/
/
מפעל ישיבות בין הזמנים בביתר עילית רושם הצלחה אדירה

מפעל ישיבות בין הזמנים בביתר עילית רושם הצלחה אדירה

ח׳ בניסן ה׳תשפ״א
20:19

כ – 4,000 בחורים משתתפים במפעל ‘ישיבות בין הזמנים’ מבית ‘חסיד כהלכה’, ביוזמת ובמימון העירייה ובשיתוף עם ארגון ‘מצפן’, בעשרות קהילות ברחבי העיר # מדי ערב נבחנים הבחורים על החומר הנלמד ומשתתפים בהגרלה על מלגות # כ”ק מרן אדמו”ר מבויאן שליט”א הגיע לברך את הלומדים במעמד מיוחד ומרומם של ‘הכנה לליל הסדר’ # לאחר חג הפסח ייצאו הבחורים לפעילות חווייתית ברחבי הארץ #

בזכות התורה ולומדיה: כ 4,000 בחורי חמד מכלל הקהילות בעיר משתתפים במפעל ‘ישיבות בין הזמנים’ שיזמה העירייה, יחד עם ארגון ‘מצפן’, לרגל ימי בין הזמנים. הפרויקט שהחל בר”ח ניסן ויתקיים עד לר”ח אייר, רושם הצלחה אדירה כאשר אלפי הבחורים משתתפים מדי יום בלימוד יומי, ובסיומו, נבחנים על החומר הנלמד ומשתתפים בהגרלה על מלגות ופרסים.

פעילות זו מתקיימת במקביל לפעילויות אותם יזמה העירייה לבני הישיבות מקהילות הליטאיים ולבני הישיבות מקהילות בני עדות המזרח.

היכלי התורה ובתי המדרשיות בעיר מלאים וגדושים בלומדים וקול התורה נשמע למרחקים. ראשי ארגון ‘מצפן’ בראשות הרב חיים גרינוולד והרב גדליה אייזנשטיין מספרים על ההתלהבות הרבה שסחפה את העיר כולה ואיחדה קהילות רבות תחת המפעל החשוב.

בשבוע שעבר התקיים מעמד מיוחד, בהשתתפותו של כ”ק מרן אדמו”ר מבויאן שליט”א, שהופיע כבוד בעיר כדי לברך את לומדי התורה בישיבות ‘בין הזמנים’. למעלה מ – 400 בחורים זכו להתפלל תפילת שחרית עם כ”ק אד”ש בקלויז בעיר, כאשר לאחר התפילה בירך את הלומדים בהתרגשות רבה. והרחיב במשאו הק’ על החשיבות הרבה של לימוד התורה דווקא בימי ‘בין הזמנים’.

‘הגעתי אתמול לקיים מצוות לקיחת ‘מים שלנו’ (שעפן) יחד עם בחורי הישיבות בעיר’, והוסיף ואמר ‘שם באתי לקחת מים בשביל המצווה, והיום זכינו לקחת נחת (שעפן) לכל השנה’.

כמו”כ בירך את רה”ע הרב מאיר רובינשטיין שיזם את המפעל החשוב, ועודד את הלומדים להמשיך ולשאת את משא התורה גם בימי ‘בין הזמנים’, וביתר שאת.

לאחר מכן התקיים מעמד הכנה לליל הסדר. הרב חיים לודמיר פתח את המעמד. אחריו דיבר רה”ע שהודה לה’ על הזכות העצומה שנפלה בחלקנו לעודד את מפעלי התורה בימים אלו. את מעמד ההכנה לליל הסדר קיים הרב אהרן טויסיג כשמאות הבחורים משתתפים ונרגשים במעמד מרומם במיוחד.

לאחר המעמד ביקר כ”ק מרן אדמו”ר מבויאן שליט”א בביתו של מרא דאתרא, הגר”ח וייס שליט”א, ובירך את פועלו של מרא דאתרא שפועל לביצור חומות היהדות בעיר, ומחזק את לומדי התורה ובני הישיבות.

מעמדות מיוחדים התקיימו בקהילות נוספות בעיר, שמאות רבות בחורים, בני הקהילות, משתתפים בפרויקט. בביהמ”ד קרלין נשא דברים המחנך הדגול הרה”ג משה בלוי שליט”א, בפני מאות משתתפים. גם בקהילת ‘מתמידים’ התקיים מעמד רב רושם בהשתתפותו של הרה”ג רבי יוסף הירשמן שליט”א. בקהילת סלונים התקיים מעמד בו נשא דברים הרה”ג רבי ישעי’ טננהויז שליט”א, ובקהילת ויזניץ’ גם כן התקיים מעמד מרומם בו הפליא מדברותיו הרה”ר רבי משה וינבך שליט”א.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות