/
/
/
הדים נרחבים לכינוס ההיסטורי:

הדים נרחבים לכינוס ההיסטורי:

ו׳ באייר ה׳תשפ״א
23:40

כ-100 רבני ואדמו”רי עירנו ייסדו את ארגון “אשרינו”

זכתה עירנו, בשבוע האחרון, לכינוס היסטורי, רב רושם ונאדר בקודש, כאשר קרוב למאה רבנים ואדמורי”ם, דיינים וראשי ישיבות, התכנסו יחדיו סביב שולחן אחד – במטרה אחת, לְמַסֵּד את ארגון “אשרינו” שייתן מענה מקיף ומלא בנושא שמירה על טהרת תושבי עיר התורה והחסידות בהרי יהודה.

הרב חיים ברגר שליט”א, חבר וועד בארגון ‘אשרינו’ ונציג מטעם ‘דגל התורה’ בעירייה, הופקד על ההנחייה. בדברי הפתיחה הרחיב אודות חשיבות הארגון, והזכות הגדולה ליטול חלק בייסודו והחזקתו, למען נוכל להמשיך ולגדל את דורותינו וצאצאינו בדרך ישראל סבא. הוא כיבד את חבר הבד”צ ורב שכונת הדקל, הגאון הגדול רבי מאיר שמחה אויערבאך שליט”א, באמירת פרקי תהילים להצלחת הארגון והפעולות הקדושות.

הרה”ג רבי יעקב הייזלר שליט”א, תיאר בפני הנוכחים את ההתלהבות וחרדת הקודש שגילו גדולי ומאורי הדור שליט”א, כשנציגי ‘אשרינו’ הביאו לפניהם את דבר הקמפיין “כולנו מאושרים”. בדבריו ציטט ביטויים מפליגים על חשיבות העניין, ועל הזכות להיות חלק ממהפכה כבירה שכזו.

את דבר המערכה הביא הרה”ג ר’ רפאל שטרנבוך שליט”א, שתיאר את הקשיים הרבים בשטח וההתמודדויות היום יומיות. בדבריו תיאר את השתלשלות הקמת הארגון, ע”י אברכים בעלי מסירות נפש שהחליטו להרים את הכפפהלבצר את החומות ולהעניק גב ועוצמה לכל החפצים לשמור על טהרתם וקדושתם, לחזק את הנהג שלא נכנע ללחץ של המעסיק להצטייד במכשיר פסול, וכהנה רבות. הוא האריך בחשיבות המיזם, אשר עם הצלחתו, לבטח, יועתק לערים ושכונות נוספות בארץ ובעולם, ויגרור מהפכה שלמה בעולם כולו; כך שהאחריות הרובצת על כולנו – גדולה, ומנגד, הזכויות הם רבות וללא גבולות.

המרא דאתרא הגאון הגדול רבי יעקב תופיק שליט”א נשא דברים בהתלהבות קודש, בהאריכו על החשיבות הרבה בשמירה על המוח והעיניים, שהרי קדושה היא ההגנה של עם ישראל מדורי דורות. הוא שיבח את מייסדי הארגון; וציין, שגם אם בכך נציל נער אחד מראיה אחת פסולה – אין לתאר ולשער את הזכות הגדולה! על אחת כמה וכמה כשמדובר בהצלתה של עיר שלימה, עיר ואם בישראל… “העניין הזה הוא פיקוח גוף ונפש” – פסק הגאון הגדול את פסוקו, וסיים בברכת חיזקו ואמצו, ושנזכה כולנו ל’וְתֶחֱזֶינָה עֵינֵינוּ בְּשׁוּבְךָ… לְצִיּוֹן בְּרַחֲמִים’.

המרא דאתרא הגאון הגדול רבי חיים ווייס שליט”א, תיאר בהתרגשות את ה’כֻּלָּם נִקְבְּצוּ בָאוּ לָךְ’, כל הרבנים הגאונים שהתאספו לחזק את גדרי הקדושה, והפעילים שעוסקים לשם שמים שלא על מנת לקבל פרס, אך ורק למען כבוד שמו יתברך.

בדבריו הרחיב על ה’נחת רוח’ שהתכנסות זו עושה למעלה בשמים, ובוודאי שבעזרת השם תהיה פה הצלחה, ושאר הערים יעתיקו את המיזם המבורך; והפעילים וכל מי שמסייע להם יטלו שכר כנגד כולם. הוא סיים בברכה, שכל המסייעים יזכו לשמירה מלעילא על צאצאיהם וצאצאי צאצאיהם, ונזכה להבטחת ‘כִּי עַיִן בְּעַיִן… יִרְאוּ בְּשׁוּב ה’ צִיּוֹן’ – העיניים האלה ששמרו על קדושתן, הם אלו שיזכו בע”ה.

הראב”ד הגאון הגדול רבי צבי ברוורמן שליט”א, שנעל את המעמד, הרחיב בדבריו על המצב החמור, כשישנם אנשים בתוך המחנה, שנראים מבחוץ כמונו – אבל מבפנים רקובים לגמרי. “זוהי נקודת המלחמה של דורנו. הדיינים יכולים להעיד כי 80 אחוז מהבעיות בעיר קורות בגלל האינטרנט, ועדיף שלא תדעו מה המצב…” אמר.

עוד הדגיש, כי ישנו אחוז מסוים מהאוכלוסייה שלא נמצא אתנו בביתר, “הראש שלהם שוהה במקום אחר, לא יודע אם בתל אביב או מקום אחר, אבל הם לא אתנו… אנחנו אחראים לזה, ועל כולנו לחזק את הארגון החשוב שנועד לאגד ביחד אלפי תושבים להתחזק בעניינים אלו. הם השלוחים שלנו, ומתייעצים עם המרא דאתרא ושאר חברי הבי”ד על כל צעד ושעל, ועל כולם להטות שכם ולסייע בעד פעילות הקודש בכל הכח”.

בשלב זה, הרבנים הגאונים עצמם יצאו בהוראה ודוגמא לרבים, ותחמו על הוראות קבע לטובת ארגון “אשרינו”, כאשר הם הנחשונים בקיומו וביסוסו של הארגון.

בימים אלו, כל עסקני הארגון – ממגוון קהילותיה של עירנו המעטירה – אשר שרויים תחת הרושם הכביר של הכינוס ההיסטורי – מגויסים לקמפיין הגדול שיערך בע”ה בעוד כשבועיים, במהלכו ייקראו תושבי העיר להיות גם הם שותפים בארגון הנחוץ והחיוני, ולזכות זכות-נצח בכל הזכויות שיצבור. ובשם ה’ נעשה ונצליח!

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות