/
/
נחנך מקווה הטהרה המפואר ‘דרכי איש’ בשכונת התמר החדשה

נחנך מקווה הטהרה המפואר ‘דרכי איש’ בשכונת התמר החדשה

במעמד רבני העיר, אדמורי"ם, רבני השכונות, רבני ונציגי הקהילות, חברי העירייה, רה"ע ובני משפחת שפירא הי"ו התקיימה חגיגת חנוכת מקווה הטהרה, לזכרו ולע"נ של הנגיד הרב אברהם יוסף שפירא ז"ל.
כ״ט בסיון ה׳תשע״ג
13:32

במעמד רבני העיר, אדמורי”ם, רבני השכונות, רבני ונציגי הקהילות, חברי העירייה, רה”ע ובני משפחת שפירא הי”ו התקיימה חגיגת חנוכת מקווה הטהרה, לזכרו ולע”נ של הנגיד הרב אברהם יוסף שפירא ז”ל.

סלתה ושמנה של העיר ביתר עילית השתתפו השבוע במעמד מרשים של חנוכת מקווה הטהרה המפואר – ‘דרכי איש’ בשכונת התמר החדשה שהושלם לזכרו ולע”נ של הנגיד הרב אברהם יוסף שפירא זצ”ל, מקברניטי היהדות החרדית בא”י בדור האחרון.

רבני העיר, אדמורי”ם, חברי הבד”ץ, רבני השכונות, רבני הקהילות, ראשי הישיבות והיושבים על מדין, ראש העיר וחברי מועצת העיר. ראשי מוסדות ‘תפארת צבי’ ורבני ת”ת וישיבת ‘דרכי איש’, נציגי קהילות הקודש, בכירי העירייה, תושבי השכונה ואורחים מהארץ ומחו”ל השתתפו באירוע החגיגי שהפך למפגן אחדות והוקרה לבני משפחת שפירא וראשי מוסדות ‘תפארת צבי’ על פועלם למען קדושת ישראל.

המעמד נערך לכבודה של תורה באולם “אמשינוב” שברחוב דרכי איש. מארי דאתרא, הגאונים; רבי דוד צבי אורדנטליך שליט”א ורבי יעקב תופיק אביעזרי שליט”א נשאו משאות מיוחדים על לימוד התורה בקדושה וטהרה ועל מסכת חייו הכבירה של רבי אברהם יוסף שפירא זצ”ל שהיה לוחם בחכמה ובתבונה כשלוחם של גדולי ישראל זצ”ל ויבדלח”א, למען התורה ולומדיה.

חברי הבד”ץ; הגאון רבי צבי ברוורמן שליט”א והגאון רבי שלמה איצקוביץ שליט”א, רב שכונת הגפן, שליוה את הקמת המקווה בצד ההלכתי המהודר, הביעו את הערכתם לבני משפחת שפירא הי”ו ואיחלו להם המשך עשייה מבורכת למען עם ה’.

כ”ק האדמו”ר מנדבורנא שליט”א הביע את תודתם העמוקה של תושבי שכונת התמר בפני משפחת שפירא הי”ו. האדמו”ר שליט”א הזכיר לבני המשפחה את הידידות העמוקה שהיה לאביהם זצ”ל עם אביו, כ”ק האדמו”ר בעל ה’באר יעקב’ מנדבורנא זצוק”ל. כ”ק האדמו”ר מדינוב שליט”א העלה על נס את תרומתם החשובה של בני משפחת שפירא הי”ו לבניית מקוה טהרה בעיר ואת הנחיצות הגבוהה שהייתה בשכונה בה מתגוררים אלפי אברכים שבזכות הקמת המקווה יזכו לתוספת קדושה בתורה ובתפילה.

רה”ע הרב מאיר רובינשטיין אמר כי באירוע אנו רואים כיצד כל רבני העיר ונציגי תושבי העיר מכל קהילות הקדש באו לקחת חלק בשמחה של מצווה במעמד הרחבת גבולי הטהרה בעיר באו להוקיר טובה לבני משפחת שפירא הי”ו: “כאלפיים משפחות שטבלו עד כה במקווה ארעי, שכאן המקום להודות למקימיו, יזכו לתוספת קדושה זו שאתם זכיתם להשלים בפאר והדר, כראוי לעיר התורה והחסידות”.

במהלך האירוע החגיגי והמרשים שהופק בידי עיריית ביתר הופיעו מקהלת משוררים שהורכבה במיוחד לאירוע בניצוחו של הר”ר חונה דייטש שהנעימה את המעמד, בליווי תזמורת מטיבת נגן, וסחפה את המשתתפים בריקוד ובמחול נלהב לכבודה של תורה ולומדיה בקדושה וטהרה. המעמד הסתיים בריקודים נלהבים וסוחפים .

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות