/
/
/
בשורה משמחת לתושבי שכונת התמר:

בשורה משמחת לתושבי שכונת התמר:

כ״ח בשבט ה׳תשע״ג
00:07

החלה בניית ארבעה מקוואות חדשים בשכונה

לאחר שנים של סבל, עומס וצפיפות, נראה האור בקצה המנהרה. שלוש התחלות בנייה של מקוואות מפוארים, נרשמו השבוע בשכונת התמר. מקווים לטוב.

תושבי שכונת התמר, התבשרו השבוע, על התחלת בניית המקוואות בכמה אתרים בשכונה. דבר זה יקל על העומס במקווה הזמני, הממוקם כיום בקרוואן ומשמש כאלף בתי אב – תושבי השכונה.

האתרים המדוברים בהם החלה השבוע הבנייה, הם:  ברחוב החוזה מלובלין – בין ה’קלויז’ של חסידי באיאן “נחלת יעקב”, לבין בית המדרש של חסידי ביאלא. מוסדות זמיגראד מתכוונים להקים שם מקווה ובימ”ד, זאת בנוסף וכהמשך לישיבה אותה הקים האדמו”ר שליט”א בגבעה א’ בעירנו.

ברחוב קדושת ציון, ברחבת בתי הכנסיות. בסמוך לבתי המדרש ההולכים ונבנים, של קהילת ה”מתמידים” וקהילת ‘בית מאיר’. במקום זה  יוקם מקווה ע”י האדמו”ר ממאטרסדורף שליט”א, שאף יגיע להתגורר בביתר. יצויין עוד, שבמקום החלו גם בבניית מעון יום שכונתי, ובימים אלו אף נשלמות ההכנות לקראת בנייתו של בית מדרש גדול וחדש של חסידי באיאן “תפארת אהרן” הממוקם כיום במבנה זמני באתר. שכשתושלם הבניה באתר גדול זה, יהפוך המתחם כולו בצירוף המבנים הקיימים של בתי המדרשות, קרלין, תולדות אברהם יצחק, משכן יוסף, וסקווירא – לאתר תורני רוחני ומרכז לתורה ולתפילה.

האתר השלישי בו החלה הבניה בפועל, היא ברחוב מוצפי, בבניין המפואר של “כולל חצות” בהנהלתו של  הרב דויטש שליט”א. שם הולך ונבנה המקווה החדש, ברוב פאר לטובת לומדי הכולל ותושבי השכונה.

האתר הרביעי, הינו ברחוב קדושת לוי (קרוב לרחוב החוזה), מחנובקא. התושבים הביעו את תקוותם, שהבנייה תושלם במהרה, וכל זאת בכדי להרבות תורה בטהרה בישראל וכדי לשנות באופן מיידי את המצב הנוכחי.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות