/
/
דם חדש | מה נאמר במפגש הסגור של נציגי הארגונים עם המפקד החדש של תחנת המשטרה בעיר? חשיפת ‘שערים’

דם חדש | מה נאמר במפגש הסגור של נציגי הארגונים עם המפקד החדש של תחנת המשטרה בעיר? חשיפת ‘שערים’

תחנת המשטרה בעיר החליפה מפקד, ונציגי התושבים ראו בכך הזדמנות לנסות להשפיע על יחס המשטרה כלפי התושבים במפגש סגור עם נציגי הארגונים - המפקד החדש שמע על היד הקשה במתן דוחות ללא שיקול דעת, ועל ההרגשה של כלל התושבים לפיה מופעל נגדם חיפוש אובססיבי במטרה להציק המפקד הבטיח להטמיע שינוי גישה, להפעיל יותר שיקול דעת ו"להוכיח שבאנו לעזור לתושבים ולא להיות נגדם" הדוח המלא
ד׳ באלול ה׳תש״פ
22:39

משנה:

@יעקב מרגליות

השבוע התחלף מפקד המשטרה בתחנת ביתר עילית. ל’שערים’ נודע, כי ביומו השני בתפקיד זימן המפקד החדש את נציגי הארגונים השונים בעיר, כדי לשמוע מהם את ההתרשמות על תפקוד המשטרה המקומית במטרה, לדבריו, לשפר ולייעל.

במפגש עלו טענות על התנהלות המשטרה בעבר, ועל התנהלותה בעת הסגרים שהיו על העיר לפני כחודש – כגון חסימת הכניסה לעיר למבקרים בגל הראשון ללא כל הוראה חוקית, או הורדת הנוסעים מהאוטובוסים בכניסה לעיר, והחרפת תנאי הסגר על העיר ביום האחרון לסגר ללא כל הודעה מוקדמת.

בפגישה הועלה גם הנושא של סיורי המשטרה והפגיעה ברגשות הציבור בשבתות. כמו כן, הועלו הנושאים של משמרות הזה”ב. הנציגים ביקשו להפעיל יותר שיקול דעת והתחשבות לפני מתן דוחות, כאשר משתתפי הפגישה משתפים בהרגשת התושבים לפיה מאז שיש תחנת משטרה בעיר התושבים סובלים יותר, וכי במקרים רבים מדובר באכיפה שרירותית, במקום שבו ניתן היה להבין, להכיל ולהתחשב, או למצער להסתפק באזהרה.

על פי עדותם של כמה ממשתתפי הפגישה – מפקד התחנה ציין לעצמו את ההערות והציג את כוונתו להוביל קו מתחשב יותר בקהילה והפעלת שיקול דעת בטרם מתן דוחות. הוא הצהיר כי במשמרת שלו הוא מתכוון לנסות לתקן את הרושם שהשתרש בקרב תושבי העיר כלפי המשטרה המקומית, וכי בכוונתו לפעול בעיקר למניעת פשיעה ואלימות, כדי שהתושבים ירגישו שהמשטרה בא לעזור להם ולא להיות נגדם.

הלוואי שכך יהיה.

בתוך כך: בשבת שעברה (פרשת ראה) פרצה כנופיית נערים לבית הכנסת ‘זלאטופולי’ ברחוב הרב שך בעיר. הנערים גנבו שלוש כספות של קופות צדקה. הפורצים לא הסתפקו בביזה, אלא אף זרעו הרס רב בבית הכנסת וניפצו  את חלון חדרו הפרטי של האדמו”ר מזאלטופולי, במטרה לגנוב דברים יקרי ערך.

כאשר הגיעו המתפללים הראשונים – הם הגיבו בהלם ובזעזוע למראה בית הכנסת הפרוץ ורווי תוצאות הוונדליזם. במוצאי השבת הגישו גבאי בית הכנסת תלונה למשטרה על הפריצה. בשבוע שעבר – בתוך יומיים – נעצרו שני חשודים שכבר בחקירתם הראשונה הודו במעשים. הנערים שוחררו לבתים בתנאים מגבילים, מאחר ומדובר בקטינים.

הרב מרדכי לוין, גבאי בית הכנסת שהגיש את התלונה, הודה למשטרה על הטיפול המהיר והיעיל ואמר: “הגעתי להגיש תלונה כשאני מסופק אם אכן ייעצרו האחראים על המעשים, אך תושייתו של קצין החקירות שמואל אשכנזי הפתיעה אותי לטובה. ואכן, בתוך יומיים נעצרו הפורעים. הקהילה מודה למשטרה על העזרה.

מדוברות המשטרה נמסר ל’שערים’: “המשטרה פתחה בחקירה בעקבות דיווח אודות התפרצות לבית כנסת בעיר ביתר עילית. על פי הדיווח מהמקום נגנבו קופות צדקה המכילות כסף ונגרם נזק לריהוט וציוד בית הכנסת.

“במסגרת החקירה בוצעו פעולות במטרה להתחקות אחר החשודים במעשה. המשטרה עיכבה לחקירה שני קטינים החשודים במעשיים ובתום חקירתם שוחרר בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים”.

whatsapp image 2020 08 23 at 120312
כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות