/
/
ביוזמת ‘דגל התורה’: בחורי הישיבות מ’קהילות בני התורה’ בעיר החליפו כוחות בשטח

ביוזמת ‘דגל התורה’: בחורי הישיבות מ’קהילות בני התורה’ בעיר החליפו כוחות בשטח

לאחר ששקדו על תלמודם בישיבות הקדושות, במסגרת ישיבתית מיוחדת שהוקמה בעירנו ובישיבות בין הזמנים - יצאו בני הישיבות מ'קהילות בני התורה' בעיר להתרענן ולהחליף כוח בפעילויות אתגריות בשטח, לקראת 'זמן אלול' הקרב ובא >>> יומן פעילות
כ״ז באב ה׳תש״פ
20:25

ושם ינוחו יגיעי כוח

שמעון כהן

מתכוננים במרץ לפתיחת ה’זמן’: לאחר ‘זמן קיץ’ שלם שבו שקדו על תלמודם והתעלו בתורה וביראה באופן מפעים למרות כל הקשיים, הקפסולות והאתגרים שזימנה התקופה הבלתי שגרתית של משבר הקורונה, יצאו במהלך השבועות האחרונים בחורי הישיבות מקהילות בני התורה הליטאיים בעירנו, להחליף כוחות בסדרת פעילויות מהנות שארגנו עבורם במשותף סיעת דגל התורה שבראשות סגן ראש העיר דוד זלץ, יחד עם ראש העיר מאיר רובינשטיין.

הפעילויות התקיימו כולן תוך שמירה מלאה וקפדנית על כל הנחיות משרד הבריאות, בהתאם להוראותיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל ובראשם מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א ומרן ראש הישיבה הגרי”ג אדלשטיין שליט”א, כי הקפדה על כללי משרד הבריאות בתקופה זו מחויבת בחיוב גמור על פי המצווה של “ונשמרתם מאוד לנפשותיכם”.

למעלה מאלף בני ישיבות גדולות וקטנות השתתפו בפעילויות, לאחר ששקדו על תלמודם גם ביומי דפגרא בישיבות בין הזמנים שהתקיימו עבורם בבתי הכנסיות של ‘קהילות בני התורה’ ברחבי העיר. הפעילויות נערכו כחלק משלים של הלימוד בישיבות בין הזמנים, בסיועם של פעילי איגוד בני הישיבות בקהילות השונות.

אתגרים בשטח

חלק מבני הישיבות שהשתתפו בפעילויות, זכו במהלך זמן קיץ לשקוד על תלמודם במסגרת ישיבתית מיוחדת שהקימה ‘דגל התורה’ בביתר עילית, עבור בני הישיבות הגדולות מתושבי העיר שלא התאפשר עבורם ללמוד בישיבתם בשל מגבלות משבר הקורונה. המסגרת הישיבתית נוהלה על ידי טובי הר”מים והמשגיחים מתושבי העיר ומחוצה לה, על מנת להבטיח את המשך התעלותם הרוחנית של בני הישיבות באין מפריע.

כחלק מהפעילויות הייחודיות שקיימה דגל התורה – ביתר עילית בימי בין הזמנים במשותף עם ראש העיר, הוקם מתחם חוויה ומשחק ייחודי, שפעיל לאורך כל ימי בין הזמנים ומאפשר לבני הישיבות הקדושות, הגדולות והקטנות, להגיע לאחר או בעיצומו של יום לימוד בישיבת בין הזמנים, ולקחת חלק בפעילות חווייתית תוך חלוקה לקפסולות קהילתיות, וכך להחליף כוחות לקראת החזרה לתלמודם ביתר שאת.

עוד התקיימו במהלך ימי בין הזמנים, טיול ברכב ספארי שטח בנוף עוצר הנשימה של הרי יהודה המעורר כמו מאליה את קריאת ‘מה רבו מעשיך השם’, גלישת סנפלינג במצוק זנוח, פיינטבול מים ברובי ווטר טאג, טיול אופניים במדרונות ובגאיות מפעימים, וכן טיול ייחודי על ריידרים – כלי שטח חדשני שזכה לתגובות נלהבות.

בני הישיבות חזרו לבתיהם עייפים אך מרוצים, מלאי כוחות ומרץ לקראת ‘זמן אלול’ שייפתח בעז”ה בימים הקרובים במלוא התנופה, בהתאם להנחיות הבריאות המתחייבות.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות