שוויון בנטל?

ט״ז באייר ה׳תשע״ג
14:26

על כל  אירוע תרבות קטן משקיעה המדינה אלפים רבים. אירועי העצמאות של המדינה עלו למשלם המיסים כ-500 מליון ₪ , ואילו באירועי ל”ג בעומר, שם ההכנסות למדינה מסתכמות בעשרות מיליונים, מתקבל תקציב מגוחך של מיליונים בודדים  בלבד.

חישוב זעיר של ההכנסות למדינה מאירועי ל”ג בעומר מעלה תוצאה מעניינת: עשרות מיליוני שקלים זורמים לקופת המדינה כרווחים מתשלומי המס של כולנו על הנסיעה לרשב”י. ההערכות של המשטרה מדברות על מאות אלפי משתתפים באירועי החג במירון. אם נניח שהוצאות כל אחד מהם לנסיעה עומדות על מחיר ממוצע של מאה ₪, מהם מרוויחה המדינה כ17% מע”מ, הרי כבר עומדים אחוזי הרווח על שמונה וחצי מליון שקלים. על סכום זה נוסיף את עשרות המיליונים המושקעים ע”י ארגונים פרטיים בסכומים של עשרות מיליונים, את סכומי העתק שמשלמים עשרות אלפי העולים מחו”ל ואת הכנסות המדינה מהאירוח והמלונות באזור הגליל, כך שלפי אומדן זהיר מדובר על רווח כלכלי גדול למדינה, ממנו מפרישה המדינה אחוזים בודדים לטובת העלייה למירון.  

הרב מ.ר. אחד האמרגנים במירון סיפר ל’שערים’: “את הטריבונות המוקמות באתר הציון, מהם נהנים אלפים נאלצים אנשי החסידיות לממן. הוועד מממן רק את הבסיס והתשתיות, ואילו ההוצאות הגדולות יותר נופלות על ציבור המתפללים”.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות