/
/
סלבודקה פינת ביתר

הבשורה שמרגשת אלפי משפחות בעיר: יוקם סמינר חדש בהכוונת מרן הגרמ"ה הירש

סלבודקה פינת ביתר

זו הייתה התכנסות חריגה בכל קנה מידה: בזה אחר זה חנו ליד אולם בגבעה א' רכביהם של מרנן ורבנן גדולי התורה, בראשם הגאון הגדול רבי משה הלל הירש, ראש ישיבת סלבודקה, והגאון הגדול רבי דוד כהן, ראש ישיבת 'חברון' המטרה: הקמתו של סמינר חדש, עבור משפחות בני התורה בביתר עילית 'שערים' מציג: פרטים ראשונים על הסמינר, מקימיו ומטרתו
ח׳ בסיון ה׳תשפ״ב
00:01
פרסום ראשון

הבשורה שמרגשת אלפי משפחות בעיר: יוקם סמינר חדש בהכוונת מרן הגרמ”ה הירש

משנה:

@יוחנן צוקרמן

העוברים והשבים הספורים שחלפו בשעת ערב מנומנמת של אחד מימי השבוע שעבר ברחוב רבי עקיבא בעירנו – שפשפו את עיניהם בתימהון: בסמוך לכניסה לאולמי ‘עטרת גיטל’ עצרו לפתע כלי רכב שמהם יצאו לא אחרים מאשר מרנן ורבנן מאורי הדור, חברי מועצת גדולי התורה של ‘דגל התורה’, הגאון הגדול רבי משה הלל הירש שליט”א ראש ישיבת סלבודקא, והגאון הגדול רבי דוד כהן שליט”א ראש ישיבת ‘חברון’.

התמיהה רק גברה והלכה כאשר הבחינו עוברי האורח שמרנן ורבנן שליט”א הטריחו עצמם בגילם המופלג ועזבו את היכלי התורה בראשם הם עומדים לכמה שעות יקרות מפז, בעיצומו של ראש חודש סיוון, סמוך ונראה לחג מתן תורתנו. עת אשר, בימים כתיקונם, עומדים מאורי הדור שליט”א בהוד ובהדר על תלמידיהם, מרביצים בהם מתורת רבותיהם הקדושים מדור דור, מכים בהם ואומרים להם גדל.

וכאילו רק להעצים את סימני השאלה, אל האולם נראה נחפז גם המחנך הדגול הר”ר אברהם שלום פינזל שליט”א, מנהל ת”ת ‘חכמת שלמה’ ומוסדות ‘שירת דבורה’ בירושלים עיר הקודש, שאלפי תלמידים ותלמידות מתחנכים במוסדותיו הנחשבים מן השורה הראשונה בארץ הקודש.

אז מה הסיבה להתכנסות המרגשת והחריגה?

מקימים סמינר חדש

מבירור שערך ‘שערים’ עבור קוראיו הנאמנים, עלה כי בפנים האולם נערך באותה עת ברוב רושם, כנס היסוד של סמינר חדש שהוקם בימים אלו בעירנו, אליו כבר נרשמו עשרות תלמידות מסלתה ושמנה של משפחות בני התורה בביתר עילית. הכנס נערך במתכונת מצומצמת ביותר וזכו להשתתף בו רק הורי תלמידות הסמינר החדש, סמינר ביתר בהכוונת מרן הגרמ”ה הירש שליט”א.

על רקע המצוקה הקשה השוררת מזה שנים בעירנו בתחום הסמינרים ובפרט בקרב המשפחות האיכותיות ביותר המבקשות לשלוח את בנותיהן למוסדות חינוך מן המעלה הראשונה, להתחנך ברוח אמותינו הקדושות ובדרך ישראל סבא כמדור דור בסטנדרטים הגבוהים ביותר, התגבשה קבוצת הורים לתלמידות המסיימות כיתה ח’ בבתי הספר בביתר עילית, לפעול להקמת הסמינר החדש.

ההורים פנו אל פרנסי העיר העושים לילית כימים במלאכת הקודש של מערכת הבחינוך בעיר, ראש העיר מאיר רובינשטיין וסגן ראש העיר המחזיק בתיק החינוך, דוד זלץ, יו”ר ‘דגל התורה’ בעיר. לבקשת קבוצת ההורים האיכותית, ערכו ראש העיר וסגנו בירורים ובדיקות באשר לזהות הגורם המתאים לייסד ולהקים את הסמינר החדש, על פי הסטנדרטים החינוכיים הגבוהים ביותר ללא כל פשרות.

בתום בירורים ומגעים, החליטו רה”ע וסגנו לפנות להר”ר אברהם שלום פינזל שליט”א, ששמו הולך לפניו כאחד מהחשובים והמובילים שבמנהלי מוסדות החינוך בארץ הקודש, וביקשו ממנו לקחת על שכמו את המשימה הנכבדת. לאחר שנוכח כי אכן מדובר בקבוצת הורים המגבשת יחדיו קבוצה איכותית במיוחד של תלמידות כיתה ח’, המאפשרת לכונן סמינר כבר משלבי ההתחלה ברמה הגבוהה ביותר, נענה הרב פינזל שליט”א לבקשתם.

ביקוש שיא להירשם

ל’שערים’ נודע כי כאשר הוחלט על הקמת הסמינר, לא היה אף צורך בקיום רישום לתלמידות נוספות כנהוג, לאחר שהשמועה עברה מפה לאוזן בקרב ההורים לתלמידות הרלוונטיות, שצבאו בהמוניהם על האפשרות להירשם לסמינר. זאת, כאשר נודע להם על רשימת התלמידות האיכותית, זהותו של איש החינוך המפורסם המקים את הסמינר וכן העובדה שמרנן ורבנן גדולי הדור שליט”א מעורבים ומלווים את התהליך כולו לכל אורכו.

לבקשתם של הרב פינזל שליט”א ושל סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך דוד זלץ, נעתר מרן ראש ישיבת סלבודקא הגאון הגדול רמ”ה הירש שליט”א, חבר מועצת גדולי התורה והואיל לכהן פאר בהכוונת הסמינר החדש, כשהוא מכוון את דרכו החינוכית מהמסד ועד הטפחות, מייעץ בכל שאלה העומדת על הפרק וימשיך לעשות כך גם מכאן ולהבא.

בימים אלו, בהתייעצות עם גדולי ישראל ועם נשות חינוך נודעות בעירנו, שוקדים בסמינר החדש על גיבוש הצוות החינוכי, שיעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר האפשריים, כיאה וכיאות למה שכבר הוגדר על ידי מחנכות מפורסמות בביתר עילית כ”פנינה חדשה ואבן חן זוהרת בשדה החינוך בעיר”.

תמיכה עירונית נלהבת

בטרם נערך כנס היסוד, התקיימה באולם העירייה ישיבה מקדימה של העוסקים במלאכת הקמת הסמינר החדש, ובהם קבוצת ההורים המייסדים עם המנהל הרב פינזל, עם ראש העיר מאיר רובינשטיין וסגנו ומחזיק תיק החינוך דוד זלץ. בישיבה הוצגו הקווים החינוכיים של הסמינר החדש על ידי העוסקים במלאכה, כאשר ראש העיר וסגנו מביעים את תמיכתם הבלתי מסויגת ואת כוונתם לסייע בכל שיידרש.

בכנס היסוד בירכו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט”א את כל העושים במלאכה ואת תלמידות הסמינר החדש, שתזכינה להתחנך ולהשתלם בין כתליו ברמה הגבוהה ביותר. לצד ההורים ומנהל הסמינר החדש, השתתפו בכנס גם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך דוד זלץ, יו”ר ‘דגל התורה’ בעירנו וחברי המועצה של דגה”ת יוסף שטרית, אברמי יודייקין והרב חיים ברגר.

המנהל הרב פינזל שליט”א נשא דברים בכנס והבטיח בפני מרנן ורבנן, בפני שלוחי דרבנן ובפני ההורים, להקצות עבור הסמינר משאבים ככל שיידרש על מנת להעניק לתלמידות חינוך ברמה הגבוהה ביותר, הן מבחינה רוחנית והן מבחינה לימודית, כאשר הוא מתחייב כי היבטים תקציביים לא יהוו אף פעם מניעה בפני צרכים חינוכיים.

whatsapp image 2022 06 06 at 85522 pm 1
כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות