/
/
/
בחורי ברסלב סיימו מסכתות

התרגשות בישיבת 'נעימות התורה'

בחורי ברסלב סיימו מסכתות

בחורי 'נעימות התורה' סיימו את מסכתות קידושין, סוכה ומכות, במעמד מרגש במיוחד >>> את המעמד כיבדו מורנו גאב"ד ביתר הגאון רבי חיים וייס, נשיא הישיבה הגה"ח ר' שלום ארוש, הגה"ח הרב ניסן דוד קיוואק, הגה"ח ר' שמעון שפירא, הרה"ג ר' נתן צבי פינקל והרה"ח ר' פנחס בונקר >>>
י״ח בכסלו ה׳תשפ״ב
12:43
רשמים נרגשים
באדיבות הישיבה

יוחנן צוקרמן 

מעמד סיום רבתי התקיים ביום ראשון ג’ כסלו באולמי ‘שירת ירושלים’, על ידי יותר ממאה וחמישים תלמידי ישיבת “נעימות התורה” שעמלו ויגעו במשך כל שנת הקורונה שנת תשפ”א וזכו לסיים את מסכת מכות אשר נלמדה בתחילת השנה בחודש אלול (תש”פ), מסכת קידושין במשך כל זמן החורף, ומסכת סוכה בזמן קיץ. ובסוף השנה עמדו בכור המבחן על כל המסכתות, וגולת הכותרת – מבחן פומבי בפני רב העיר ביתר הגאון רבי חיים וייס. העומדים בכור המבחן בעל פה זכו בכרטיס נסיעה לציונו של הרה”ק רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן.

במעמד השתתף גאב”ד ביתר הגאון הגדול רבי חיים ווייס שהרחיב במעלת החידוש של הישיבה, שלא האמין למראה עיניו, בזמן קיץ שעבר עת הופיע בשערי הישיבה, לבחון את הבחורים את כל מסכת קידושין מדף לדף והתפעל מאוד מרמת ידיעתם ובקיאותם על כל המסכת. כאורח הכבוד הופיע הרה”ג ר’ נתן צבי פינקל, שדיבר בהתפעלות עצומה על מה שעיניו רואות – מעמד כבוד התורה, שבו 35 בחורים נבחנו ב’מבחן סיכה’ את כל מסכתות קידושין וסוכה, כמו יעקב אבינו שהתורה משבחת אותו בכך שהיה איש תם יושב אוהלים.

המנהל הרוחני של הישיבה הרה”ח ר’ משה לודמיר, סקר את התכנית הנפלאה בו מסיימים מסכתות במשך שנה אחת תוך שינון וחזרה וידיעתה על בוריה. בדבריו הרחיב בחשיבות שיש בישיבה על שמירת קשר רציף עם ההורים, כאשר הבחורים שמים לב שעיקר העניין של ההורים הוא להתעניין במצבם הרוחני של בניהם, ושמחים גם בשמחת הסיום שלהם. גם רה”ע, ר’ מאיר רובינשטיין, דיבר בשבח הישיבה ורבניה שמשקיעים בבחורים כדי שיתעלו בתורה וחסידות והמארגנים הודו לו על סיועו.

לאחר מכן נאם הרה”ח הרב פנחס דוד בונקר, שהרחיב בדבריו על גודל ההתפעלות בראותו את הבחורים שמשקיעים בעבודת המידות ובדרך ארץ. כמו כן נשא דברים המשפיע הרה”ח ר’ שמעון שפירא. ראש הישיבה הרה”ח ר’ אברהם יצחק קלצקי עמד בדבריו על החידוש שב’חבורת נעימות התורה’, בה לומדים תורה מתוך התקדשות וחיבור לנותן התורה

את דבר ההורים הביא הרה”ח הרב צורי נמני, אב לשני בחורים בישיבה, שהביע את התפעלותו מהמסירות שיש לרבני הישיבה, והאהבה שמעניקים לכל אחד. ואו אז עלו שלשה מבכירי בחורי הישיבה לסיים ברוב עם, מסכתות מכות קידושין סוכה, כשלאחר מכן יצאו כל הציבור הקדוש, הבחורים והוריהם יחד עם רבני הישיבה בריקודי שמחה והודיה להשם יתברך –  כשדמעות בעיני ההורים מול הפלא הגדול לראות בחורים חמד כאלו שקדושה נראה על פניהם הטהורות שמחים בשמחת התורה.

לאחר מכן נאם אורח הכבוד נשיא הישיבה המוסר את נפשו לכל צרכי הישיבה במסירות עילאית הגה”ח ר’ שלום ארוש, כשדמעות חונקות את גרונו הודה להשם יתברך על כל הטוב שגמל עמו השם יתברך שזכות כזו גדולה נפלה בחלקו להביא תקומה כה גדולה לחסידות ברסלב, כאשר בעבר לפני הרבה שנים לא היה בקושי מנין חסידי ברסלב, והנה קמה לה ישיבה כה גדולה של בחורי חמד העובדים את השם לאורו של הרה”ק מהר”ן מברסלב.

את המעמד כבדו הרה”ח ר’ ניסן דוד קיוואק, הרה”ח ר’ אלחנן אלגרוד, והרה”ח ר’ נחמן ארוש, בנו של נשיא הישיבה ומו”צ בקהילת חוט של חסד.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות