/
/
תואר כלה, מאוד נתעלה

תואר כלה, מאוד נתעלה

בכל יום ויום בת קול יוצאת מהר חורב ומכרזת: "חזו בניי חביביי בביתר עילית, שעוזבים את הבלי העולם ועוסקים בתורת הנצח" >>> ערב חג מתן תורה תשפ"ב - מספרם של לומדי התורה בעיר עולה ומתפתח >>> ישיבות רבות הצטרפו לעיר בשנים האחרונות, וישיבות נוספות צפויות להצטרף בקרוב >>> סקירה
ג׳ בסיון ה׳תשפ״ב
10:58

יעקב מרגליות

‘עיר התורה והחסידות בהרי יהודה’ – זו לא סתם סיסמה: זוהי מציאות חיים מרנינה בעירנו המעטירה, שהולכת ומתפתחת כעיר שמובילה בגאווה במספרם של לומדי התורה והוגיה. אין כמעט רחוב בעיר שבו אין ישיבה, חיידר, כולל או מרכז תורה, והמשנה של רבי יוסי בן קיסמא ‘איני דר אלא במקום תורה’ – כמו מתממשת בעירנו האהובה.

ביתר עילית נתברכה בתלמידים רבים – חלקם לומדים בעשרות הישיבות שזרועות לאורכה ולרוחבה של העיר (בעיקר ישיבות לצעירים, וגם כמה ישיבות גדולות ששמן הולך לפניהן, בהן ישיבות שנפתחו רק השנה). חלק אחר מתלמידי הישיבות המתגוררים בעיר – לומדים בישיבות הנודעות בשאר ערי הארץ.

מספרם של תלמידי הישיבות בעיר בשנת הלימודים הנוכחית – עומד על 4,756, כן ירבו. ואילו מספרם הכללי של הילדים בתלמודי התורה ובישיבות עומד על 36,676.

ישנם גם מאות בחורים מערים אחרות שגולים למקום תורה בביתר עילית – כאשר מיטב הישיבות רואות בעירנו מקום ראוי לגדל בו תורה, ללא ניסיונות ופיתויים מהסוג המצוי בעיר הגדולה, כאשר הם מוקפים אך ורק ביהודים יראי שמים ומשפחות של תורה וחסידות, מקום שחִנוֹ נסוך על יושביו. לפני מספר חודשים הגיעה לעיר ישיבה חדשה של חסידות בעלזא המעטירה, זאת לצד הישיבה של חסידות ‘תולדות אברהם יצחק’ הממוקמת בין הגבעות א’ וב’. כמו כן, ל’שערים’ נודע כי צפויות הפתעות נוספות מבחינת ישיבות חשובות המתעתדות לקבוע את משכנן בעיר.

כאשר נעמוד בחג השבועות ונכריז “צבי ואיתרעי בן ומסר לן אורייתא” – נכוון בכל ליבנו על אלפי-אלפי תלמידי התשב”ר, בחורי הישיבות ואברכי הכוללים שמחזיקים את העיר בתורתם הזכה ובעבודת השם שלהם. אלפי שנה לאחר קבלת התורה – עירנו ממשיכה להכריז בגאון את הכרזת ‘נעשה ונשמע’, ובפמליא של מעלה כמו מכריזים: ‘חזו חזו בניי חביביי בביתר עילית, דמשתכחן בצערא דילהון ועוסקין בחדוותא דילי’. 

‘שערים’ מלווה את אלפי לומדי התורה בתפילה שיעשו חיל בלימודיהם, יצליחו ויעלו מעלה מעלה לתפארת הוריהם ומוריהם, וימשיכו להביא הרבה כבוד ותהילה לעיר התורה והחסידות ביתר עילית. חילכם לאורייתא!

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות