/
/
במוסדות לציון ברינה בבוקר ברית בערב חתונה

במוסדות לציון ברינה בבוקר ברית בערב חתונה

התרגשות רבה פקדה השבוע את הנהלת מוסדות 'לציון ברינה' ותלמידיה, של חסידי קרלין סטולין בביתר עילית, בנשיאות כ"ק מרן האדמו"ר מקרלין סטולין שליט"א, בהם מתחנכים תלמידים יוצאי מדינות חבר העמים של ברית המועצות לשעבר. היה זה יום שמח ומעורר השראה. שתי שמחות ביום אחד, ברית מילה בבוקר וחתונה בערב, לשניים מחניכי המוסד
ה׳ בכסלו ה׳תשע״ג
16:45

התרגשות רבה פקדה השבוע את הנהלת מוסדות ‘לציון ברינה’ ותלמידיה, של חסידי קרלין סטולין בביתר עילית, בנשיאות כ”ק מרן האדמו”ר מקרלין סטולין שליט”א, בהם מתחנכים תלמידים יוצאי מדינות חבר העמים של ברית המועצות לשעבר. היה זה יום שמח ומעורר השראה. שתי שמחות ביום אחד, ברית מילה בבוקר וחתונה בערב, לשניים מחניכי המוסד.  

האירוע הראשון התקיים בבוקר. ‘שמואל’, כפי שהוא נקרא במעמד הכנסתו לבריתו של אברהם אבינו, הוא בחור כבן 16 והגיע מאוקראינה ללמוד בישראל. משפחתו הייתה מנותקת מזיקה ליהדות כגורלם של רבים מתושביה היהודים של בריה”מ, ולפיכך לא נערכה לנער ברית מילה, כשנולד. כאן בארץ, נקלט הצעיר בין כותלי ‘לציון ברינה’ והתקרב ליהדות. אט אט התחזק במצוות והחל ללמוד תורה. משהגיעה השעה לכך, הציעו לו ראשי המוסד ומדריכיו לקיים את המצווה החשובה, שהיא האות והקשר בין היהודי לאבינו שבשמים והוא ניאות לכך עקרונית. לאחר שהוסברו לו הפרטים והצעיר כבר הרגיש מוכן ובשל נפשית לכך, יצא מבצע-המצווה אל הדרך.

מעמד הברית התקיים בירושלים. כסנדק שימש גאב”ד ירושלים מרן הגרי”ט וויס שליט”א וכמוהל שימש המוהל המומחה הרב אהרן קרמר הי”ו יושב ראש ארגון “ברית אבות”. מחמת היותו של הנימול בגיר, נוכח גם רופא במקום כדי לסייע בהיבט הרפואי הנדרש. בטקס השתתפו בעיקר ראשי המוסד והמדריכים, המשמשים לנער כמשפחה חמה ואוהבת. מכיוון שאין לו מכרים וקרובי משפחה, ‘לציון ברינה’ משמש עבורו כבית מסור ודואג לכל צרכיו בכל המישורים.  הנער ברך בהתרגשות רבה ‘שהחיינו’ על הרגע הנכסף והגדול לו זכה, בהיכנסו בבריתו של אברהם אבינו.

לאחר עריכת הברית, נקרא שמו בישראל כאמור ‘שמואל’. גם הגאב”ד עצמו נראה נרגש בעת המעמד והוא איחל לצעיר, כי יזכה לעלות מעלה מעלה ולהתקדם אל תחנות חייו האחרות בבוא העת, ולהקים בית יהודי ונאמן בישראל. הגאב”ד גם האציל ברכתו לעושים במלאכה, והטעים את גודל חשיבות המשימה של קירוב הנערים לה’ ולתורתו.

לאחר מכן, נערכה סעודת הברית כתלי המוסד בהשתתפות חבריו ורעיו, שששו משוש עם חברם למוסד, שחש כעת ששווה בין שווים. במהלך הסעודה, נשא הנער דברים קצרים והודה לה’ על הזכות שנפלה בחלקו ועל היום שבו נכנס לחסות תחת כנפיו של הקב”ה כיהודי מושלם. שמואל גם הביע תודתו לראשי המוסד. “אתם המשפחה שלי ודואגים לי כאב וכאם לבנם”, קרא בהתרגשות ובפיו הודיה, על שדרבנו אותו לקיים את המצווה הנשגבה.

באותו ערב, חגגו בהנהלת המוסד שמחה גדולה נוספת. בוגר המוסד, אברהם לבדיב יוצא העיר בברויסק שבלרוס, שהגיע בגיל 14 עם אחיו אל שערי ‘לציון ברינה’ וזכה להפוך לתלמיד מופלג וירא שמים, נכנס בברית הנישואין בשעה טובה ומוצלחת. במשך ארבע שנים למד אברהם ב’לציון ברינה’ ומשהפך כשיר לכך, נכנס ללמוד בישיבת ‘תולדות ישורון’ שם עשה שנתיים בלימודיו כאחד המופלגים שבחבורה. לפני מספר חודשים, בא אברהם בברית האירוסין עם חניכת מוסדות ‘בת ציון’ לבנות של חסידי קרלין סטולין, המקביל למוסד הבנים ‘לציון ברינה’, בו למד אברהם, והשבוע כאמור נישאו השניים בשעה טובה ומוצלחת.

קשה לתאר את גודל השמחה ששרתה במקום. רבנים ואישי ציבור, ראשי המוסד והחניכים טרחו ובאו, כדי לקחת חלק ביום שמחת ליבם של השניים, שזכו להכיר את בוראם ולהפוך ליראים ולשלמים, בזכות הפעילות הוולונטרית המבורכת של ראשי המוסדות . מי שלא ראה את השמחה ואת החום בהם עטפו את החתן, לא ראה שמחה והתרגשות מימיו. ראוי לציין, כי חתן זה מצטרף אל שורה ארוכה של בוגרי לציון ברינה, שרבים מתוכם ממשיכים את הקשר המיוחד שלהם עם המוסד, גם לאחר נישואיהם ואת שמחות ילדיהם כמו בריתות וטקסי פדיון הבן הם עושים גם בין כתלי ‘לציון ברינה’. “הם המשפחה שלנו, כי הם ממשיכים ללוות אותנו לאורך כל הדרך, גם לאחר החתונה ואיננו נפרדים לרגע. אך טבעי הוא שבצל המשפחה נמשיך לשמוח ולערוך שמחות”, שגור בפיהם של הבוגרים ובצדק.  

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות