/
/
משרד הבידור

משרד הבידור

משרד השיכון מציג: בדיחה על חשבונם של תושבי ביתר עילית >>> בהודעה רשמית שניפק המשרד, נכתב בחגיגיות כי לעיר אושרה יחידת דיור בודדת >>> עסקנים חרדיים: "מדובר במסר של נקמה, ובדפוס פעולה להצר את רגלי הציבור החרדי בכל מקומות מושבותיו" >>> הסערה - והתגובות
י״ח במרחשון ה׳תשפ״ב
19:35
בדיחת אלקין

יחידה, יחידה | הלעג של משרד השיכון: מתפארים באישורה של יחידת דיור בודדת בביתר עילית

יעקב מרגליות

משרד השיכון מציג – הגיחוך והלעג לרש: אתמול (יום א’) הוציא משרד השיכון בראשות השר זאב אלקין (‘תקווה חדשה’) הודעה חגיגית על אישור תוכנית בנייה חדשה ביישובי יהודה ושומרון. למרבה הגיחוך, בביתר עילית הואיל המשרד לאשר…יחידת דיור אחת.

הסערה באה כהמשך לסערה חמורה בהרבה – ביטול תוכנית הבנייה החרדית בעיר קרית גת. מדובר על היקף של 13,000 דירות, שקידמו שרי הפנים והשיכון הקודמים, אריה דרעי ויעקב ליצמן ואלקין, יחד עם שרת הפנים שקד, החליטו לבטל זאת.

מתברר כי מדובר בדפוס פעולה של המשרד בראשות אלקין וכחלק ממדיניות הממשלה הנוכחית ההרסנית להצר את רגליו של הציבור החרדי בכל מקומות מושבותיו. לפי הערכת פרשנים פוליטיים, השר אלקין חדור תחושת נקמה בשל אי התמיכה החרדית בו כאשר התמודד לראשות עיריית ירושלים. 

על פי פרטי התוכנית שפורסמה אתמול, כ-1,300 יחידות דיור יצאו לשיווק ביהודה ושומרון, זאת לאחר קיפאון בבנייה. על פי חלוקת המכרזים, בעיר אריאל אושרו 729 יחידות דיור, בית א-ל זוכה לאישור של 346 דירות, היישוב אלקנה עם 102, גבע בנימין עם 96, עמנואל (החרדית, יש להודות) עם 57 וקרני שומרון עם 22.

וכאן מגיעה הבדיחה: על פי ההודעה הרשמית של משרד השיכון, ביתר עילית – העיר החרדית ואחת הערים הגדולות ביותר של הציבור החרדי – תקבל יחידת דיור אחת בודדת. זאת בעוד מודיעין עילית – העיר הגדולה ביותר באזור יהודה ושומרון – לא זוכה אף לא ליחידה בודדת.

השר אלקין לא היסס לצרף את ברכתו להודעה ואמר: “כפי שהבטחנו, אנחנו גם מקיימים. חיזוק והרחבת ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון הינו דבר הכרחי וחשוב מאוד בחזון המפעל הציוני. אני מברך על שיווקים של למעלה מ-1,000 יחידות דיור. אמשיך ואחזק את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון”.

עסקנים חרדים תהו: “מה העניין בהודעה הלעגנית הזו, על אישור יחידה בודדת בעיר חרדית גדולה, שסובלת ממצוקת דיור חריפה ביותר? לא היינו באים בטענות לממשלה כזו אילו לא הייתה מאושרת אף יחידה בביתר עילית. הרי בסופו של דבר זו ממשלת שמאל וגם היחידות שאושרו צריכות הרבה רחמי שמים. ההודעה על יחידת דיור אחת (שלאיש אין מושג איך טכנית ניתן לבנות אותה) – היא למעשה מעין ‘הטרלה’: מסר לציבור החרדי – לא הלכתם איתי? אתם על הכוונת שלי. ועל כך צריך לומר: שר שמנהל מסע נקמה אישי נגד ציבור – לא נגד פוליטיקאים, נגד ציבור, נגד אנשים, נפשות ומשפחות, כי הוא נעלב שלא תמכו בו לראשות העיר ירושלים – לא ראוי לתפקידו אפילו רגע אחד”.

למרות זאת, היו מי שעמדו לצד משרד השיכון כאשר הסבירו שמדובר בסך הכל באישור של בקשות שעמדו על שולחן הוועדה. אחד העיתונאים הסביר כי “כדאי לבדוק את העובדות, והן כדלהלן. לא נדחתה אף לא בקשה אחת של ביתר עילית לאישור של בניית יחידות דיור בוועדה המתוכננת. יחידת הדיור האחת, היא פיצול דירה. זו התכנית היחידה שהיתה מוכנה לוועדה”. על כך יש להשיב, כי אף אם כך פני הדברים – הרי שהוצאת ההודעה המתפארת על אישורה של יחידה בודדת בעיר – מבקשת להעביר מסר לעגני לעיר השנייה בגודלה ביו”ש, עיר עם 60,000 תושבים שסובלת מפיצוץ אוכלוסין וזקוקה לאישורי בנייה כמו חמצן לנשימה.

ובכל זאת, אחד מתושבי העיר הפטיר באירוניה: “נחמה פורתא: בביתר עילית דירה אחת שווה שבע יחידות דיור אחרי פיצולים ותוספות”…

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות