/
/
/
המונים יעלו החל ממחר לפקוד את ציון רחל אמנו בבית לחם

המונים יעלו החל ממחר לפקוד את ציון רחל אמנו בבית לחם

היערכות חסרת תקדים לקראת יום ההילולא החל בשב"ק י"א חשוון  *אגד תפעיל מספר אוטובוסים ממחסום הכניסה לבית לחם, שאר האוטובוסים יכנסו ישירות למתחם הקבר
ח׳ במרחשון ה׳תשע״ג
01:43

היערכות חסרת תקדים לקראת יום ההילולא החל בשב”ק י”א חשוון  *אגד תפעיל מספר אוטובוסים ממחסום הכניסה לבית לחם, שאר האוטובוסים יכנסו ישירות למתחם הקבר

כבכל שנה, יעלו המונים לפקוד את הציון הקדוש של רחל אמנו ע”ה הטמונה בבית לחם. השנה חל יום ההילולא בשבת קודש ,כך שההגעה אל המקום אפשרית רק בערב ההילולא או לאחריה, במוצאי שבת.  לפי הערכה שבוצעה, עיקר העומס צפוי להיות בימים חמישי ושישי שקודם ההילולא, ותנועה דלילה יותר במוצאי שבת.

יצוין שעבור תושבי ביתר, על אף קירבתם הפיזית לציון הקדוש, ההגעה למקום קשה ומסורבלת מידי שנה, שכן חברת ‘אגד’ מתקשה לארגן אוטובוסים שיעמדו בכניסה למתחם ליד המחסום.

הרב א. ק. מראשי האתר מספר בשיחה עם שערים: “בשנים עברו שהכניסה לא הייתה מתאפשרת אלא רק ברכבים ממוגנים ובליווי צבאי, הייתה הכניסה למתחם קטסטרופה של ממש. המונים היו מתגודדים בסמוך לכניסה ומצפים בתורם לעלות לרכבים הממוגנים. כיום, עם הקמת גדר ההפרדה, נכנסים האוטובוסים כולם למתחם הקבר עצמו, והדבר חוסך שעות המתנה רבות. אך המגיעים מביתר, וכן המגיעים ברכבים פרטיים, צריכים לקוות שיהיו בעבורם אוטובוסים ממתחם הכניסה ליד המחסום, שכן לפעמים יש בעיה בנושא זה. עם זאת אני יכול לציין, שבשנה שעברה הכול זרם, ולא היו בעיות מיוחדות”.

בישיבת היערכות ובסיור שנערך במקום ע”י הגורמים הרלוונטיים, הביעו הנוכחים את הצורך לשמור על כבודם של הבאים ולהיערך בהתאם לבואם של האלפים. כמו כן נמסר, שהצבא אישר לקבוצת מתפללים לעשות את השבת כולה בתוך מתחם הקבר ,בכדי שיוכלו להיות בציון הקדוש ביום ההילולא עצמו.

אז איך מגיעים מביתר לקבר רחל?

על המגיעים לקבר רחל מכיוון ביתר לעצור בצומת גילה, ומשם ללכת רגלית לכיוון מחסום הכניסה לבית לחם – הליכה רגלית של 5-8 דקות . במקום אמורים להיות אוטובוסים של חברת אגד. מחיר הנסיעה הוא כמחיר עירוני בתוך השכונות (6.60 למבוגר הלוך וחזור כולל שעה וחצי המתנה).

 יצוין שביום שישי יכנסו רק מספר אוטובוסים קצוב מהמחסום. לפני שיוצאים כדאי תמיד לברר במודיעין אגד *2800 על זמני הנסיעות.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות