/
/
/
זהירות, גנבים!

זהירות, גנבים!

שיטה חדשה! באמצעות בירור מדוייק של זמני השהיה בבית יודעים הפורצים איך ומתי לחדור אל הדירה. זה קורה כאן בעיר. זהירות!
כ״ז במרחשון ה׳תשע״ג
16:32

שיטה חדשה! באמצעות בירור מדוייק של זמני השהיה בבית יודעים הפורצים איך ומתי לחדור אל הדירה. זה קורה כאן בעיר. זהירות!

כמו תמיד, עמלים אותם אנשים אשר נושאים את התואר המפוקפק של ‘שולחי יד ברכוש חבריהם’, לפתח שיטות שונות ומשונות בכדי לחדור לבתי תושבים תמימים ולרוקנם מכל דבר שיש בו ערך. בימים האחרונים פורסם על קבוצת אברכים שנפלו בפח של שיטה חדשה, עליה נספר בשורות הבאות.

מתברר שככל הנראה הגיעה בשבוע האחרון אותה שיטה גם לעירנו, וב”ה גם כאן נמצא כבר מישהו שהחליט לטפל בבעיה. כחלק מהמאבק באותה תופעה, תושבים שחלקם כבר נפלו בפח החליטו בעצה משותפת לפנות ל’שערים’ וזאת בכדי לעדכן את הציבור כולו, שידע להבא להיזהר מליפול לאותה רשת מתוחכמת. ועכשיו לעצם הסיפור.

בכל הסיפורים, מופעים הגנבים רק בשעות הליל, אולם מתברר שבכל זאת העבודה בשעות היום קלה עליהם יותר… לכן הם החליטו להתחזות לנציגים מרשות הדואר, שקיבלו בעבורכם חבילה עם שם ומספר טלפון וללא כתובת, כשהם מבררים בעדינות את הכתובת, ובאילו שעות אתם נמצאים בבית כדי להעביר לכם את החבילה. מה שקורה זה שבעצם אותם מתחזים רוצים לדעת את השעות בהן אתם לא נמצאים בדירה, ואז יוכלו הם לחדור אליה באין מפריע.

בעירנו השתכללו הם עוד יותר. ש. מ. המועסק בחנות בביתר, קיבל טלפון למקום עבודתו בשם חברת סקרים מסוימת עם הצעה פנטסטית. הוא יענה למספק שאלות בנוגע להרגלי הצריכה שלו, ובתמורה הוא יקבל מתנה יוקרתית של מספר חולצות, שתגענה אליו הביתה ללא תמורה. מכיוון שלא היו לקוחות בחנות באותה שעה, הוא נענה להצעה, ובסיומה העביר כמובן את שמו וכתובתו המדויקים כדי לקבל את ה’מתנה’.

האסימון נפל לו כשבמשך הימים הבאים הוא שם לב לכך שהוא עובר תחקור מקיף על זמני השהות שלו בבית, כדי ‘להעניק לו את המתנה’ – שהתבררה כביקור לנטילת חפצי ערך שהיו בדירה. בעקבות כך הגיש ש.מ. תלונה במשטרת המחוז. הפניה התקבלה ברצינות רבה, והשוטרים הבטיחו לעשות הכול בכדי לתפוס את הפושע.

המסר הברור העולה מכך הוא לא להתפתות, וכלל לא להרים, ובמיוחד לא להזדהות בפני אלו שטורחים לחסום את מספר הטלפון שלהם. בדרך כלל אין להם מה להציע. 

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות