/
/
/
נחנך ביהכנ”ס של מרא דאתרא בעירנו

נחנך ביהכנ”ס של מרא דאתרא בעירנו

ברוב פאר והדר: השבוע התקיים מעמד חנוכת ביהכנ"ס 'אור משה', של מרא דאתרא, הגר"ח וייס שליט"א  במעמד השתתפו רבני העיר, חברי בי"ד, גאב"ד דרכי תורה הגר"א וייס שליט"א, ראש העיר ואישי ציבור  ביהכנ"ס ישמש את בני הקהילה ושם ימסור מרא דאתרא את שיעוריו  סיקור מיוחד
כ״ה באב ה׳תשפ״א
20:08

ברוב פאר והדר: השבוע התקיים מעמד חנוכת ביהכנ”ס ‘אור משה’, של מרא דאתרא, הגר”ח וייס שליט”א  במעמד השתתפו רבני העיר, חברי בי”ד, גאב”ד דרכי תורה הגר”א וייס שליט”א, ראש העיר ואישי ציבור  ביהכנ”ס ישמש את בני הקהילה ושם ימסור מרא דאתרא את שיעוריו  סיקור מיוחד

יוחנן צוקרמן

מעמד רב רושם התקיים השבוע (יום ד’) בעיר, במרכזו נחנך ביהכנ”ס ‘אור משה’, של מרא דאתרא הגאון רבי חיים וייס שליט”א.

בחלוף שנה וחצי מאז החל מרא דאתרא את כהונתו, וחצי שנה לאחר שקבע משכנו בעיר, נוסד ביהכנ”ס ‘אור משה’, שנקרא על שם אביו של מרא דאתרא, הגאון רבי משה וייס זצוק”ל. ביהכנ”ס שוכן ברחוב קדושת לוי, ושם צפוי מרא דאתרא למסור את שיעוריו ושיחותיו לתושבי העיר.

בחודשים האחרונים עמלו בעירייה כדי למצוא את המקום הטוב ביותר להקמת ביהכנ”ס של מרא דאתרא. מאמצים אלו הושלמו בשבועות האחרונים, ומעמד חנוכת הבית נקבע ליום ד’ האחרון.

לכתבה של החנוכת הבית23 1

את המעמד פיארו בהשתתפותם של רבני העיר, חברי בי”ד, אחיו של מרא דאתרא, גאב”ד ‘דרכי תורה’ הגר”א וייס שליט”א, ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, חברי מועצת העיר ואישי ציבור.

את המזוזה בפתח הבית קבע מרא דאתרא שליט”א בעצמו. רה”ע כובד לקבוע מזוזה בחדר הפנימי של ביהכנ”ס. לאחר קביעת המזוזות, החל המעמד עצמו, כאשר במרכזו היה משאו של מרא דאתרא  שדיבר ארוכות על הבית הקדוש שעתיד להיות אבן שואבת ללומדי התורה בעיר.

גם הגר”א וייס דיבר רבות בשבח בניית ביהכנ”ס ופועלו של אחיו, מרא דאתרא, בעיר ואיחל הצלחה רבה לבית מקדש מעט שהוקם לזכרו של אביהם הגדול.

במהלך המעמד שולב אירוע שבע ברכות בשמחת רה”ע, לרגל נישואי ביתו בשעטו”מ. רה”ע ציין במשאו כי הקמת ביהכנ”ס החדש של מרא דאתרא, הוא נדבך חשוב לפאר ולרומם קרן התורה בעיר, ובסייעתא דשמיא הבית הזה ילך ויגדל, לתפארת העיר כולה.

לכתבה של החנוכת הבית 1
כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות