/
/
גם השנה: ביתר עילית תחובר בימי הפסח למימי קידוחים

גם השנה: ביתר עילית תחובר בימי הפסח למימי קידוחים

ביתר עילית, ירושלים, ומודיעין יחוברו למימי אקוויפר ההר מאזור הגוש, ואילו בני ברק ושכנותיה יקבלו אספקה ממימי הקידוח שבראש העין. הדבר פותר הלכה למעשה את כל בעיות הכשרות לפסח במים
ד׳ בניסן ה׳תשע״ג
00:15

  • ביתר עילית, ירושלים, ומודיעין יחוברו למימי אקוויפר ההר מאזור הגוש, ואילו בני ברק ושכנותיה יקבלו אספקה ממימי הקידוח שבראש העין. הדבר פותר הלכה למעשה את כל בעיות הכשרות לפסח במים

כמדי שנה נערכת חברת “מקורות”, חברת המים הלאומית, לספק מי קידוחים לצריכה בימי חג הפסח, במידת האפשר. זאת עקב החשש מחמץ שיושלך אל מי הכנרת העוברים בעיצומו של החג ל”מוביל הארצי”.

כידוע, ע”פ ההלכה, חמץ שהתערב חלילה במי השתייה מתבטל בשישים רק  במקרה שהושלך למים קודם החג, ואילו חמץ שלא התבטל קודם החג לא מתבטל אפילו במאה. עקב כך חששו רבים להשתמש מי השתייה הרגילים בפסח, ומשם נגזר המנהג הנפוץ להכין מים מערב פסח.

כאמור זה מספר שנים, לאור פעילותם של עסקני הציבור בכנסת, מספקת חברת מקורות מימי קידוחים לאזורים רבים בארץ וכך נפתרת הלכה למעשה הבעיה כולה, שכן מים אלו אינם חדירים ואין חשש שיכנס בהם חמץ במהלך ימי החג.   האזורים הנמנים עם מקבלי המים הכשרים לפסח הם: עירנו ביתר עלית ואזור פרוזדור ירושלים – כולל מודיעין עילית והישוב אלעד וכן העיר ירושלים. באזורים אלו יקבלו מי קידוחים בכל תקופת החג ממימי אקוויפר ההר.

העיר בני ברק, שבעבר השתמשה בפסח במי בארות שכיום לא מכסים את הצריכה שבעיר, תקבל השנה  מי קידוחים בכל תקופת החג ממימי הקידוח בראש העין, ואליה יצטרפו ג”כ הערים רמת גן וגבעתיים. מעניין לציין, שבעיר חיפה יסופקו מים שלנו יחד עם מי קידוחים במשך שלושה ימים, בהם יש אמנם חשש של נגיעות חמץ אולם כיוון שלנו לפני החג, חל בהם הכלל של “בטל בשישים”.     

חשוב להדגיש כי גם לאחר פתרון זה עדיין מהדרים רבים להכין מים מערב פסח, וכך הם שומרים הם כנהוג על מסורת אבותיהם בלי לזוז ממנה כמלא הנימה.

ע”פ דברי בכירים בחברה, העלות הנובעת משינוי מקורות האספקה לימי החג היא כמיליון ₪.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות