/
/
תושבי ביתר עילית מייחלים לנצחונו של הנשיא דונאלד טראמפ יר”ה בבחירות לנשיאות ארה”ב

תושבי ביתר עילית מייחלים לנצחונו של הנשיא דונאלד טראמפ יר”ה בבחירות לנשיאות ארה”ב

היחס החם לעם ישראל, הקשר האמיץ עם היהדות החרדית, התמיכה בבתי כנסיות ומוסדות תורה, והגישה החיובית כלפי ההתיישבות היהודית באזורנו - מה שיכול להגדיל פי חמישה את שטחה של ביתר עילית בעז"ה תושבי ביתר עילית מתפללים לניצחון של טראמפ
י״ד במרחשון ה׳תשפ״א
01:11

הנותן תשועה למלאכים

@שמעון כהן

הכרת הטוב: תושבי ביתר עילית מזדהים עם משאלתה של היהדות החרדית בארצות הברית, ומחכים בדריכות לתוצאות הבחירות לבית הלבן, בתקווה כי ידיד ישראל הנשיא דונאלד טראמפ יר”ה ינצח את הבחירות וייבחר לקדנציה שנייה.

בנוסף לידידות האמיצה של הנשיא המכהן עם העם היהודי, ויחסו החם והאוהד באופן חסר התקדים לצרכיו של עם ישראל (והעובדה שנכדיו הינם ילדים יהודיים) – תושבי ביתר עילית רוחשים הכרת הטוב מיוחדת לנשיא, על יחסו האוהד להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. על פי ‘תכנית טראמפ’ (שבינתיים לא יצאה לפועל, עקב סיבות צדדיות) – ביתר עילית אמורה לקבל עוד מאות דונמים לשטחה במסגרת ‘תכנית הסיפוח’. מדובר בשטח שהוא גדול פי 5 בערך משטחה המוניציפאלי הנוכחי של ביתר עילית, ואשר אמור להפוך את העיר לאחת הערים החרדיות הגדולות בארץ.

כמובן שאנו אמונים על כך ש’לב מלכים ושרים ביד השם’, ועדיין חובה עלינו לזכור שהכל בידו יתברך, אולם מדין הכרת הטוב, בוודאי שעלינו לייחל לנצחונו של אוהב ישראל שהוכיח את יחסו האוהד לעם היהודי, בבחינת: “וכל היועץ על עמך בית ישראל עצה טובה ומחשבה טובה – אמצו וברכו גדלו וקיימו, קיים עצתו”, כפי שנוהגים לומר בקהילות ישראל בתחינה למוצאי שבת.

מכתב היסטורי

גם היהדות החרדית בארצות הברית – באופן חסר תקדים – מתגייסת בגלוי למענו של טראמפ. בימים האחרונים פורסם מכתב עליו חתמו אדמו”רים חסידיים וראשי ישיבות ליטאים, יחד עם רבנים מחב”ד ועוד מהקהילות החרדיות בארה”ב, בו הם מודים ומשבחים את הנשיא טראמפ שעשה רבות למען היהודים בארה”ב. פרסום המכתב והעיתוי שבו שוגר – לא מותירים צל של ספק בתמיכת הרבנים ואדמו”רים.

במכתב מציינים הרבנים כי הם “כותבים כדי להביע את תודתנו העמוקה אליך, אדוני הנשיא, במיוחד לאור הצהרתך לאחרונה כי יש לראות בבתי תפילה ומוסדות דת כ’חיוניים’. נתת קול חזק למה שכל האנשים הטובים יודעים מעל לכל ספק: שעכשיו, יותר מתמיד, עלינו לפנות להקב”ה הכל יכול, לחזק את אמונתנו ולהישאר נאמנים לערכים שלנו מול הצרות הנוכחיות הללו”.

עוד נאמר במכתב: “אתה מבין, אדוני הנשיא, כי האמונה שלנו בהקב”ה היא שתשאיר אותנו חזקים ותוציא אותנו מהאסון הזה”. הרבנים הודו לנשיא טראמפ על תמיכתו חסרת התקדים ביהודים. “זו הסיבה לאישור שלך לחופש דת כל כך חשוב, במיוחד בתקופה בה אנו זקוקים לבתי התפילה ובתי הספר הדתיים שיהיו פתוחים בצורה בטוחה והגיונית עכשיו יותר מתמיד, בתי תפילה ובתי ספר דתיים אכן חיוניים, וחיוניים להזנת הנפש, כמו שאוכל מזין את הגוף”.

הרבנים בירכו את הנשיא: “חיזקת את אמריקה להחזיק בגאווה את דגל האלוקים והאמונה הדתית, כך גם הקב”ה יברך אותך להוביל אותנו לניצחון במלחמתנו הנוכחית עם הקורונה, במילים מהתהילים ‘מחיל אל חיל’, ולהוביל אותנו קדימה לעבר טוב זמן יותר, עם ברכות אישיות של בריאות ושגשוג ושמחת לך למשפחתך וחבריך”.

על המכתב חתומים כ”ק האדמו”רים מסאטמר, מסקווירא, מבאבוב, מפאפא, ממונקאטש, מויז’ניץ מונסי, והגאונים הגדולים רבי שמואל קמינצקי (ראש ישיבת פילדלפיה ונשיא מועצת גדולי התורה), ראש ישיבת לייקווד רבי מלכיאל קוטלר, רבי אליהו-בער ווכטפיוגל (ראש ישיבת זכרון משה בסאוט פולסבורג), משגיח ישיבת ‘תורה ודעת’ הגה”צ רבי משה וולפסון, והגאון רבי אברהם אזדאבא, חבר הבד”צ של חסידי חב”ד בשכונת קראון הייטס.

ידיד אמת

ברקע היחסים החמים בין היהדות החרדית האמריקאית לנשיא עומדת גם פעילות החסד והרחמים שלו למענם של אסירים חרדיים שנמקו שנים בכלא – כאשר עונשי המאסר שהושתו עליהם היו בלתי הגיוניים ולדעת משפטנים נבעו ממניעים אנטישמיים. כזכור, טראמפ היה זה שהחליט, בצעד שהדהים וריגש את היהדות החרדית, לחון ולשחרר את האסיר המפורסם הרה”ח ר’ שלום מרדכי רובשקין, ואף אישר את החוק לקיצור עונשם של נאשמי צווארון לבן, שהביא לשחרורו של הרה”ח ר’ מרדכי יצחק סאמט אחרי 20 שנה בכלא הפדרלי. כמו כן, הנשיא טראמפ – שבהחלט ראוי לתואר ‘חסיד אומות העולם – תומך ללא סייג בכל נושא דתי ודואג להעברת חוקים שמגנים על חופש הדת, ולאחרונה תמך בפתיחת בתי הכנסת בניגוד לדעתם של מושלי מדינות שנתלו בנגיף הקורונה כאמתלה לסגירתם של בתי כנסת.

בערב השבת האחרונה פרסם הגאון רבי יהודה אריה דינר, מגדולי הפוסקים בבני ברק, קריאה מיוחדת – להקדים את כניסת השבת, כמובן כדי לזכות בברכות השבת – בייחוד עתה, עם כניסת שעון החורף לתוקף שמקצר מאוד את ימי שישי. אך הפוסק המליץ לכוון בכך גם למען הצלחתו של נשיא ארצות-הברית דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות.

בתוך תושבי ארץ ישראל, ובייחוד כחלק ממגורנו באזור שמושפע רבות מהרוח הנושבת בבית הלבן – תושבי ביתר עילית מצטרפים לתפילת ‘הנותן תשועה למלכים’, ומייחלים להצלחתו של הנשיא דונאלד בן פרד יר”ה בבחירות שיתקיימו ביום שלישי השבוע. 

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות