הרבנית מהאלמין ע”ה

אבל כבד בחצר הקודש האלמין, עם לכתה של הרבנית הצדקנית מרת טויבא גרוס ע”ה, אשת חבר לכ”ק אדמו”ר מהאלמין שליט"א ואמו של אב"ד האלמין ביתר, יבלחט”א.
ט״ו בסיון ה׳תשע״ג
14:05

אבל כבד בחצר הקודש האלמין, עם לכתה של הרבנית הצדקנית מרת טויבא גרוס ע”ה, אשת חבר לכ”ק אדמו”ר מהאלמין שליט”א ואמו של אב”ד האלמין ביתר, יבלחט”א.

הרבנית ע”ה הייתה בתו של הרה”ח רבי חיים אליהו ביטמן ז”ל, בילדותה כבר ניכרו בה מעשים תרומיים, ורבים ממכריה התבטאו עליה כי עדיה לגדולות. בהגיעה לפרקה נישאה להגה”צ רבי שלום יהודה גראס – כ”ק אדמו”ר מהאלמין שליט”א.

יחד הקימו את ביתם בשכונת בורו פארק בניו יורק, שם פתח בעלה בית מדרש ע”ש אבותיו הק’ מהאלמין, והיא עמדה לימינו במסירות נפש, במלאכת הקודש. כל חייה פתחה את ביתה לעניים ונדכאים, כפה פרשה לעני וידיה שלחה לאביון, מסרה את נפשה על חינוך צאצאיה ושפכה את ליבה בתפילותיה למען חינוכם הטהור, ואכן זכתה לבנים ובני בנים עוסקים בתורה ובמצוות.

לפני חודשים אחדים לקתה הרבנית במחלה הנוראה, למרות ייסוריה ומכאוביה המשיכה להאיר פנים ולדאוג לצורכי העניים והנזקקים. תפילות רבים נישאו לרפואתה בכל ריכוזי חסידי האלמין, אך בשבוע האחרון הוחמר מצבה, והבוקר השיבה את נשמתה.

כ”ק האדמו”ר מהאלמין המתגורר במהלך השנה בבורו פארק, מרבה להגיע לישראל לעשות שבתות וחגים במחיצת חסידיו בביתר עילית, בירושלים, בית שמש וקריית ספר. בתקופה האחרונה שהה האדמו”ר זמן רב בישראל, לאור מחלתה של הרבנית ע”ה.

הלוויה יצאה מבית המדרש ‘עטרת ישעיהו’ האלמין ברח’ נחל לכיש 24 רמת בית שמש א’, בדרכה להר המנוחות בירושלים.

האדמו”ר מהאלמין ובניו, ביניהם אב”ד האלמין שליט”א, יושבים שבעה בבית אביהם ברח’ נחל לכיש 24 ברמת בית שמש א’, ובימים אלו המונים מתושבי העיר נוהרים לניחום אבלים אצל האדמו”ר והאב”ד שליט”א.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות