/
/
שווא שקד שומר | תושבי רחוב ‘שלום רב’ נחרדו לגלות: ערבים מהכפרים הסמוכים פרצו את הגדר והשתחלו לעיר

שווא שקד שומר | תושבי רחוב ‘שלום רב’ נחרדו לגלות: ערבים מהכפרים הסמוכים פרצו את הגדר והשתחלו לעיר

בחמש לפנות בוקר פלשו גנבים מאחד הכפרים הסמוכים לרחוב שלום רב בעיר - דרך פרצה גדולה בגדר שמסביב לרחוב השלל: תכולת מכונית של אחד מדיירי הרחוב. המכונית עצמה נדחפה אל מחוץ לעיר, אך הגנבים לא הצליחו לקחתו לכפר במוצאי שבת יצאו תושבים לרחוב ספונטנית וביקשו לחזק את הביטחון המוקד: "המקרה בתחקור"
י״ט באב ה׳תש״פ
01:19

פריצה באישון לילה

@יעקב מרגליות

משכימי־הקוּם ברחוב שלום רב בעיר נדהמו ונחרדו: פרצה בקוטר גדול נפערה בגדר, והעקבות הוכיחו כי רגליים זרות – זרות מאוד – דרכו כאן בלילה, פלשו לעיר באין מפריע, ויצאו כשבידיהם ‘שלל’ רציני: מכונית של אחד מתושבי העיר.

האירוע קרה בליל השבת האחרונה, פרשת עקב, כאשר ערבים אלמוניים פרצו את הגדר ברחוב שלום רב ונכנסו לעיר למטרות גניבה (ב”ה שרק למטרות גניבה. ‘שפך חמתו על רכבים ועל גדרות’…)

מתחקור ראשוני של האירוע עולה, כי סמוך לשעה חמש לפנות בוקר – גנבים מאחד הכפרים הסמוכים פרצו את הגדר הסמוך לרחוב, והצליחו לצאת כשבידיהם רכבו של אחד התושבים. הם דחפו את הרכב מבעד לפרצה, אל מחוץ לגבולות העיר, אולם לרוע מזלם – הם לא הצליחו לדחוף את הרכב מעבר למטרים ספורים מחוץ לגדר, ונאלצו לסגת, לא לפני שרוקנו את הרכב מכל תכולה שוות ערך. בכל זאת, אי אפשר לחזור בידיים ריקות אחרי מאמץ שכזה…

לתגבר את האבטחה

המקרה, שהתגלה בשעות הבוקר של שבת קודש, הכניס את תושבי הרחוב לפאניקה לא הפעם הראשונה שזה קורה ברחוב הזה”, אומר ל’שערים’ אפרים בורנשטיין, תושב האזור. זו הפעם השביעית בשנה האחרונה שערבים מהכפרים הסמוכים פורצים את הגדר למטרות גניבה”.

“לצד התפילה המתמדת שהקב”ה ישמור על העיר שלנו – ברור שהיינו מצפים על הנוגעים בדבר למגן יותר את העיר, להציב מצלמות, להדק את הגדר ולתגבר את הפטרול כפי שהם כבר מתגברים בעוד איזורים בעיר – כדי לאפשר תחושת ביטחון לתושבים, אמר אחד התושבים ל’שערים’.

במוצאי השבת יצאה קבוצה מתושבי האזור להביע את תחושת הדחיפות להגביר את האבטחה, לנוכח הקלות שבה יכולים גורמים עוינים לפרוץ לרחוב. המפגינים ביקשו להדגיש: “לא מדובר בקנטור או ברצון לבוא עם מישהו חשבון ח”ו. אנו מודעים להשתדלות שנעשית בכל המישורים, ועדיין – מקרה כזה שמתרחש, ולא בפעם הראשונה, לא מאפשר לנו לעבור לסדר היום.

“אנחנו בסך הכל מבקשים לתגבר עוד יותר את פעילות האבטחה ולעשות הכל כדי שמקרים מעין אלה לא יישנו. מגיע לנו, תושבי הרחוב – וכל תושבי העיר, בעצם, שהרי אי אפשר לדעת איפה פלישה עוינת כזו יכולה להיעצר ח”ו – לחיות בעיר שלנו בתחושת שלווה וביטחון בס”ד”.

ממוקד הביטחון העירוני נמסר ל’שערים’ כי הנושא בתחקור, וכי ייעשה הכל כדי למנוע הישנות מקרים כאלה בעז”ה. ‘שערים’ ימשיך ללוות את הדאגה הביטחונית הזו, בתקווה למציאת פתרון בהקדם.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות