני יכול להעיד על עצמי”, ציין פרופ’ יפה, “שהקשר שלי עם רבנים ופוסקים עיצב את השקפת עולמי ובנושאים מקצועיים מסוימים אף הביא לשינויים בגישתי בעקבות היכרותי עם הגר”מ הלברשטאם והגר”מ ברנדסדורפר – זצ”ל.  “אין לעולם הרפואה כל קושי לאמץ ולקבל דעת תורה בנושאים מגוונים כמו צניעות, דיני ייחוד וכו’. הקשר עם הרבנים מאוד חשוב וחיוני להליך הרפואי במיוחד בסוגיות רגישות כמו טהרה ורפואה”.

ד”ר חזי הורן, מומחה לאולטרה-סאונד, עסק בהיבטים שונים של רפואה וטהרה במעגלי החיים של המשפחה.

ד”ר מיקי שטטמן, הנמנה על הצוות הרפואי במרפאות מאוחדת בביתר עילית, עסק אף הוא בהרצאתו המקיפה במגוון גדול של סוגיות ואירועים רפואיים.

דבר המארגנים

הרב משה ברים, מנהל השיווק במאוחדת ירושלים, חתם את המפגש בהדגישו שמטרת המפגשים שקופ”ח מאוחדת מעודדת את קיומם, היא ליצור דינמיקה של הידברות בין ציבור הרופאים ובין מורי ההוראה והפוסקים. שיתוף הפעולה מאפשר לתת את המענה המעשי, הטוב והמקצועי ביותר, למטופלים שומרי תורה ומצוות.

הרב יצחק מלבר יו”ר תורת המשפחה העלה על נס את גישתה של מאוחדת, אשר העמידה במרכז עשייתה את הצורך והחובה להכיר את  אורח חייו של המטופל החרדי, להתחשב בצרכיו הייחודיים  ובהתאם לכך להתאים ככל האפשר את הטיפול המקצועי לאורח חייו:

הכנס הייחודי הוא פרי יוזמתו של ר’ יחזקאל קיפניס מנהל קשרי קהילה – מאוחדת ביתר .

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות