/
/
עדותו האישית המרגשת של ר’ משה כהן, מנכ”ל ‘יד שרה’ בעירנו

עדותו האישית המרגשת של ר’ משה כהן, מנכ”ל ‘יד שרה’ בעירנו

ה׳ בתמוז ה׳תשפ״ב
02:28

המלצות נוספות

“החיים שלי ניצלו בזכות הדפיברילטור”

אם יש מישהו שמכיר את מכשיר הדפיברילטור מכל כיוון אפשרי, דומה שהוא ר’ משה כהן הי”ו, מנכ”ל ארגון “יד שרה” ומתושבי עירנו הוותיקים.

יום עמוס לעייפה מאחוריו שעה שאנחנו משוחחים איתו באישון ליל, יום מלא וגדוש גם לפניו, אבל חשוב לו מאוד לספר ולהודיע.

“חיי ניצלו בזכות מכשיר הדפיברילטור”, מספר הרב כהן. “בתפקידי כנהג אמבולנס גם הצלתי חיים של אחרים באמצעות המכשיר, וגם בתפקידי בארגון הגדול ביותר בארץ להשאלת ציוד רפואי, אני נחשף אליו לא מעט. אני אומר בצורה הכי ברורה שיש את מה שכל איש המתעסק ברפואת חירום יודע לומר – הימצאותו של המכשיר בזמן אמת במקרה חירום, היא זו שמבדילה בין חיים למוות”.

לפני כעשר שנה זה קרה. בשעת לפנות בוקר מקבל ר’ שמשון גרוסברגר טלפון מחברו הטוב – ר’ משה כהן. “אני חש קצת לא בטוב, בני משפחתי קצת דואגים”, הוא אומר. ר’ שמשון שאל כמה שאלות, אבל הוא לא היה צריך הרבה, יש את האינטואיציה והיא זו שמדריכה אותו באותן דקות כשהוא אץ רץ כחץ מקשת, בעוד הוא מדווח למוקד על החייאה. התחושה שלו הייתה נכונה. מכות החשמל של מכשיר הדפיברילטור הצילו את חברו הטוב, ומנעו בחסדי שמים פגיעה ל”ע.

ר’ משה מדבר על “זמן הזהב” של כשלוש עד ארבע דקות, שלאחריהן עלול להתרחש נזק בלתי הפיך. “זה שונה לגמרי כמעט מכל רכיב אחר בתחום רפואת החירום – העזרה הראשונה. כי מאז תחילתו של אירוע רח”ל שעון החול הולך ואוזל. אין לתאר עד כמה חשובה היא היוזמה הנוכחית, זו חובה על עירנו להיענות לקריאה ולנצל את ההזדמנות“.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות