/
/
‘ש”ס-בחורים’ הבחורים מישיבת לעלוב הוותיקה בעיר סיימו את הש”ס וזכו לברכה ממרן שר התורה

‘ש”ס-בחורים’ הבחורים מישיבת לעלוב הוותיקה בעיר סיימו את הש”ס וזכו לברכה ממרן שר התורה

קורונה? סגרים? חופשות כפויות? לא עבור תלמידי ישיבת 'היכל אברהם - לעלוב' הוותיקה בעיר, שביוזמה ייחודית ומרגשת החליטו לחלק ביניהם את לימוד הש"ס בזמנים בהם לא פעלו סדרי הישיבה עקב הקורונה מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א במכתב ברכה מיוחד: "אשריהם ואשרי חלקם!" סיקור מרגש
ז׳ בכסלו ה׳תשפ״א
01:12

אשריכם תלמידי חכמים

@שמעון כהן

ברוב פאר והדר ובהתרגשות רבה נערך ביום שלישי, ראש חודש כסלו, אירוע ייחודי ומפואר לכבודה של תורה ולומדיה: מעמד סיום הש”ס שנלמד בהתמדה רבה בין כל תלמידי הישיבה לצעירים ‘היכל אברהם – לעלוב’, המפארת את עירנו המעטירה כבר למעלה מחצי-יובל שנים, עוד מימי היותה הישיבה הכלל-חסידית הראשונה בביתר.

עם תחילת ימי הקורונה פתח אחד מחשובי תלמידי הישיבה הי”ו ביוזמה עצמית ומבורכת, וחילק בין הבחורים עשרות דפי גמרא, חצאי מסכתות ומסכתות שלמות, כאשר מתוך אתגר לימודי זה, שקדו הבחורים על לימודם בימים בהם עדיין לא החלו סדרי הישיבה, וכן גם בימים בהם עדיין לא פעלו סדרי הישיבה במתכונת הרגילה, כשגם לאחר החזרה לשגרה בס”ד, המשיכו הבחורים בלימוד זה בזמני הפנאי, בשעות בין הסדרים, ובימי שישי ושבת קודש.

לאחר כשמונה חודשים של יגיעה ועמל משותף, זכו בני הישיבה לראות ב”ה את מלאכתם הקדושה נשלמת, והש”ס כולו נלמד בין כל תלמידי הישיבה, ללא יוצא מן הכלל.

כאמור, במעמד מפואר ויוקרתי, כראוי לכבוד התורה, חגגו תלמידי הישיבה את סיום הש”ס, והסבו לסעודת מצוה כיד המלך, כאשר בראשם יושבים רבותיהם, ראשי ורבני הישיבה שליט”א, השמחים עמם בשמחתם הגדולה.

#לכבוד חתני התורה

את המעמד פיארו בהשתתפותם: נשיא הישיבה כ”ק אדמו”ר מלעלוב שליט”א, גאב”ד עירנו הגאון הגדול רבי חיים וייס שליט”א, הגאון רבי ישראל ברזובסקי שליט”א והגאון רבי אברהם שרגא שטיגליץ שליט”א.

בסיום הש”ס ואמירת הקדיש כובד המרא דאתרא הגאון הגדול רבי חיים וייס שליט”א, ומיד לאחר הסיום הוקרא בהתרגשות רבה ובחרדת קודש, מכתב ברכתו המיוחד של רבן של ישראל, מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א, אשר במכתבו קרא על בני הישיבה: “אשריהם ואשרי חלקם”! (ראה מסגרת).

במרכז המעמד נשא דברי ברכה נרגשים המרא דאתרא שליט”א, שציין בדבריו שכך גם היה נהוג אצל רבו כ”ק מרן אדמו”ר ה’שפע חיים’ מצאנז זצוק”ל, שהורה לתלמידי ישיבתו שיערכו ביניהם מדי חודש סיום הש”ס. עוד נשאו דברים בפני תלמידי הישיבה: ראש הישיבה הגה”צ רבי ברוך כהנא שליט”א, הגאון רבי אברהם שרגא שטיגליץ שליט”א, המשגיח הרה”ג רבי יוסף אקער שליט”א, המשגיח הרה”ג רבי אהרן שלום פרידמאן שליט”א, והמשפיע הרה”ח רבי משה מרדכי הורונצ’יק שליט”א מבני ברק.

בסיום המעמד נערכו ריקודים של שמחה ושבח והודאה להשי”ת, מתוך תפילה ותקווה שיעלו תלמידי הישיבה ויתעלו עוד ועוד בלימודם ובאהבת תורתם, כשאיפת ליבם, ולתפארת כל בית ישראל.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות