/
/
נעצר נער שהשחית את דלת ביתו של רה”ע

נעצר נער שהשחית את דלת ביתו של רה”ע

ככל הנראה, הנער השחית את דלת ביתו של ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין בעקבות סגירת חוות סוסים שניהל מתוך הזנחה וצער בע"ח, ע"י המחלקה הווטרינרית של העירייה. כתב אישום הוגש נגד החשוד בבית משפט השלום בירושלים.
כ״ט בסיון ה׳תשע״ג
17:44

ככל הנראה, הנער השחית את דלת ביתו של ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין בעקבות סגירת חוות סוסים שניהל מתוך הזנחה וצער בע”ח, ע”י המחלקה הווטרינרית של העירייה. כתב אישום הוגש נגד החשוד בבית משפט השלום בירושלים.

יצחק דביר

נער בן 17 וחצי נעצר בחשד כי איים על ראש העיר מאיר רובינשטיין ופגע בפתח ביתו. המקרה המדובר ארע לפני כעשרה ימים, כאשר שבו בני ביתו של ראש העיר לביתם, ולתדהמתם הבחינו כי דלת הבית מכוסה בצבע לבן ולדלת הוצמד מכתב נאצה. המכתב הכיל מילים פוגעניות כלפי ראש העיר ובני משפחתו ואיומים לפגיעה אישית.

בבית ראש העיר הזעיקו את המשטרה על מנת שתבדוק  מי עומד מאחורי המעשה הנפשע, כשהחשש הראשוני היה שמדובר בפורעים ערבים מהכפר הסמוך, שנפגעו כתוצאה מפעילותם של אנשי הביטחון, או אולי על רקע המאבק הפוליטי לקראת הבחירות המוניציפאליות הקרבות. המשטרה הוזעקה כאמור למקום, וחוקרי ימ”ר ש”י אספו ממצאים ראשוניים מהזירה כשהם פותחים בחקירה מקיפה על מנת לאתר את המבצעים.

בימים האחרונים הושגה פריצת דרך, כאשר חוקרי המשטרה הצליחו לאתר חשוד פוטנציאלי, קטין בן 17.5 ותושב העיר לשעבר. אמש נעצר החשוד ונחקר ע”י בלשי ימ”ר ש”י, ובמהלך חקירתו הודה בכתיבת המכתב וגרימת ונזק לדלת ביתו של רה”ע.

לדברי המשטרה, ככל הנראה, המניע למעשה הוא פעילותו של רובינשטיין כנגד חווה לגידול סוסים שהקים החשוד יחד עם חברו, ביישוב הדר ביתר, הסמוך לביתר עלית. הסוסים שגידלו הנערים שוטטו במהלך החודשים האחרונים ברחובות העיר והיוו מטרד ממשי לתושבי העיר. בעקבות כך, ווטרינר העירייה ונציגי משרד החקלאות נשלחו להחרים את הסוסים, מהלך שהניע את החשוד לפגוע בראש העיר.

יצוין שבביקורם בחוות הגידול מצאו הווטרינרים את הסוסים כשהם במצב ירוד מאוד, מוזנחים ותשושים, כאשר אחד מהם אף לא מסוגל לעמוד על רגליו. כאמור, נציגי משרד החקלאות החרימו את הסוסים והעבירו אותם לחווה טיפולית.

במים אלו הוגש כתב אישום כנגד החשוד בבית משפט השלום בירושלים והמשטרה מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

גורמים המקורבים לראש העיר מביעים בשיחה עם כלי התקשורת שביעות רצון מפיתרון  התעלומה: “חשוב לראש העיר לשמור על הסדר הציבורי בעיר, גם אם הדבר כרוך לעיתים במחיר אישי”, אומרים מקורביו כשהם סומכים את ידיהם על רשויות החוק שיסיימו את החקירה בהקדם.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות