/
/
ולכל היד החזקה

| חסידים ואנשי מעשה בראשות כותל המזרח של העיר במעמד כביר לכבוד סיום הרמב"ם

ולכל היד החזקה

במעמד אדמו"רים, רבני העיר, חברי מועצה וראש העיר: קהילת חב"ד ולומדי הרמב"ם חגגו במעמד אדיר לכבודה של תורה - סיום לימוד הרמב"ם אדמו"רים ורבנים ראשי קהילות נשאו פלפולים ודברי תורה ברמב"ם ושיבחו את אלו שזוכים להצטרף לתקנת הקודש של הלימוד היומי, מיסודו של כ"ק מרן האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע סיקור
י״א בסיון ה׳תשפ״ב
01:01
צילום דוד קוטלר

כמים לים מכסים

@שמעון כהן

@צילום: דוד קוטלר

בביתר עילית נרשמה תנופה מיוחדת לתקנת הקודש שהתקין כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זי”ע – ללמוד שיעור יומי בספר ‘היד החזקה’ של הרמב”ם על מנת לרכוש בקיאות בכל חלקי התורה: היה זה כאשר במעמד אדמו”רים, רבני העיר, חברי מועצה וראש העיר – נערך מעמד ‘סיום הרמב”ם’ באודיטוריום העירוני הגדול ברחוב ברסלב בעיר. 

האירוע נערך סביב שולחנות ערוכים בהשתתפות מאות תושבי העיר, חסידי חב”ד ואנשי תורה ומעשה מכל הקהילות. אדמו”רים ורבנים ראשי קהילות נשאו פלפולים ודברי תורה ברמב”ם ושיבחו את תקנת הקודש ואת אלו שזוכים ללמוד את השיעור היומי ברמב”ם.

המרצה הנודע הרב שניאור אשכנזי, משלוחי חב”ד בראשון לציון ומי שדרשותיו המיוחדות מרתקות המוני שומעים מכל חוגי היהדות – ריתק את המשתתפים בדברים נפלאים וחיזק את עניין הלימוד היומי, תוך שהוא מביא ‘סיפורים מהחיים’ על קיום הוראת הקודש, וישועות נפלאות שראו בעיניהם מי שקיבלו על עצמם את לימוד הרמב”ם היומי.  

כאשר ראש העיר ר’ מאיר רובינשטיין הוזמן לשאת דברים, הוא שיבח את קהילת חסידי חב”ד בעיר הפועלים בתנופה גדולה והולכת להרבות תורה וחסידות בעיר, כפי שבא לידי ביטוי בכנס הקודש סיום הרמב”ם, שפתוח לכל הציבור, ובשאר ענייני הפצת תורה וחסידות בעיר, לכלל הקהילות, כאשר רק לפני כחודש זכו אלפים מילדי העיר להשתתף בתהלוכה הגדולה של ל”ג בעומר לכבודו של רבי שמעון בר יוחאי.

את בימת הכבוד פיארו אדמו”רים ורבנים מכותל המזרח של עירנו ביתר, ובהם המרא דאתרא וגאב”ד העיר, מורנו הגאון הגדול רבי חיים וייס, חברי הבד”ץ הרבנים הגאונים רבי שלמה איצקוביץ’ ורבי אברהם שרגא שטיגליץ, כ”ק האדמו”רים מבוסטון, מסטאניסלב, מראזלא ומסאווראן, וכן רבני הקהילות הגאונים רבי מרדכי הלפרין – רב קהילת ‘קהל חסידים’, רבי אברהם שטרן – רב קהילת ‘אהל תורה’, רבי מנחם קוריץ – רב קהילת פינסק קארלין, רבי יהודה לייב הלשטוק – רב בית הכנסת ‘היכל פנחס’, ורבי משה טוביה וייסברגר – אב”ד ורב קהילת בודאפסט בעיר.

כמו כן פיארו את המעמד רבני קהילות חב”ד ומורי הצדק של הקהילה ברחבי העיר, הגאונים החסידים רבי בנימין לרר – רב בית הכנסת חב”ד ברחוב זוועהיל, רבי שאול רוזנבלט – רב בית הכנסת חב”ד ‘הספרייה החסידית’, הדיין רבי עמנואל חביב – רב קהילת חב”ד ברחוב מוצפי, רבי שלום דובער הלוי וולפא – ראש ‘מכון הרמב”ם’, רבי שלום רבינוביץ, ורבי צבי וייס – מורה צדק נודע בעיר.

כמו כן השתתפו חברי מועצת העיר ר’ דוד שפיצר (‘אגודת ישראל’), ור’ אברמי יודייקין (‘דגל התורה’), כאשר המשתתפים מצטרפים לריקודי שמחה לכבודה של תורה, לצלילי שירתו של אמן השירה החב”די ר’ שמואל הוניג.

תודת המארגנים ניתנה לעיריית ביתר עילית בראשות ר’ מאיר רובינשטיין, ראש לשכתו ר’ יהודה דייטש, נציג חב”ד וחבר מועצת העיר ר’ משה כהנא, לישיבת ‘תומכי תמימים’ בעיר בראשות הגאון רבי מרדכי מישולובין, ולאברכים הקהילה המשפיעים רבי שמריהו בוטמן ורבי מנחם מענדל הכהן רוט, שארגנו את הכנס תחת בית חב”ד המקומי בניהולו של הרב יעקב הכהן טורנהיים.

המשתתפים התפזרו בהחלטה איתנה לחזק את לימוד הרמב”ם היומי, בתפילה שנזכה כבר לקיום הייעוד שמופיע בחתימת ספרו הגדול של הרמב”ם –  “ומלאה הארץ דעה את ד’ כמים לים מכסים”.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות