/
/
צפירת הרגעה: נדחה ביטול ההנחה בארנונה לאברכים

צפירת הרגעה: נדחה ביטול ההנחה בארנונה לאברכים

התורים המשתרכים במסדרונות העירייה יימשכו? משרד האוצר הסכים לדחות בשנה את התקנות המונעות הנחה בארנונה ממי שאינם עובדים. הדחייה מעניקה מרווח נשימה לכל מי שטרם הסדיר הנחה בארנונה. יוזמה בכוללים להנפקת תלושי שכר לאברכים כמענה לסעיף "מיצוי כושר השתכרות"
ט״ו בסיון ה׳תשע״ג
14:55

התורים המשתרכים במסדרונות העירייה יימשכו? משרד האוצר הסכים לדחות בשנה את התקנות המונעות הנחה בארנונה ממי שאינם עובדים. הדחייה מעניקה מרווח נשימה לכל מי שטרם הסדיר הנחה בארנונה.  יוזמה בכוללים להנפקת תלושי שכר לאברכים כמענה לסעיף “מיצוי כושר השתכרות”

בשורה טובה לכל המאחרים בהסדרת ההנחה לארנונה: בעקבות פעילות שקטה ונמרצת של הח”כים החרדיים בסיוע ח”כים ושרים מהליכוד, ועל סמך חוות דעת של היועצים המשפטיים מטעם משרדי הממשלה, בוצעו שינויים מהותיים בגזרות אשר הונחתו על הציבור החרדי ע”י השר לפיד; השינויים המרכזיים כוללים את ביטול הקיצוץ בתקציבי הישיבות הקטנו ומה שחשוב לכולנו- דחיית הכנסת בסעיף מיצוי כושר ההשתכרות בסעיפי ההנחה בארנונה ובסעיפים נוספים.

המשמעות המעשית של שינויים אלה היא החלת תנאי כושר ההשתכרות לקבלת ההטבות באופן הדרגתי ומתון יותר. כך למשל חלו הקלות לעומת הנוסח הקודם בו צוין כי ההנחה בארנונה למי שזכאי לה מותנית במיצוי כושר השתכרות: בנוסח הקודם צוין כי החל מ-2014 מי שאינו עומד בתנאים הנדרשים עבור מצוי כושר השתכרות- (125 אחוזי  משרה) יאבד חצי מההנחה. ואילו בנוסח החדש מצוין כי מי שלא יעמוד בתנאים יאבד ב-2014 שליש מההנחה בלבד, ב-2015 יאבד שני שלישים ממנה וב-2016 יאבד את כולה.

גם בתנאי קבלת הילדים למשפחתונים ולמעונות היום המסובסדים של משרד הכלכלה חלו שינויים, כאשר בנוסח המקורי- החל משנת הלימודים הקרובה, ההטבה מותנית בעבודה של שני בני הזוג, ולא בעבודתה של האם בלבד, ואילו בנוסח העדכני נדחית התניה זו לשנה שלאחר מכן כלומר, לשנת הלימודים 2014-2015.

לטענת הח”כים מדובר בדחייה זמנית שתעניק לדבריהם מרווח נשימה לדחיית החוק כולו. במשרד האוצר מסבירים את השינויים באופן הבא: “הצורך בדחייה נבע בעיקר מסוגיות תפעוליות של מערך בחינת הזכאות על פי מבחני תמיכה של משרד הכלכלה. מטרת התכנית היא לעודד שילוב בתעסוקה של שני בני הזוג באופן הדרגתי ומתון, המקל על שילובם.”

יוזמה לעקיפת התקנות

יוזמה חדשה הרווחת בין מסדרונות הכוללים היא האפשרות שמנהלי הכוללים יעניקו תלושי שכר על חצי יום לאברכים הלומדים, כך שבאמצעות תלושים אלו ירוויחו האברכים גם את תשלומי מס ביטח לאומי העומדים על כ-110 ₪ בחודש ובנוסף, את מימוש סעיפי כושר ההשתכרות באמצעות התלושים המוכיחים שהם עומדים בקריטריונים. “בכל מקרה,” אומר לנו גורם בכיר באחד הכוללים הגדולים בעיר, “כל מה שנעשה, ייעשה יהיה אך ורק בדרך חוקית ובכפוף להוראתם של מרנן גדולי ישראל שליט”א”.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות