/
/
תמרור אזהרה אדום #נס בדרכי איש# | האוטובוס הפיל את הילד – והוא שרד באופן ניסי מתחת לגלגלים. #המקרה והלקחים#

תמרור אזהרה אדום #נס בדרכי איש# | האוטובוס הפיל את הילד – והוא שרד באופן ניסי מתחת לגלגלים. #המקרה והלקחים#

ביום חמישי אירע מחזה מחריד ברחוב דרכי איש: אוטובוס הפיל ילד קטן ונסע מעליו. הנוסעים ששמו לב - הביאו את הנהג לעצור, ואז התברר גודל הנס: #כמו מלאכי מרום נשלחו משמים להגן על הילד - והוא ניצל בניסי ניסים# >>> המקרה היווה תזכורת למקרים קודמים שבהם קופחו חיים בעיר רח"ל, והגבירו את הצורך להיזהר בכבישי העיר >>> בכנס חירום במשטרה המקומית הוכרז: אפס סובלנות לעבריינות תנועה מסכנת חיים >>> ונשמרתם מאוד
ב׳ בניסן ה׳תשפ״א
02:09

המלצות נוספות

ביום חמישי אירע מחזה מחריד ברחוב דרכי איש: אוטובוס הפיל ילד קטן ונסע מעליו. הנוסעים ששמו לב – הביאו את הנהג לעצור, ואז התברר גודל הנס: #כמו מלאכי מרום נשלחו משמים להגן על הילד – והוא ניצל בניסי ניסים# >>> המקרה היווה תזכורת למקרים קודמים שבהם קופחו חיים בעיר רח”ל, והגבירו את הצורך להיזהר בכבישי העיר >>> בכנס חירום במשטרה המקומית הוכרז: אפס סובלנות לעבריינות תנועה מסכנת חיים >>> ונשמרתם מאוד

@שמעון כהן

העוברים והשבים ברחוב דרכי איש, רחוב מרכזי בגבעה B-2 בעיר – עצרו את נשימתם בחרדה במשך דקות ארוכות, ביום חמישי האחרון. המחזה היה מחריד: אוטובוס נסע במהירות מבלי לשים לב לילד קטן שעמד בדרכו. הילד הופל, והאוטובוס עבר מעליו. נוסעי האוטובוס ששמו לב לתאונה, זעקו בהיסטריה בפני הנהג, שעצר בחריקה.

לאחר שהאוטובוס נעצר – התברר גודל הנס: הילד ניצל ב”ה, כאשר בזכות ממדי גופו הקטנים, האוטובוס עבר מעליו באוויר, והוא יצא בריא ושלם ב”ה. קשה להעלות על הדעת איך זה עלול היה להסתיים רח”ל אלמלא ניסי הקב”ה וחסדיו הגלויים שנראו באותה שעה.

המקרה הזה, ביום חמישי האחרון ברחוב דרכי איש, מצטרף לתאונות מחרידות שאירעו בעיר בשנים האחרונות רח”ל. בחמש השנים האחרונות נהרגו שלושה ילדים ע”ה מאוטובוס חולף, בהם המקרה שאירע בחול המועד פסח לפני שנתיים, אז נהרג הילד ברוך אייזנברג ז”ל בן השלוש – תושב העיירה ניו סקווירא בניו יורק שהגיע עם הוריו לביקור חג עם משפחתו בעיר, ואוטובוס פגע בו בסוף רחוב החוזה מלובלין.

לפני כן קיפח הילד יצחק רוזנפלד ז”ל את חייו מפגיעת אוטובוס באותו הרחוב בעת שרכב על אופניים. בשנת תשע”ה נהרג הילד ישראל דוד ויינגרטן ז”ל בן הארבע, לאחר שאוטובוס פגע בו, וגם אז היה זה ברחוב החוזה מלובלין. על פי עדי ראייה שדיווחו אז על המקרה הטראגי – ישראל דוד ז”ל היה בכביש יחד עם אחיו, אך תושבת העיר שהבחינה בהם הצליחה לעצור את האח. ישראל דוד נותר על הכביש ועלה לעולם שכולו טוב.

הנס הגלוי שאירע ביום חמישי האחרון ברחוב דרכי איש – היווה תזכורת למקרים הקודמים, ותמרור אזהרה בוהק באור אדום ומהבהב על הצורך לחזק את הזהירות בדרכים, לפקוח עיניים על ילדים קטנים ולא לאפשר להם לצעוד לבד בכביש, ובעיקר לנהגים – אוטובוסים ופרטיים – לפקוח שבע עיניים בכביש, לא להתעסק בטלפון הנייד, לא לקרוא או להגיב להודעות ולא לעשות שום פעולה מסיחת דעת, כי בחיי נפש עסקינן.

#כנס חירום במשטרה

ל’שערים’ נודע, כי עוד לפני התקרית ביום חמישי, נערך כינוס חירום במטה המשטרה, ביוזמת מפקד המשטרה המקומי מר ניר ליפשיץ. בכנס החירום השתתפו תושבים מהעיר שהתאספו לדון כיצד לחזק את הבטיחות בעיר – במיוחד עם פתיחת ‘בין הזמנים’ וחופשת הפסח שבהם רחובות העיר מלאים בילדים כ”י.

מפקד התחנה העלה את נושא המודעוּת לזהירות בדרכים, והקושי המיוחד לנוכח העובדה כי בשנה האחרונה היה קושי לקיים פעילות להגברת המודעות לזהירות בדרכים בקרב ילדי העיר, עקב הסגרים הממושכים ואי קיומם של הלימודים באופן סדיר.

לדברי גורמים שנכחו בכינוס, המפקד הצהיר כי המשטרה תעשה כל שביכולתה כדי למנוע בדרך הטבע את התאונה הבאה רח”ל, וכל זה עוד לפני הנס שאירע ברחוב דרכי איש. המפקד סיפר על הניסים שהוא רואה בחוש מדי יום בכבישי העיר, ועל הצורך להודות על כך ולעשות הכל בדרך הטבע כדי למנוע מקרים דומים. מצד שני, המשטרה תגביר את ההסברה בתלמודי התורה, ובמקביל תוגבר האכיפה המשטרתית על עבירות חמורות וסיכון עוברי הדרך. “נגלה אפס סובלנות להפרות של חוקי התנועה שיכולות לסכן חיים רח”ל”.

בין המוקדים שהועלו כמועדים לסיכון, עם ליקוי בתשומת הלב של הנהגים, נמנים ברחוב מוצפי, קדושת לוי, רחוב חב”ד, ויתכן שגם מעבר החצייה ברחוב דרכי איש. במקביל, איש ההצלה חיים ברנשטיין, המתנדב במד”א – אשר שיכל את בנו בתאונת דרכים – יוזם פעילות הסברה התנדבותית בכלל תלמודי התורה בעיר, כשהוא משתף את הילדים בסיפורו האישי ומסביר להם על חשיבות העניין של זהירות בדרכים.

ויהי רצון שלא יישמע שוד ושבר בגבולנו, ו”אין פרץ ואין יוצאת ואין צווחה ברחובותינו”. חובת ההשתדלות – מוטלת על כל אחד ואחד מאיתנו.

מכתב של אם הילד אותן צירפנו לכם ככתבו וכלשונו

אנו ההורים של הילד שניצל בנס גדול מהתאונה ביום ה’ אחה”צ בר’ח דרכי איש.

אנו רוצים לפרסם מכתב בשערים ביום שני הקרוב. נא לפרסם בלי השמות שלנו.

שלום וברכה,

 ביום חמישי האחרון עמד בננו בן השבע סמוך למעבר חצייה בתחילת רח’ דרכי איש והמתין למבוגר שיעביר אותו כביש בדרכו הביתה.

קו חמש הגיע והאט בסיבוב, הילד חשב שהאוטובוס עצר לו והתחיל לעקוף את האוטובוס מהחזית…  הנהג לא ראה את הילד והמשיך בנסיעה, הילד קיבל חבטה ונפל מתחת לאוטובוס.

 נוסעים מתוך האוטובוס צעקו לנהג לעצור והוא בלם בשבריר השניה האחרון, כשהגלגל הקדמי עומד סנטימטרים בודדים מהילד השוכב על הכביש..

ראשית, אנו מלאי תודה עצומה לקדוש ברוך ששמר על בננו בהשגחה פרטית מופלאה והוא יצא מהתאונה הזו בנס גדול, בריא ושלם ללא פגע!

ברצונינו לעורר על כמה ענינים נחוצים בנושא של בטיחות בדרכים:

א. במקרה שלנו, למרות שהזהרנו את הילדים לא לעבור גם אם הנהג עוצר עבורם ומסמן להם לעבור, היה לילד שיקול דעת מוטעה.

מצב שבו נהג מסמן לילד שהוא יכול לעבור עלול להיות מאד מסוכן, מכיון שלפעמים ילד חושב שנהג סימן לו בשעה שהנהג כלל לא ראה אותו!

בנוסף, נהג לא יכול לראות את כל הכביש כמו הולך רגל, כשרכב עוקף אותו או מתקרב מהנתיב הנגדי.

לנהג בתוך רכב אין שליטה על מה שקורה במעבר חציה, ואם ח”ו יהיה צריך למשוך את הילד אחורה, או לסמן לרכב שבא מכיוון נגדי לעצור וכדומה, הוא לא יוכל לעשות זאת. לכן צריך להזהיר את הילדים לא לעבור בצורה כזו בכלל! ואם נהג מסמן להם לעבור, לסמן לו בחזרה עם היד שהם לא עוברים.

ילדים קטנים עוברים רק עם מבוגר, אין להם את שיקול הדעת המתאים להבין מתי הנהג ראה אותם ואפשר לעבור.

ב. אנו חיים בעיר מלאה ילדים ב”ה, וניתן לראות כמעט בכל עת ילדים מחכים במעברי החצייה למבוגרים שיעבירו אותם את הכביש.

 רוב האנשים עירניים ואכפתיים, אבל לפעמים ילדים מתביישים לבקש ומחכים עד בוש, כך שיש עוד מה לשפר בענין.  כשמעבירים ילדים את הכביש ולא נותנים להם לעמוד ולהמתין, זה מונע מהם להגיע למצב שינסו לחצות לבד או כשנהג עוצר להם.

יתכן שבגלל שאנו משתדלים תמיד להעביר ילדים שמחכים, זכינו לנס עם הילד שלנו.

ג. כשמעבירים ילד כביש, כדאי לעבור עם הילד חלק מהכביש למען הבטיחות, וכך לוודא שהוא לא יעצר פתאום באמצע ושרכב לא מגיע ממול.

 הילד הממתין יכול להיות הילד שלך.

ד. שמענו מאנשי ההצלה שהגיעו למקום, שמעבר החציה הזה, ועוד כמה מעברי חציה מסוכנים, ראוי יהיה שיאירו את עיני האחראים לכך, כדי לתקן את הטעון תיקון.

נסיים שוב בהודאה ותפילה להשי”ת על הלאה.

 שנזכה לקיים כראוי מצות ונשמרתם לנפשותיכם.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות