/
/
נציב שירות המילואים מציג נתונים מפתיעים:  מספר המילואימניקים בביתר- הנמוך בארץ

נציב שירות המילואים מציג נתונים מפתיעים:  מספר המילואימניקים בביתר- הנמוך בארץ

המשמעות: פחות מחמישים יוצאי צבא בעיר והרבה פחות מהממוצע בערים החרדיות: מודיעין עילית, אלעד ובני ברק - אישי ציבור: הטבלה ממחישה את איכותו התורנית של ציבור תושבי ביתר הנושא בנטל לימוד התורה - מודיעין היא העיר המובילה בגיוס חיילי מילואים.
כ״ז בתמוז ה׳תשע״ג
01:47

חיים גרטנר

צה”ל פרסם השבוע לראשונה את דירוג משרתי המילואים בערים השונות והנתונים מפתיעים: ביתר-עילית מככבת בתחתית טבלת משרתי המילואים בישראל.  הפירוט שפורסם כולל כ- 63  ערים שדורגו בטבלה המעודכנת, טבלה המדרגת את מספר משרתי המילואים הפעילים בכל עיר,  המבצעים 20 ימי מילואים במשך שלוש שנים.

העיר שמציגה מספר המילואימניקים הגבוה ביותר היא מודיעין-מכבים רעות ואילו העיר עם השיעור הנמוך ביותר היא ביתר עילית. תל אביב נמצאת במקום ה-15בלבד, ולעומתה ירושלים מצויה בתחתית, במקום ה-59. 

ולמספרים עצמם: במקום הראשון, עם 46.3 מילואימניקים לכל אלף נפש, נמצאת כאמור  העיר מודיעין-רעות. לעומתה המועצה האזורית  גבעת שמואל, עיר בעלת אוכלוסייה דתית ציונית גדולה, הגיעה למקום השני עם 41.2 מילואימניקים. אחריהן יבנה (37.9), כפר סבא (36.9), קריית אונו (36.7), גבעתיים (36.3), הוד השרון (36), רעננה (35.7), נס ציונה (35.7) ורחובות (34.7.(  במקום ה-15 נמצאת העיר תל-אביב, עם 33.9 מילואימניקים לכל אלף נפש.  ירושלים מדורגת במקום ה-59, עם 12.1 מילואימניקים על כל אלף נפש, בית שמש (11), אלעד (6.4) ובני ברק (3.5(. ואילו במקום האחרון ממוקמת ביתר עילית עם מילואימניק אחד בודד על כל אלף נפש, הוי אומר פחות מחמישים איש בעיר משרתים בחיל המילואים…

מעניין לציין כי גם אם בימים כתיקונם העיר ביתר לא הייתה צוברת תאוצה בטבלה, הרי שבשלב זה, עם ליבוי הרוחות וגזרת הגיוס מצטיירת ביתר עילית כעיר החרדית והשמרנית ביותר, בה לא ניתן לחזות כלל באחוזי גיוס.

אישי ציבור בביתר  ששוחחו עם שערים בעקבות הטבלה, ציינו כי אכן טבלת הנתונים ממחישה את איכותו התורנית של ציבור תושבי ביתר הנמנה על סלתה ושמנה של הציבור החרדי, וזאת בניגוד לאלה הנוטים להמעיט בערכה התורני של העיר ביתר ביחס לערים כמו מודיעין עילית.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות