/
/
מסקר שבוצע ע”י משרד התמ”ת עם עליית שכר המינימום עולה: 36% מהמעסיקים אינם יודעים מהו גובה שכר המינימום

מסקר שבוצע ע”י משרד התמ”ת עם עליית שכר המינימום עולה: 36% מהמעסיקים אינם יודעים מהו גובה שכר המינימום

כ״ה באלול ה׳תשע״ב
14:08

מעסיקים רבים אינם מעניקים לעובדיהם את הזכויות הבסיסיות המגיעות להם

עובדים שכירים שימו לב!

לפני כשבועיים פורסם על עדכון בתקרת שכר המינימום לעובדים שכירים.

תעריפי שכר המינימום מחייבים את כלל המעסיקים בארץ, כאשר עליהם לשלם לעובדיהם סכום המגלם 23.2 ₪ לשעה. אבל, בדיקה שערך משרד התמ”ת העלתה את העובדה המפתיעה, שרבים מבין המעסיקים, ואף מבין המועסקים, לא יודעים על השינויים שחלו ולא מודעים כלל לזכויותיהם על פי החוק.

בסקר שנערך על ידי משרד התמ”ת, עם העדכון בתעריפי שכר המינימום, פורסם כי 36% מהמעסיקים לא יודעים מה גובה שכר המינימום (ובאופן אוטומטי גם לא מעדכנים אותו). מחצית מהעובדים לא קיבלו מהמעסיק שלהם טופס המפרט את העסקתם, ונתון מדהים עוד יותר – 60% כלל לא ידעו שהטופס הזה הוא הכרחי על פי החוק! 8% אחוזים מהמעסיקים לא הפרישו כלל פנסיה בעבור העובדים שלהם,  ו15% אחוזים מהעובדים טענו שזכויותיהם הופרו על ידי המעסיקים.

בקרב הציבור החרדי ישנם, לצערנו, רבים שעדיין מתפרנסים משכר המינימום, ולכן בשורה זו חייבת להגיע לאוזניהם, כדי שיוודאו שהתוספת אכן תופיע בשכרם, ושלא ימצאו את עצמם נפסדים בגלל חוסר הידיעה.

ל”שערים” הגיע בימים אלו סיפור אמיתי וכואב, על עובדת תושבת העיר שמצאה את עצמה מופסדת בגלל חוסר התייחסות של המעביד לזכויות המינימאליות המגיעות לה על פי החוק.

“ביקשנו להגיש בקשה ל’דמי לידה’ למוסד לביטוח לאומי”, סיפר בעלה של העובדת, ששימשה כגננת בגן בסביבות העיר ביתר במשך כשנה וחצי, “אולם אז נודע לנו, לתדהמתנו הרבה, כי המעביד כלל לא טרח לדווח על העובדת שלו במשך כל התקופה הזו…” פניה של בני המשפחה אל המעביד, שכללה הסבר על הנזק הכספי העצום שעומד ליפול על כתפיה של הגננת, אשר לא תוכל ליהנות מתשלומי הביטוח הלאומי אשר מגיעים לכל יולדת על פי החוק בתקופת חופשת הלידה, גרמה לו להתנצל ולהסביר, שהוא לא עשה זאת מתוך כוונה רעה, אלא בגלל שכחה ועצלות. (ההתנצלות לא פתרה, כמובן, את הבעיה הכלכלית הקשה שנגרמה בשל ההתעצלות הזו…)

בימים אלו מתקיים דין תורה בנושא באחד מבתי הדין בירושלים, וראוי לכל המעבידים, וגם לכל העובדים, להפיק ממקרה זה את המסקנות המתבקשות, ולהקפיד ביתר שאת על זכויותיהם הבסיסיות של העובדים על פי החוק.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות