/
/
על הניסים ועל הנפלאות

על הניסים ועל הנפלאות

י״ב בכסלו ה׳תשע״ג
01:09

שרשרת ניסים מופלאה עטפה אותנו בימי המלחמה. נוכחנו בחוש שה’ שומר על עמו מכל צר. בשורות הבאות נחשוף מעט ממעט מאלו המקרים

שאלו נא כל אחד מתושבי הדרום, ותתפלאו לשמוע שלכל אחד סיפורו שלו, על הניסים והנפלאות אותם ראו על כל צעד ושעל. או לחילופין – כמו שאמר לנו אחד מתושבי הדרום – נסו עכשיו לארגן את כל ילדיכם ונוסו לחדר הממ”ד ב45 שניות בדיוק! ספרו לנו מי הצליח…

לטובת קוראי ‘שערים’ מוסיפים אנו יריעה מיוחדת ומצולמת, משלל של ניסים גלויים אשר אירעו בימים אלו, כשפינו מלא תפילה שלא יעזבנו ה”א לנצח!

מעבר הגבול: הנס הראשון היה ללא ספק מהגורמים הראשונים שסימנו את פרוץ המהומות. הפלסטינים השיגו ממקור כלשהו טיל משוכלל נגד טנקים, והחליטו לפתוח בפעולה מושלמת. הם הכינו מעבר לגבול שני צוותים של צלמים, וזאת כדי להנציח את הרגע המיוחד בו יצליחו לגרום לאבידות של ממש ל’כיבוש’ הישראלי. כדי לא להסתכן, ולגרום לפגיעה מוצלחת, החליטו המחבלים לפוצץ דווקא ג’יפ ישן מסוג דוד, שעדיין לא ממוגן במערכת מעיל רוח וכדו’. אכן, כשהגיע רכב כזה, עמוס בחיילים, הם הפעילו לעברו את הטיל… אך – לאחר בדיקת הצילומים נשארו המחבלים המומים לגמרי. הטיל חדר לג’יפ מתקרתו, יצא מהצד השני ורק אז התפוצץ! מדובר בפעם הראשונה הבדוקה בהיסטוריה שטיל כזה חודר למערכת פלדה משני צידיה ולא מתפוצץ! כאמור –  יד ה’ הייתה בדבר, לשמור על עמו ישראל!

אשדוד: שבת,רובע ז’, רחוב הורקנוס. התושבים נמו – ממש לא בשלווה – את שנתם. נשמעה אזעקה, וכולם רצו לחדר הממ”ד או למרחבים המוגנים. למרבה הפלא נשמע רק קול נפילה עמום ולא פיצוץ שיגרתי. ללא מחשבה נוספת חזרו התושבים אל מיטותיהם להמשיך את שנת הליל הטרופה. אבל ביום ראשון, כשעלה אחד השכנים במקרה לגג, הבחין הוא לתדהמתו בטיל המונח על גג הבנין מבלי שהתפוצץ! רק לחשוב מה היה קורה אילו היה הטיל מתפוצץ ישירות על הבנין הומה הילדים! “אין דרך אחרת להסביר זאת, מדובר בנס אמיתי!” אמר דייר בבנין לכתבי העיתונות.

ראשון לציון: בראשון לציון לא נפלו טילים רבים, אך הטיל היחיד שנפל פגע דווקא ישירות בבנין מגורים ענק. לכוחות הצלה שהגיעו למקום היה ברור שיש נפגעים, שתי קומות מגורים נהרסו כליל. מרבה התדהמה, החלו התושבים לצאת מבין ההריסות בזה אחר זה ללא שום פגע! אחד התושבים סיפר לכתבי העיתונות: “שהיתי בחדר מסוים בבית ועסקתי בעניין דחוף מאוד, וכשנשמעה האזעקה לא העליתי בדעתי שצריך לצאת. אבל במחשבה שנייה נמלכתי בדעתי והחלטתי לא להסתכן, ולברוח. שנייה אחר כך פגע הטיל ישירות בחדר שבו שהיתי. זה פשוט נס…”

אשקלון: תושבי אשקלון ‘חטפו’ רבות במערכה האחרונה, אך בחסדי שמים לא נרשמה פגיעה משמעותית בחיי אדם. במקרה אחד, פגעה רקטה ישירות בכיתת לימודים, שהתרוקנה רגע קודם לכן מתלמידיה. במקרה אחר הצליחה רקטת ‘גראד’ לחדור ולהרוס שני קומות בבנין מגורים גדול. בנס של ממש לא הסתפקו תושבי אותו בנין בשהייה במרחבים מוגנים, שהתבררו במקרה זה כלא יעילים, אלא החליטו כולם לרדת למקלט הממוקם בקומה הראשונה. כך אף אחד מהם לא נפגע, בחסדי ה’!

באר טוביה: טיל נחת במרכזו של בית. הדיירים כולם שהו במרחב המוגן, מחוצה לבית. הם כמובן הזדעזעו מהפגיעה הישירה בבית, אך הזדעזעו עוד יותר כשהתברר להם לפתע שאבי המשפחה שהיה בבית בעת האזעקה איננו איתם. הפחד הרקיע לשחקים, והם הזעיקו את שירותי ההצלה כשפיהם אינו מפסיק לדובב פרקי תהילים. כשהגיעו הביתה נדהמו לראות את האב קם מבין ההריסות בריא ושלם, ללא שריטה. מאוחר יותר סיפר האב לכלי התקשורת: “שמעתי בום אדיר. הבית כולו התהפך סביבי. הכול בער. אך בחסדי ה’ בי זה לא פגע. אין לי שום דרך להסביר זאת. מדובר ביד ההשגחה ששמרה עלי”.

באר שבע: הצפירה העולה והיורדת הניסה את נוסעי האוטובוס שעשה דרכו בכבישי העיר – החוצה. הם נשכבו על הרצפה בצידי הכביש כשידיהם על הראש. בדיוק לאחר שהספיק אחרון הנוסעים להימלט מהאוטובוס, פגע טיל ‘גראד’ פגיעה ישירה באוטובוס ושרף אותו כליל. למרבה הנס נשארו הנוסעים כולם חיים בריאים ושלמים! 

אופקים: הטיל נשלח, האזעקה הופעלה, ונוסעת הרכב הפרטי ברחה מהרכב כשהיא מגוננת בידיה על ביתה התינוקת. הטיל התעופף במקום שנייה לאחר מכן. רסיסים פגעו ברכב, האישה נפגעה קלות, ומאוחר יותר התברר שהאם הצילה את חיי ילדתה כשגוננה עליה מרסיסי הטיל, ובחסדי שמים לתינוקת לא אירע דבר!

תל אביב: ביום האחרון של המבצע התרחש האירוע החמור ביותר שארע עד כה. מחבלים, שנים במספרם, השליכו מטען רב עוצמה לעבר אוטובוס קו 142 שנסע בשדרות שאול המלך בעיר. במקרים רגילים היה אמור המטען לגרום קורבנות בנפש חלילה. אך מגוון סיבות שהצטרפו לנס אחד גדול הפיקו את התוצאה הבאה: מספר פצועים בלבד!  

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות