/
/
בעקבות תרגיל החירום השבוע: האזעקה אינה פועלת באזורים נרחבים בעיר

בעקבות תרגיל החירום השבוע: האזעקה אינה פועלת באזורים נרחבים בעיר

כ״ב בסיון ה׳תשע״ג
00:29

פניות מודאגות של תושבים מצביעות על כך שבאזורים נרחבים בביתר לא נשמע קולם של הצופרים. ביקורת רבה כלפי פיקוד העורף המתעכבים זה זמן רב מטיפול רציני בתקלה. תושבים מודאגים: “כיצד נתעדכן, חלילה, בשעת התרעת אמת?”

תרגיל “נקודת מפנה 7” הסתיים השבוע בתרגולת של כלל האזרחים בארץ למקרה של התקפת אויב ח”ו והתגוננות מפניה בשעת מלחמה, אירוע שאינו נשמע דמיוני כלל בימים אלו. בעבור אזרחי ביתר תרגול זה חשוב שבעתיים, בעיקר בגלל הניסיון אותו רכשו תושבי ביתר באזעקות אמת בעת הלחימה האחרונה, שהגיעה עד לגבול ביתר עם נפילת הרקטות קילומטרים ספורים מהעיר. בתקופה זו נשמעה האזעקה בביתר פעמיים ורק כפסע היה בין פגיעה בתוך העיר ח”ו.

התלונות

לפי התוכנית, נרשמות התקלות שהתגלו במהלך התרגיל, שנערך בעצם במטרה לגלות כשלים ולאתר תקלות. התקלות ככל הנראה נרשמו, אך האם כל התיקונים מתבצעים בשטח?  לפי הטלפונים הרבים והמודאגים שהתקבלו במערכת מתושבי ביתר, התשובה היא ככל הנראה שלילית: “האזעקות בביתר נשמעות רק בתוככי העיר, ולא ברחובות הממוקמים בגבולות העיר”, מסביר לנו תושב שכונת התמר, “בקושי שמענו את האזעקה”. ברחובות קדושת לוי והרב ש”ך התלוננו תושבים שלא שמעו כלל את קולות הצופרים.

“בתקופת הלחימה האחרונה נפלו טילים לא הרחק מאיתנו”, אומר לנו תושב רחוב קדושת לוי, “יתכן שברוב האזורים בביתר שמעו אמנם את האזעקה, אולם בבניינים הממוקמים בגבולות שכונת הגפן לא שמענו כלום. גם אנחנו פנינו לפיקוד העורף ושם הם הבטיחו לנו שהבעיה תטופל, אך מאז לא ארע דבר”. תושבים נוספים טוענים שהם פנו בעניין לא פעם ולא פעמיים למוקד הטלפוני של פיקוד העורף, אך בכל פעם התשובה הייתה אחידה ולקונית: “רשמנו, נטפל”.

תושב אחר מספר את הסיפור האבסורדי הבא: “במהלך המלחמה, לאחר שהבנתי שאיננו שומעים את האזעקות בעיר התקשרתי לפיקוד העורף וציפיתי לטיפול בבעיה, אך הופתעתי כשהמוקדן ענה לי בשלווה: “ביתר עילית? לא הייתה שם אזעקה”… גם כשהתעקשתי ואף סיפרתי שראיתי את הטילים, העובדות לא הצליחו לבלבל את הדובר והוא עמד על שלו: “כנראה שמעת אזעקה מאזורים סמוכים, אך בביתר לא נשמעה כל אזעקה”.

התקווה

תושבים בשכונות המרוחקות ממוקדי הצופרים מביעים תקווה שהדבר יבוא על פתרונו בהקדם האפשרי, וזאת בכדי שלא נבכה חלילה בהגיע יום פקודה ה”י.

מטעם עיריית ביתר נמסר שהנושא כלל אינו באחריותם, טענה שאושרה ע”י פיקוד העורף. מכל מקום בעירייה מבטיחים לעשות ככל יכולתם על מנת לוודא שהתקלה תטופל.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות