/
/
/
רגע לפני הקמת ממשלת בנט- לפיד המרוץ להשגת הנחה בארנונה

רגע לפני הקמת ממשלת בנט- לפיד המרוץ להשגת הנחה בארנונה

בעקבות התמונה המתבהרת לגבי הממשלה החדשה, יתכן ומשרד הפנים, העשוי לעבור לידי מפלגתו של לפיד, לא יכיר יותר באברכי כולל ובחייבי הגיוס כזכאים להנחה בארנונה. אברכים רבים בביתר נחפזים להסדיר את ההנחה בארנונה מבעוד מועד
ד׳ בניסן ה׳תשע״ג
18:31

בעקבות התמונה המתבהרת לגבי הממשלה החדשה, יתכן ומשרד הפנים, העשוי לעבור לידי מפלגתו של לפיד, לא יכיר יותר באברכי כולל ובחייבי הגיוס כזכאים להנחה בארנונה. אברכים רבים בביתר נחפזים להסדיר את ההנחה בארנונה מבעוד מועד

ממשלת לפיד- בנט האמורה לקום השבוע, מעוררת דאגה רבה בקרב החרדים לדבר ה’. לפי תחזיות פסימיות, הרי שגזרות תשס”ג המפורסמות יהיו כאין וכאפס לעומת הגזרות שעשויה הממשלה בניצוחם של לפיד ובנט להשית בשנה הקרובה על הציבור החרדי בארץ.

ההנחה תבוטל

לפי הפרסומים האחרונים, כצעד הרתעתי ישללו כל ההטבות לחייבי הגיוס שלא יתייצבו לשירות. ביניהם הנחה בארנונה, מלגת לימודים ועוד. בשלב שני יבוטל גם המעמד הנוכחי של אברכי הכוללים המאפשר להם לקבל הנחה בארנונה. בנוסף יוצג תנאי נוסף להנחה, והוא מיצוי כושר ההשתכרות. כאשר כל מקבל הנחה יהיה חייב להוכיח שהוא עושה ככל שביכולתו להתפרנס בכבוד. צעד זה ימוטט עוד יותר את כל אלו ששלל סיבותיהם מונעים מהם להתפרנס בכבוד ויגזול מהם את פיסת לחמם האחרונה.

כאמור, בעקבות הדברים מורגשת בימים אלו נהירה של הציבור למחלקת הארנונה בעירייה, במטרה לנצל את ההזדמנות האחרונה אולי לקבלת הנחה בארנונה.

לפעול מהאופוזיציה

עם זאת, ולמרות החשש הגדול, לא מומלץ להיכנס להיסטריה. יש לבטוח בחסד ה’, וגם לא לזלזל בכוחה של היהדות החרדית להיאבק מבין שורות האופוזיציה. אמנם האופוזיציה האחרונה כשלה בתפקידה, אך לא מפני שידיה היו כבולות אלא גם בגלל חולשתה הרבה. האופוזיציה האחרונה נכשלה שוב ושוב בהעברת חוקים חברתיים בשל היעדר ‘משמעת אופוזיציונית’. הדבר בלט במיוחד בהצעות חוק שהגישה סיעת “קדימה”, שלא זכתה לתמיכה ולגיבוי מן הסיעות האחרות. לו האופוזיציה הייתה מתארגנת להצבעה משותפת וכל חברי הכנסת היו מתאמצים ומגיעים להצבעות, יתכן מאוד שהיו מנצחים בחלקן.

מאידך האופוזיציה הלוחמנית שהוביל “הליכוד” בעשור הקודם, לדוגמה, הצליחה בין היתר להעביר בהצלחה רבה שורת הצעות חוק המנוגדות למדיניות ממשלת אולמרט, בהן הארכת חופשת הלידה בשכר ותיקון להגברת השקיפות של החברות הממשלתיות. לעומת זאת, באופוזיציה הנוכחית החליטו למשל לוותר על תפקיד אשר מוענק לאופוזיציה באופן מסורתי – ראשות ועדת הכלכלה. יו”ר האופוזיציה לבני החליטה כי היא מעדיפה את ראשות ועדת החוץ והביטחון, והקואליציה בראשות נתניהו לא החמיצו את הזדמנות הפז להנהיג את הוועדה החשובה, להתחמק מביקורת ולהעביר רפורמות כראות עיניהם.

נלחמים בכל הכח

ללא ספק, האופוזיציה הנוכחית היא דאגתו של כל ראש ממשלה. אופוזיציה שבה ישמשו חכי”ם נמרצים ועיקשים כמו הח”כים החרדים יכולה בהחלט להסב פגיעות קשות לממשלה הנוכחית. לא לחינם נאבק רה”מ נתניהו, עד כה ללא הצלחה, למען שילוב המפלגות החרדיות בקואליציה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות