/
/
מתכננים נסיעה לשב”ק פרשת בלק? קחו בחשבון: לא בטוח שתוכלו לחזור הביתה בתחבורה ציבורית

מתכננים נסיעה לשב”ק פרשת בלק? קחו בחשבון: לא בטוח שתוכלו לחזור הביתה בתחבורה ציבורית

בשל חגא מוסלמית, אלפי נהגים מוסלמים לא יעבדו החל ממוצאי שבת בלק ט' תמוז ועד ליום רביעי י"ד תמוז קיצוץ דרמטי בכמות הנסיעות בכל רחבי הארץ כמעט לא יהיו תגבורי נסיעות
ה׳ בתמוז ה׳תשפ״ב
00:45

@יעקב מרגליות

אם תכננתם לשהות מחוץ לבית בשבת פרשת בלק, עדיף שתשקלו שוב האם הדבר כדאי, לנוכח החשש שתיתקעו במוצאי שבת ללא תחבורה ציבורית. זאת, לאור הקיצוץ הדרמטי בכמות הנסיעות המתגברות, וצמצום לוח זמני הנסיעות החל ממוצאי שבת פרשת בלק, ט’ תמוז, ועד ליום רביעי י”ד תמוז, בשל החגא המוסלמית ‘עיד אל אדחא’ שחלה בימים אלו.

במהלך ימי החגא, הנהגים המוסלמים, כמו פועלים בענף הבנייה ובעלי מקצוע במגוון תחומים במשק, יוצאים לחופשה, ואינם מגיעים לעבודה; אי לכך, צפוי מחסור חמור בנהגי אוטובוסים בכל חברות התחבורה הציבורית ובחברות הפרטיות. מה שמחייב לצמצם את לוח זמני הנסיעות, ולהפעיל את התחבורה הציבורית במתכונת מצומצמת ומינימלית.

השנה מדובר באתגר כפול ומכופל, לאור העובדה שהחגא חלה במוצאי שבת, זמן שיא בתחבורה הציבורית, כשבפרק זמן קצר וצפוף של מוצ”ש קייצי קצר מבקשים רבבות לחזור לבתיהם באמצעות התחבורה הציבורית. ואם מדי שבוע מדובר באתגר של ממש, ובפרט בעונת החתונות, כשרבים חוגגים שבת חתן או שבע ברכות – על אחת כמה וכמה במוצאי שבת זו.

בשל הקושי העצום שנגזר מהיעדרותם של אלפי נהגים, מומלץ לכל מי שיכול, להימנע מנסיעה בימים אלו, ובמקרי הצורך כדאי להתארגן עם הסעה פרטית, ולא להישען על התחבורה הציבורית.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות