/
/
נס בין הזמנים: שני נערים מתושבי עירנו נפצעו קל בנפילה לעומק במהלך טיול משפחתי.

נס בין הזמנים: שני נערים מתושבי עירנו נפצעו קל בנפילה לעומק במהלך טיול משפחתי.

ל׳ בניסן ה׳תשע״ג
22:21

המלצות נוספות

תושב עירנו ביתר, שלושת ילדיו ונכדו מביתר עילית טיילו במהלך החג במערות גוברין, שבדרום הארץ • במהלך הטיול צנחו שניים מהילדים בני 12 ו-14, לפיר בעומק 15 מטר, ונפצעו בגפיים ובראש • צוות מד”א ירד לפיר והעניק לילדים טיפול רפואי, והם פונו לביה”ח הדסה עין כרם כשבניסי ניסים- מצבם קל ויציב

נס בין הזמנים סמוך למושב אמציה: משפחה מביתר עילית – סב, שלושת ילדיו ונכד – יצאה לטיויל במערות גוברין, סמוך למושב. במהלך הטיול, בשעה 14:30, תוך כדי זחילה והליכה במחילות, צנחו שניים מהילדים, אליהו ויהודה זאב – בני 12 ו-14, לתוך פיר בעומק 15 מטר משטרת לכיש וכוחות הצלה סמוכים הוזעקו למקום במהירות.

צוותי מד”א לכיש הורדו בעזרת חבלים לתחתית הבור, שם העניקו לשני הילדים הפצועים טיפול ראשוני. על פי הדיווח הראשוני, סבל אחד מהם מפגיעה בראשו והשני פצוע בגפיים.

בתחילה נמסר ממד”א כי הילדים במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית אך בהכרה.

כמו כן מסר להב משנה דויד מאיר, דובר הכיבוי, כי לוחמי האש של מחוז דרום והיחידה לחילוצים מיוחדים חילצו את שני הלכודים מהמערה באתר אמציה.

הפראמדיקים של מד”א שהשתלשלו לבור, חילצו מתוכו ילד בן 11 במצב קשה אך יציב ובהכרה, עם חבלות בטן וגפיים. מסוק מד”א פינה אותו לבית החולים ‘הדסה עין כרם’ בירושלים. אחיו טופל עוד מעט זמן על ידי הפרמדיקים בתוך הבור, ופונה אף הוא לאחר חילוצו.

אתי דביר, דוברת המרכז ‘הדסה’, מסרה לכלי התקשורת, כי האחים שנפצעו הגיעו אל בית החולים, הגדול בן ה-14 במצב יציב, והקטן בן ה-11 נמצא בחדר טראומה. הידיעה על פציעתם הקשה של הנערים הדאיגה רבים שנאספו בה בעת לאמירת תהילים ואמנם בהמשך נמסר, כי שני האחים שנפצעו הגיעו אל בית החולים, עברו בדיקות ראשוניות, ומצבם מוגדר קל ויציב. .

אתר מערתי זה שימש למעשה כבונקר גדול בתקופת מרד בר כוכבא, במקוןם קיים גם מקווה טהרה ופריטים נוספים המעידים על האופי המיוחד של המקום. בעבר פעלה בו מערכת תירותית מסודרת אך זו הוזנחה עם השנים, וכך נגרם ארוע קשה זה שרק בחסדי שמים לא הסתיים באסון.

בעקבות האירוע, הורה מפקד תחנת משטרת קריית גת, סנ”צ עופר שומר, על פתיחת חקירה כנגד האחראים להפעלת המקום במושב. במקביל, הורה מפקד התחנה לאחראים על המקום לסגור את כלל הפתחים המהווים סכנה במערות, ונאסר על הכנסת מטיילים למקום עד סיום החקירה. מחר יוזמנו נציגי המושב לשימוע בפני מפקד התחנה.

מפקד התחנה התייחס למקרה וציין: “מדובר במקרה בו נפגעו שני ילדים במהלך טיול בחג. אנו שבים וקוראים לציבור להקפיד על הוראות הבטיחות המותאמות לאיזור אליו הם יוצאים לטייל”.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות