/
/
במעמד מרנן ורבנן גדולי התורה:מעמד “ועתה כתבו לכם  “5

במעמד מרנן ורבנן גדולי התורה:מעמד “ועתה כתבו לכם  “5

ו׳ במרחשון ה׳תש״פ
01:55

בכנס ענק לחלוקת מלגות לכותבי חדו”ת

למעלה מאלף בני תורה בעיר התכנסו לערב אדיר ומפואר לכבודה של תורה ולחלוקת מלגות ופרסים לכ-שש מאות כותבי חבורות אשר עמלו ויגעו בתורה וזכו להעלות את פרי עמלם עלי ספר לכבודו ולזכרו של מרן מאור ישראל רבנו עובדיה יוסף זיע”א שיום פטירתו חל באותם ימים, בהשתתפות מרנן ורבנן גדולי התורה, הראשון לציון הג”ר יצחק יוסף שליט”א,  מורנו המרא דאתרא הג”ר יעקב תופיק אביעזרי שליט”א, ראש ישיבת היכל מאיר הג”ר זמיר כהן שליט”א, ראש ישיבת נזר התלמוד הג”ר יעקב כהן שליט”א, ראש ישיבת שערי דעת הג”ר זוהר כהן שליט”א, דיין בית הדין וראש הכוללים הג”ר יצחק מעלם שליט”א, ועוד ראשי ישיבות, דיינים, ראשי כוללים ורבני הקהילות בעיר, ובמעמד ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין . בליווי תזמורת מורחבת של המנגנים בניצוחו של מוישי רוט עם מקהלת נשמה, ובשירה מתוך רגש יהודי אמיתי עם גדול הזמר החסידי העולמי מרדכי בן דוד והזמר שלומי גרטנר. ערב שכולו פאר והדר לכבודם של עמלי תורה במימון כבוד ראש העיר ר’ מאיר רובינשטיין, פרי עמלו ויוזמתו של מ”מ ראש העיר ר’ יהודה עוביידי.

שנה זו היא השנה החמישית ברציפות בה מאות בחורים מ’איגוד בני הישיבות’ שהקים מ”מ ראש העיר ר’ יהודה עוביידי העמלים בתורה במשך כל ימות השנה מגישים את חיבוריהם במסגרת תוכנית ‘ועתה כתבו לכם’ לזכרו של רועה ישראל מורנו ורבנו הגר”ע יוסף זצוק”ל כאשר השנה זכו באיגוד להגיע למספר שיא של כשש מאות חבורות שהוגשו לבדיקה על ידי צוות תלמידי חכמים בראשותו של הרב אשר שקאני שליט”א, חבורות שנכתבו על ידי טובי בני התורה בעיר מתוך עמל ויגיעה של שבועות רבים מי לאסוקי שמעתא  אליבא דהלכתא ומי ללמוד ולקבל שכר.

על ההפקה האדירה ניצח הרב ניסים כהן, בכדי לפאר ולרומם את עמלי התורה מתוך כבוד והערכה, האולם סודר כולו עם מקומות ישיבה לפי מספר שורה וכיסא, כך שלכל אחד יהיה מקום מכובד ומסודר מראש, ולכל אותם שלא הצליחו להכנס למתחם הוצבו בחוץ מסכי ענק במעגל סגור שהעבירו את כל מהלך הערב במעגל סגור. כן הוכן אולם גוונים עם מסכים דומים עבור הנשים שרצו לחזות בכבודה של תורה. 

ראשון הדוברים היה אורח הכבוד ראש העיר ר’ מאיר רובינשטיין שהביע את התפעלותו מעולם התורה הפורח ועולה בתוככי העיר בדבריו הרעיף שבחים רבים על  מפעליו המבורכים של סגנו וממלא מקומו ר’ יהודה עוביידי העושה ימים כלילות למען כלל הציבור בעיר.

הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט”א האריך בדבריו על דרך לימוד ההלכה באופן נכון ובדרך ישרה כשיטתם של הפני יהושוע ורבי עקיבא איגר, לדעת ולהבין ב’תורת החילוק’ מתי אפשר לדמות מילתא למילתא ומתי יש לחלק ביניהם, על הערך העצום הטמון בהרגל בכתיבת חידושי התורה ועל ההכרח להשקיע זמן בדרך לימוד ההלכה מלבד העיסוק המרכזי בלימוד הגמרא. בדבריו ציין הרב שליט”א שהדרך הנכונה לכך היא להקדיש את ימות השבוע ללימוד הגמ’ בעיון ובבקיאות ואת לילות שבת הארוכים לעיסוק בלימוד ההלכה. הרב סיים את דבריו בדברי הלל ושבח לראש העיר ר’ מאיר רובינשטיין ולממלא מקומו ר’ יהודה עוביידי הפועלים רבות למען הרחבת גבולות הקדושה והאדרת עולמה של תורה מתוך פאר והדר.

מייד בסיום דבריו קיבלו עמלי התורה מלגות מכובדות ותעודות הצטיינות מידיו של הראשון לציון שליט”א שלושה מצטיינים משכבת האברכים, שלושה מהישיבות הגדולות ושלושה נוספים מהישיבות הקטנות, כל מאות כותבי החבורות זכו בפרסי ספרים יקרי ערך.

מורנו המרא דאתרא הרב יעקב תופיק אביעזרי שליט”א שמכיר מקרוב את פועלו של מ”מ ראש העיר הרב יהודה עוביידי בירך וחיזק את כותבי החבורות ואת כל המסעיים למען הצלחת עוד פרויקט חשוב הנותן את הכלים לבחורי ואברכי העיר להתעלות ולשקוע בחיי תורה אמייתים.

מורנו הרב זמיר כהן ראש ישיבת נזר שלום וברכה דיבר על החשיבות של כתיבת חידושי תורה דבר המעורר את הזכירון ועוזר להתעמק ולחבר בין מקצועות התורה ומשם הצליחו בחורים צעירם כל כך לחדש ולכתוב כרגילים ובקיאים. עוד הזכיר הרב בדבריו כי נהנה לשמוע את דבריו של הרב שקאני שליט”א בו לא הזכיר את התואר מ”מ ראש העיר על הרב יהודה עוביידי מפני שענין זה הוא טכני בלבד שעוזר עבורו להגדיל תורה ולהאדירה ולנווט את המשאבים למקומות הנכונים אך עיקר הנושא זה השקעתו ומרצו להגדיל תורה ולהאדירה.

הרב אשר שקאני שליט”א ראש כולל תפארת יעקב יו”ר וועדת בחינת החבורות שעבר על לא מעט מהחיבורים שנכתבו הביע את התפעלותו מהכישרונות שמנוצלים על ידי מאות מבחורי הישיבה לדברים הנכונים והאמתיים וישנם בחורים בישיבה קטנה שכבר מצליחים להביע ראיות ולחבר בין לא מעט מסכתות בש”ס וזאת על ידי לימוד ושינון בזמן ובימי בין הזמנים

את הערב פארו עוד מרבני הקהילות בעיר, מגידי שיעורים ויושבי על מדין, כאשר נראה על כולם ההתרגשות מהמעמד בו כאלפים בחורים ואברכים כולם יראים ישבו בתוך האולם ועוד המון שצפה במסכים שהותקנו מחוץ לאולם. מייד לאחר סיום החלק הרוחני של הערב החל החלק האומנותי עליו הופקדה כאמור תזמורת המנגנים המורחבת בניצוחו של מוישי רוט בשירה מתוך רגש יהודי אמיתי של גדול הזמר החסידי מרדכי בן דוד עם שלומי גרטנר ומקהלת נשמה בהופעה מלאה והשמחה פרצה גבולות מתוך שמחה של מצוהכראוי וכיאה לעמלי תורה.

בשיחה שקיימנו עם הרב יהודה עוביידי שמענו שכשאר הדברים נוגעים לבחורי הישיבות והאברכים המפארים את עירינו הוא לא מוכן להתפשר, זו הסיבה להשקעה האדירה שהניבה מעמד מפואר שכמוהו לא נראה בביתר מעולם. באותה הזדמנות מבקש ר’ יהודה להודות מקרב לבו לראש העיר ר’ מאיר רובינשטיין שתמיד מטה אוזן קשבת לכל בקשותיו, מעניק בשמחה וביד רחבה את כל שידרש ומעמיד במאור פנים את כל משאבי העיריה לרשותו על מנת שיצא ערב נפלא על הצד הטוב ביותר.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות