/
/
/
משהו חדש מתחיל-שומרים על הבית

משהו חדש מתחיל-שומרים על הבית<

בשקט בשקט עושה ביתר היסטוריה, אך שבועיים חלפו מיום פתיתתו של מתחם ביזנס סנטר -'הבית לעסקים כשרים' את שעריו וכבר תפס הדבר תאוצה עוצמתית בראיון גלוי ונוקב מספר הרב עמרם וייספיש ממט"ח ירוק על ההכנות והשלכות של פתיחת 'הבית' – המקום שיביא לשינוי התפיסה העסקית שלנו בכל המימדים. מבערים את החמץ.
ח׳ בניסן ה׳תשע״ג
17:38

בשקט בשקט עושה ביתר היסטוריה, אך שבועיים חלפו מיום פתיתתו של מתחם ביזנס סנטר -‘הבית לעסקים כשרים’ את שעריו וכבר תפס הדבר תאוצה עוצמתית  בראיון גלוי ונוקב מספר הרב עמרם וייספיש ממט”ח ירוק על ההכנות והשלכות של פתיחת ‘הבית’ – המקום שיביא לשינוי התפיסה העסקית שלנו בכל המימדים.  מבערים את החמץ.

כולנו נחשפנו לאחרונה לבשורה המשמחת  על פתיחתו של בית העסקים החדש “ביזנס סנטר” מבית מט”ח ירוק במרכז המסחרי החדש בככר העיר. אולם אם נחשוב פעם נוספת על העניין, נגלה לפתע שבשורה זו הייתה למעשה היסטורית ומהפכנית הרבה יותר ממה שחשבנו. שכן ה’בית’ מהווה בעצם את הפתרון המיידי הנכון והטוב ביותר לכל אלו שנזקקים לשימוש ברשת אם זה לשימושים קטנים ובעיקר  גם לשימושים נרחבים ויסודיים.

מי שפרץ את הדרך בתחום הם בעלי רשת מט”ח ירוק המוכרת לכולם מהצ’ינג הוותיקה והראשונית בביתר. וכמו ברשת הצינג בה אסטרטגית השירות מובילה את החברה מיום היווסדה כך גם במהפכת ה ‘ביזנס סנטר’ שהחלה בביתר. במט”ח ירוק לא חסכו כל השקעה לייצר את הפתרון  המושלם והטוב ביותר לצרכים העסקיים המשתנים ולפתרון השימוש ברשת, בדרך הכשירה.

עם פתיחתו המהפכנית כאמור, של המתחם המיוחד והחדשני פנינו אנו למי שיזם וביצע את הדבר החשוב הזה לשיחה נוקבת בה הוא חושף הכל על המהלך ההיסטורי שעומד לשנות את התפיסה העיסקית של כל מי שרואה עצמו כחרד לדבר ה’.

פריצת הדרך

אין מי מביננו שליבו לא חרד מסכנת ופגע הקידמה הטכנולוגית המחדשת את פגעיה מידי יום, ואין גם צורך להכביר במילים על הבעיה הכואבת וקשה הזו, אשר תוצאותיה ידועות לכל אחד ואחד מאיתנו. אולם יש גם לתת את הדעת לעובדה שאין היום מי שיכול להמנע משימוש ברשת הממוחשבת, אם זה לצרכים שוטפים כמו רישום למשפחתונים שליחת טפסים ומיילים מעקב על חשבונות הבנק, או סתם שימוש במחשב לצרכי כתיבה וגרפיקה, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בבעלי עסקים או בסתם אנשים העמלים לפת לחמם ומאידך חסים על נפשותיהם ונפש עולליהם מלהכניס את המחשב והרשת הביתה חלילה.

בנקודה זו פתח ר’ עמרם את שיחתו:

“אנחנו במט”ח ירוק היינו ערים לבעיה זו במידה מסויימת יותר מכולם.  מט”ח ירוק מהווה כהיום גוף פיננסי המלווה את רוב העסקים והמוסדות בביתר עילית וסניפינו פרוסים בכל שכונות העיר, ואנו באים במגע יומיומי עם כל סוגי האנשים והעסקים,

אנו נתקלים לא אחת ביהודים יקרים שבאו אלינו בתחינה שנאפשר להם לשלוח מייל או לאפשר להם לעשות שימוש אחר ברשת. ברור היה לנו, וכך גם הם סיפרו לנו, שהם לא יכולים יותר, הם חייבים מקום זמין  ומחובר בו הם יוכלו להתעסק עם צרכי עבודתם- וכדו’ וכן בעלי משרד כשהם לא בסביבתם הרגילה כמותם חששנו גם אנו שבלית ברירה אותו מקום יהיה דווקא בבית דבר שלא רצוי בכלל, מבלי צורך להאריך.

הלכה למעשה

“במט”ח ירוק, פורצי הדרך, החליטו להרים את הכפפה ולייצר פתרון לאותם אלו ולבוא לעזרתם בדבר הבסיסי והחשוב הזה”. ממשיך ר’ עמרם, ומכאן יצאנו לדרך, בעידודם של עסקני קהילות הקודש המעורים בנושא ומודעים לגודל הקונפליקט שמצד אחד רואים הם מידי יום בתי ישראל נחרבים בעקבות השימוש במחשב והנלוה אליו ומצד שני הצורך האמיתי והנחוץ הגודל מיום ליום לשימוש ברשת המחשב, לאחר שהבינו את עוצמת הרעיון וגודל פתרונו למען שמירת הבית.

ראשית דרכינו  הייתה כמובן למעונם של מרנן רבני עירנו, פרשנו בפניהם את כל הצדדים כשהרבנים שליט”א מציגים את הערותיהם המחכימות ודרישותיהם גדריהם וסייגיהם כך שהדבר ינוהל בצורה הטובה והערכית ביותר למניעת מכשולות חלילה. וכיום אני יוכל לומר בפה מלא שבעז”ה המיזם בוצע בצורה המקסימלית ולפי כל דרישות ההלכה.

ה’בית’ של כולנו

לאיזה קהל מיועד בעצם ה’בית’ המיוחד הזה?

ה’בית ‘הוא גם המקום של כל אחד הנצרך להשתמש בשרותי הרשת אולם לא רק, קהל היעד שמגיע ב”ה בהמוניו למתחם ה’בית לעסקים כשרים’ מתחלק בעצם לשני סוגים.

בחלקו הראשון מיועד הבית לשימושי מחשב רגילים כמו הקלדות, הגהות, הדפסות, סידור תמונות וכו’ במקום הותקנו תוכנות גרפיקה ופוטו לעיצוב תמונות הבית.

כמו”כ הותקנו במקום את המאגר התורני הנודע ‘אוצר החכמה’ גירסה 11 המיועד לבני תורה הרוצים לעיין בכל מכמני תורה או הדפסות מתוך המאגר.

אגב, במטח ירוק רואים חשיבות מיוחדת בעמדת “אוצר החכמה” המוסיפה לאוירה הערכית במקום.

הבית לעסקים

“החלק השני של ה’בית’,פונה דווקא לישורת שונה, של כאלו המשתמשים במחשב לצרכי עבודתם. ה’בית’ הוא בעצם המשרד האישי של כל אלו שלא מעוניינם להכניס את המחשב הביתה  וזקוקים למקום רגוע ושקט לצרכי עבודתם.

אנחנו יצרנו מקום יחודי שיכול לענות על ההגדרה “סביבת עבודה” שרות שלא ניתן בכל שאר החנויות המציעות שירותי מחשב,  שזה אומר- מקום שקט נעים ומרווח בו יוכל כל אחד למצוא את פינתו שלו  ובמידת הצורך לראות בה את המשרד הפרטי שלו והכל בצורה מכובדת כשרה וסטרילית

בכדי להוסיף לאוירת המשרד המושלמת הוספנו למקום פינת שתיה חמה וקרה, לרשות המשתמשים

קשר עסקי

בעצם מוקם כאן מעין תחלופה למשרדים פרטיים..

אכן כן, אך יותר מכך. “ה’בית’ במתכונתו המורחבת, יפגיש גם בין גורמים עסקיים ובעלי מקצוע בביתר ויעזור ליצירת קשרים עיסקיים דבר שיכול להוסיף רבות  לכל אחד לבניית קשרים עסקיים פוריים.

אנחנו רואים גם חשיבות מכרעת לעובדת מיקומו המרכזי של’ ה’בית’, במרכז הסחר שבככר העיר דבר שיצור אפקט מקצועי ועסקי רחב ומוצלח בעז”ה.

אתה יכול לספר לנו על התגובות אותם אתה שומע מבאי ה’בית’?

האמת, שאני מיום ליום מופתע עוד יותר מעוצמתם של הסיפורים אותם אני שומע ומרגע לרגע מתעצמת בתוכי חשיבותו של העניין הקדוש הזה

כבר בימים הראשונים לפתיחתו של ה’בית’ הגיע אלי יהודי, אברך חשוב תושב  ביתר כשהוא לוחץ את ידי בחום ומתבטא: “דע לך שביזנס סנטר הוא ממש “הצלת הדורות” כפשוטו!” תוך שהוא מוסיף ומספר לי שהוא לצרכי פרנסתו מתעסק עם פתיחת תיקים בביטוח הלאומי ולצורך כך הוא נדרש למחשב לכתיבת מכתבים ולשליחת מיילים וכן לגישה לאתר הביטוח הלאומי. מפאת חששו לנפשות יקיריו הוא סרב להכניס את המחשב לביתו. ולכן עד היום היה הוא מרחיק נדוד  למשרד של חבר בבני ברק ושם הוא היה עובד. “אני הצלחתי להמנע עד היום, הוסיף הוא לספר לי, אבל מי יודע כמה אנשים הדבר קשה עבורם וכעת בפתרון שהצגת חסכת מהם את הצורך להכניס את הדברים האלו הביתה ולסכן את נפש עולליהם!

כל מילה נוספת מיותרת….

טכנית, איך זה עובד?

פשוט וקל, בכניסה למקום הלקוח בוחר את סוג החבילה שהוא מעוניין בה ומקבל קוד כניסה למחשב. כשכל דקת שימוש יורדת מבנק הדקות שהוא קנה, ברגע שסיימת להשתמש אתה סוגר את הקוד שלך והדקות הנשארות נשמרות אוטומטית לשימוש הבא, וכך תוכלו לנצל את הדקות שלכם בצורה המקסימלית!

לדוגמה, אם קנית חבילה של 800 דקות ב200 ₪ אתה יכול להיכנס לחשבון הבנק שלך דבר שלוקח בד”כ כשתי דקות בכל פעם, לא פחות מ400 פעמים !!!! 

המהפכה הביתרית

האם לא היה מתאים יותר לפתוח את התכנית המהפכנית הזו בערים גדולות יותר, ירושלים לדוגמה? מדוע דווקא בביתר?

ביתר זה הבית שלי, ודברים טובים מביאים הביתה.

תוכניות והפתעות לעתיד, יש כבר?

בוודאי! ראשית אנחנו עובדים על קורסים יחודיים בשעות הערב בנושאי כלכלת הבית, ניהול, נדל”ן, שוק ההון וכדו.

בשלב הבא אנחנו מתעתדים לפתוח ולפתח סניפים של ביזנס סנטר בכל רחבי הארץ בצורה גורפת לטובתם ולתועלתם של כלל הציבור החרדי. כאן גם המקום להודות לתושבי ביתר היקרים על הפיילוט הנהדר אותו הם מעניקים, בעז”ה לאחיהם בכל הארץ..

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות