/
/
עסקני “אחיסמך” בשיחה עם “שערים” שנה וחצי מהוצאת המכרזים ופרסומם, ו”הכל תקוע…”

עסקני “אחיסמך” בשיחה עם “שערים” שנה וחצי מהוצאת המכרזים ופרסומם, ו”הכל תקוע…”

ג׳ בתשרי ה׳תשע״ג
14:51

המלצות נוספות

חלוקת תעודות "כתר השנונים" לבני העלייה תלמידי ישיבת "ברסלב אהבת משה- ביתר"

התבטאות פרועה בתקשורת של מנכ”ל עיריית לוד, המתנכל לפרויקט בכל דרך אפשרית

היתה זו קבוצת עסקנים רצינית (בראשותו של הרב מיכה רוטשילד לרפו”ש), אשר נכנסה לעובי הקורה של בעיות הדיור המעיקות על כלל הציבור החרדי בארץ וביקשה לעזור בדרך משלהם לנושא מצוקת הדיור.

הם השיגו קרקע במרכז הארץ, בסמוך ללוד, במחיר זול, ואף שיווקו את הדירות בתוך יומיים במחירים חסרי תקדים. במקביל הוציא מנהל מקרקעי ישראל עוד 1,500 דירות לשיווק, וגם אלו נמכרו במהירות ע”י יזמים שונים, אם כי במחירים גבוהים יותר, כי הקרקע עלתה יותר.

זו היתה ההתחלה של פרויקט “אחיסמך”.

המציאות כיום היא, שלמרות שהמכרז יצא לציבור בחודש ניסן תשע”א, לפני כשנה וחצי, הכול עדיין “תקוע” ועדיין לא התחילו בעבודות הפיתוח שטרם הבניה.

קצה הקרחון של סבך הבעיות הבירוקרטיות והפוליטיות שיצרו את העיכוב המתמשך, התגלו בראיון מסעיר וחסר תקדים שערך מנכ”ל עיריית לוד בכלי התקשורת, בו קבל על ה”אסון” העתיד להתרחש על העיר לוד בהגעת קבוצה נחשלת ולא עובדת (עפ”ל), שתפגע ביכולות הכלכליות ובשיקומה של העיר כולה.

העסקנים הפועלים לקידום פרויקט הבניה באחיסמך היו המומים לשמע הדברים החמורים שהשמיע מנכ”ל העירייה. הם ציינו ל”שערים” את העובדה, שלוד סובלת מזה שנים רבות מהגירה שלילית, זאת בעקבות האוכלוסייה של בני המיעוטים שבה, אשר ברובה אינה משלמת מיסים ואינה פורעת את חשבונות המים, כאשר לעירייה אין די אמצעי אכיפה לפתרון הבעיה. גם אחוזי הפשיעה בעיר עולים ל”ע, דבר שכמובן פוגע בהתפתחות ובשיקום העיר יותר מה”קבוצה הנחשלת של החרדים” שאמורה להגיע ולהתיישב בה עם הקמתו של הפרויקט.

ראוי לציין עוד, שראש עיריית לוד התקשר למנכ”ל ונזף בו על דברי החמורים.

בשיחה הביעו העסקנים תקווה, שהוועדה המחוזית תאשר את הוצאת התרי הבניה במהירות האפשרית, כדי לא לפגוע ב2,500 רוכשי הדירות ששלמו ממיטב כספם, ומייחלים לראות את תהליך הבניה נכנס לשלבים המעשיים שלו.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות