/
/
דרמה: עבריין מס תושב ביתר שנמלט מהארץ חזר כעולה ממרוקו

דרמה: עבריין מס תושב ביתר שנמלט מהארץ חזר כעולה ממרוקו

תושב ביתר עילית בן 39 חשוד בהעלמת עסקאות בהיקף של מיליון ש"ח, בריחה מהארץ וחזרה תוך התחזות לעולה חדש ממרוקו וקבלת סל קליטה. הסיפור הלא יאומן שתחילתו בביתר עילית וסופו במגדל העמק.
כ״ג באייר ה׳תשע״ג
16:12

תושב ביתר עילית בן 39 חשוד בהעלמת עסקאות בהיקף של מיליון ש”ח, בריחה מהארץ וחזרה תוך התחזות לעולה חדש ממרוקו וקבלת סל קליטה. הסיפור הלא יאומן  שתחילתו בביתר עילית וסופו במגדל העמק.

בית משפט השלום בירושלים האריך השבוע את מעצרו של תושב ביתר עילית, בן 39, החשוד בהעלמת עסקאות בסכום הנאמד בשישה מיליון ש”ח, בריחה מהארץ וחזרה תוך התחזות לעולה חדש ממרוקו וקבלת סל קליטה.

מהבקשה שהוגשה לבית המשפט עולה כי בשנת 2010 נוהלה בחקירות מע”מ ירושלים, חקירה סמויה בחשד כי בשנים 2006 – 2010, העלים החשוד עסקאות בהיקף של כ-6 מיליון ש”ח בדיווחיו על עסק של הסעות אותו ניהל.

מהעדויות שנגבו והמסמכים שנתפסו בשעתו נמצא כי החשוד העלים עסקאות תוך זיוף החשבוניות המדווחים לרשות המסים. בכך הקטין החשוד את סכומי החשבוניות על פיהן דיווח לרשות המסים, כל זאת למרות שהוזהר ע”י מייצגו.

עוד עפ”י הבקשה, עם פתיחת החקירה הגלויה התברר כי החשוד נמלט מהארץ תוך שהוא מותיר את משפחתו בארץ. בזמן שהותו בחו”ל ניהל, באמצעות אחרים, משא ומתן שלא צלח, על חזרתו לארץ מבלי להיעצר.

מידע מודיעיני שהגיע בימים האחרונים ליחידה החוקרת העלה כי החשוד נכנס לארץ בזהות בדויה, תוך התחזות לעולה חדש ממרוקו, העתיק את מקום מגוריו למגדל העמק, העביר לשם את משפחתו, ואף קבל סל קליטה כעולה חדש.

הבוקר נתפס החשוד סמוך לביתו, על ידי חוקרי המשטרה. בחיפוש בביתו נמצאו מסמכים רבים הקושרים אותו לזהותו “המקורית” והוא הודה במיוחס לו.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות