/
/
חמצן לנשימה | ארגוני החסד ‘יד שרה’ ו’חסדי עמרם’ נרתמים לטובת החולים תושבי העיר

חמצן לנשימה | ארגוני החסד ‘יד שרה’ ו’חסדי עמרם’ נרתמים לטובת החולים תושבי העיר

בעקבות העלייה התלולה במספרם של החולים בעיר - העירייה פנתה לעמותות החסד 'יד שרה' ו'חסדי עמרם', כדי להגביר את מתן השירות לחולי קורונה בעיר 'יד שרה' תתגבר את שירותיה בעיר ותספק מחוללי חמצן ומכשירי אינהלציה לרווחת החולים בקורונה מתושבי העיר בנוסף, ייפתח מוקד ייעודי בתיאום עם ארגון 'חסדי עמרם' שיסייע לחולים בהתמודדות ראש העיר: "המטרה היא להקטין את העומס על מערכת הבריאות הציבורית ולהציל את חיי החולים" הפרטים המלאים
כ״ו בטבת ה׳תשפ״א
00:17

 

על כל נשימה ונשימה

 

 

 

@שמעון כהן

מצב התחלואה הקשה בעיר (ראו ידיעה ראשית המתפרסמת בפתח גיליון זה) – מוביל לנתונים מדאיגים של חולים רבים בעיר הזקוקים למחוללי חמצן. לא כל מצב של קושי בנשימה מצריך אשפוז מידי; לפעמים ניתן לקבל טיפול ביתי, כמובן – אך ורק בהתאם לליווי רפואי צמוד ובכפוף לביקורים תכופים של רופא שעומד מקרוב אחר מצבו של החולה.

המצב הזה – כאשר ביתר עילית מובילה עם אלפי נדבקים – מעורר את הצורך במחוללי חמצן זמינים. לשם כך נרתמו מיטב הכוחות בעיר – להשיג את המכשירים החיוניים שיכולים לסייע ברפואת החולים.

עיריית ביתר עילית מדווחת, על פעילות חשובה שנעשתה במסגרת המאמצים להשיג מלאי מספק של מחוללי חמצן לשירות תושבי העיר הזקוקים לכך.

בהודעת העירייה דווח כי ראש העיר מאיר רובינשטיין נפגש השבוע עם הנהלת ‘יד שרה’ על מנת לתגבר את הציוד הרפואי שמחולק לחולים, ובכך לסייע למתמודדים עם נגיף הקורונה המסוגלים להישאר בבתיהם – להתמודד עם החולי, מבלי להתאשפז במרכזי הרפואה.

עוד נאמר בהודעה, כי “ראש העיר רתם למשימה את יו”ר ‘הצלה ביתר’, הרב שמשי גרוסברגר, שפועל ללא לאות לטובת רפואת אנשי העיר. יחד נועדו השניים עם מייסד ‘יד שרה’, ר’ אורי לופוליאנסקי, ועם מנכ”ל העמותה, ר’ משה כהן. השניים התבקשו לתגבר את הציוד הרפואי, לטובת תושבי העיר.  רה”ע הודה לאנשי ‘יד שרה’ על פועלם החשוב במהלך השנה האחרונה כולה לטובת תושבי העיר, וביקש לתגבר את הנגשת הציוד הרפואי”.

המאמצים נשאו פרי, והנהלת ‘יד שרה’ הודיעה כי היא נרתמת למשימה, וכי בכוונתה לתגבר את מערך הציוד הרפואי בשני הסניפים הפעילים בעיר, לטובת התושבים.

ב’חסדי עמרם’ נרתמים

העירייה מציינת עוד, כי “ראש העיר נפגש עם מנהל עמותת ‘חסדי עמרם’, ר’ יצחק מרקוביץ, שמפעילה בחודשים האחרונים מיזם הצלה ייחודי, שבמסגרתו מגיעים רופאים ואחים מוסמכים לבתיהם של החולים בקורונה, ומסייעים להם להתמודד עם החולי. המטרה המרכזית היא למנוע ככל האפשר את האשפוזים בבתי החולים, על מנת להקל ככל הניתן את העומס על בתי החולים ולאפשר לחולים שנזקקים לסיוע, להתמודד עם החולי בבית, ככל הניתן”.

ואכן, גם ב’חסדי עמרם’ הביעו נכונות להירתם לטובת החולים תושבי העיר. ראש העיר ציין כי  “מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה, שנרתמו לטובת המיזם החשוב ומציל החיים הזה. מדובר בהצלת חיים כפשוטו”.

משפחות הזקוקות לעזרה בציוד רפואי עבור אחד מבני המשפחה – יכולות לפנות למוקד ‘יד שרה’ בטלפון 02-5807480, שם יינתן הסיוע הנדרש לחולים במחוללי חמצן, במכשירי אינהלציה ובמכשור וציוד נוסף.

בתיאום עם ארגון ‘חסדי עמרם’ נפתח מוקד ייעודי לטובת תושבי ביתר על ידי מרפאת ‘רפואית’, שמספרו: 054-84401401, שם לאחר תשאול מקיף ומקצועי, יינתן הסיוע הנדרש לחולים, בהכוונה מקצועית ע”י רופאים ואחים כיצד יש להתמודד עם החולי. (שירות ביקורי בית של רופא – הינו בתשלום). 

בתפילה שלא נזדקק והקב”ה יסיר מעלינו כל נגע וכל מחלה ברפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות