/
/
5 מיליון מי יודע | מיזם המיליונים שיסייע ל-4000 משפחות בעיר להכניס את החג בכבוד. ביתר מובילה בחסד #חשיפה מרגשת#

5 מיליון מי יודע | מיזם המיליונים שיסייע ל-4000 משפחות בעיר להכניס את החג בכבוד. ביתר מובילה בחסד #חשיפה מרגשת#

למעלה מחמישה מיליון שקלים יחולקו בימים אלה ליותר מארבעת אלפים משפחות נזקקות בעיר, שיזכו להכניס את החג בכבוד >>> המיזם מתבצע על ידי קרן 'טובה וברכה - יד עלקא', וממומן ברובו על ידי קבוצת נגידי עם מארה"ב >>> הקהילות בעיר, יחד עם 'קופת ביתר' משלימות את השליש הנוסף, ו'ביתר פמילי' מצטרפת השנה בחלוקת בשר ודגים >>> קריאה של הרגע האחרון: #לפקוח עין ולשים לב לכל משפחה בסביבה שלנו שזקוקה לתמיכה# >>> קמחא דפסחא
ח׳ בניסן ה׳תשפ״א
01:27

למעלה מחמישה מיליון שקלים יחולקו בימים אלה ליותר מארבעת אלפים משפחות נזקקות בעיר, שיזכו להכניס את החג בכבוד >>> המיזם מתבצע על ידי קרן ‘טובה וברכה – יד עלקא’, וממומן ברובו על ידי קבוצת נגידי עם מארה”ב >>> הקהילות בעיר, יחד עם ‘קופת ביתר’ משלימות את השליש הנוסף, ו’ביתר פמילי’ מצטרפת השנה בחלוקת בשר ודגים >>> קריאה של הרגע האחרון: #לפקוח עין ולשים לב לכל משפחה בסביבה שלנו שזקוקה לתמיכה# >>> קמחא דפסחא

@שמעון כהן

חמישה מיליון שקלים יחולקו השבוע לכ-4,000 משפחות נזקקות בביתר – פרי מיזם מרגש של ערבות יהודית הדדית המופעל על ידי פרויקט ‘טובה וברכה – יד עלקא’, המהווה את מפעל התמיכה לחגים הגדול ביותר בביתר עילית.

מטרת הפרויקט הוא להביא לכך שלא תהיה בעיר אף משפחה שתכניס את החג בבית ריק ח”ו מכל מצרכי החג הנדרשים, מזון וביגוד והנעלה, והכל ביד רחבה ובשמחת חג אמיתית.

פרויקט ‘טובה וברכה – יד עלקא’ מחלק פעמיים בשנה כרטיסי קנייה למשפחות נזקקות בביתר, פעם אחת בערב פסח ופעם אחת בערב סוכות. עלותו של כל פרויקט כזה הוא 5,000,000 שקלים, כאשר העלות השנתית היא 10,000,000 שקלים, המגיעים כאמור לכארבעת אלפים משפחות נזקקות בעיר.

שני שלישים מכספי המענק מגיעים מהקרן ‘טובה וברכה’, הממומנת על ידי נגידי עם, בעלי חסד טובי לב מארצות הברית, ואילו קהילות הקודש בעיר, יחד עם ‘קופת ביתר’ מגייסות את השליש הנוסף. בנוסף, למשפחות חד-הוריות ניתנת התמיכה במאה אחוז על ידי ‘טובה וברכה’, ללא השתתפות הקהילה והקופה. מדובר בקרוב ל-400 משפחות חד הוריות בעיר, אשר המענק הזה הוא המשענת העיקרית שלהם כדי להכניס את החג ולהלביש את הילדים בכבוד.

סך התמיכה לכל משפחה נע בין סכום של 900 ל-5,000 שקלים למשפחה, בהתאם לכמות הנפשות בבית ובכפוף למבחן הכנסות.

#המצ’ינג הקהילתי

ל’שערים’ נודע, כי לקראת חג הפסח השנה, השתתפו בפרויקט 123 קהילות בעיר, כאשר הקהילה מגייסת שליש מהסכום, ו’טובה וברכה’ מעמיד את היתרה, לטובת המשפחות הנזקקות הנמנות על הקהילה. ‘קופת ביתר’ סייעה לקהילות להגיע ליעד ההשלמה, כאשר עבור משפחות שאינן משתייכות לקהילה מסוימת – הקופה השלימה את הסכום החסר בכוחות עצמה.

הפרויקט העצום של ‘טובה וברכה’ אינו נעצר רק אצל תושבי ביתר: מדובר בפרויקט חסד אדיר ממדים – הגדול ביותר מסוגו – שממנו נהנות משפחות נזקקות בכלל הערים החרדיות בארץ, במספר כולל של יותר מ־30,000 משפחות חרדיות שמכניסות את החג ברווחה הודות לתמיכת החג של הקרן. הסכום הכולל של התמיכות בכל חג עומד על כ־13,000,000 דולרים(!) הנתרמים על ידי קבוצת נדיבי לב מהקהילה החרדית בניו יורק המבקשים לסייע לאחיהם – עניי ארץ ישראל – להכניס את החג בכבוד ובשמחה.

יצוין, כי עיריית ביתר עילית הוסיפה השנה לחלוקת ‘טובה וברכה’ אלפי קילוגרמים של בשר ודגים, אשר יצטרפו לחבילת הסיוע ויסייעו למשפחות הנזקקות בעיר ליהנות משמחת יום טוב ללא דוחק ומחסור, כראוי וכיאה לעיר של תורה וחסד האמונה על ערבות הדדית ולמודה בצורך לדאוג לעני ולנזקק, ליתום ולאלמנה, מבלי להותיר אף אחד מאחור.

#לא ל’שמחת הכרס’

זה הזמן והמקום לשוב ולהזכיר כי לצד מסע הקניות שכולנו עורכים לחג – מוטלת על כולנו חובה גמורה וזכות עצומה לפקוח עין ולשים לב לשכן לבניין ולמכר מבית הכנסת, לגיס ולקרוב ולכל מי שנמצא בקרבתנו, ולדאוג באופן אישי כי הוא ומשפחתו יזכו לחוג את החג בשמחה.

הרמב”ם מסיים את הלכות ‘שביתת יום טוב’ במילים הנוקבות והנחרצות דלקמן: “וכשהוא אוכל ושותה – חייב להאכיל לגר ליתום ולאלמנה עם שאר העניים האומללים. אבל מי שנועל דלתות חצרו ואוכל ושותה הוא ובניו ואשתו, ואינו מאכיל ומשקה לעניים ולמרי נפש – #####אין זו שמחת מצוה אלא שמחת כריסו.## ועל אלו נאמר: ‘זבחיהם כלחם אונים להם, כל אוכליו יטמאו כי לחמם לנפשם. ושמחה כזו קלון היא להם, שנאמר: ‘וזריתי פרש על פניכם פרש חגיכם’.

ביתר עילית – בירת התורה והחסד בהרי יהודה – תפגין גם הפעם את ערנותה ושימת ליבה לחלשים ולנזקקים, ובזכות הערבות היהודית הנראית בימים אלה במחוזותינו, נזכה לחוג את חג המצות בדיצה ולאכול מן הפסחים ומן הזבחים עוד השנה בבית המקדש השלישי, מתוך שמחת יום טוב אמיתית לנו ולכל בני ביתנו.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות