/
/
/
מסילה לכלכלה נבונה -בדיקה למחיר השוק.

מסילה לכלכלה נבונה -בדיקה למחיר השוק.

י״א באלול ה׳תשע״ב
23:27

שאלה ליועץ העסקי:

שאלה: הציעו לי לקנות מכולת בהרבה כסף, אני לא יודע אם המחיר גבוה מידי. איך אפשר לבדוק מהו מחיר השוק?


שאלה מצוינת, אם רוצים לקנות דירה או מכונית יש מחיר שוק  ויש אנשים שיכולים להעריך את המחיר (שמאים , מתווכים וכד’) אבל לכאורה קשה לחשב כמה עולה עסק, כי כל עסק הוא שונה. אז מה עושים?

נתחיל איך לא קובעים מחיר- לא לפי מחזור (לא שווה כלום) ולא לפי דיבורים.

אז איך כן קובעים שווי העסק? לפי הנוסחההבאה:       שווי נכסים + מוניטין = מחיר העסק

בוא נסביר, איך מחשבים שווי נכסים? הכוונה לשווי כל הנכסים /ציוד / מלאי של העסק  במחיר שוק. לדוגמא יש מדפים, כמה יעלה לי לקנות מדפים משומשים בשוק, תשימו לב, לא מה שעלה לפני 20 שנה, אלה במחיר שוק היום משומש. אותו דבר מלאי וכד’. כלל ברזל- לא לסמוך מה שאומרים, לא להתעצל ולבדוק ולספור את הכל הציוד/מלאי מההתחלה ועד הסוף, מה שלא יודעים להביא מומחה.

  • רכוש: רכבים, מכונות ייצור, מקררים, מדפים,- לקבל הצעות מחיר.
  • מלאי: חשוב לשלם רק עבור מלאי קיים (חי)  ולא עבור מלאי תקוע (מת). ולשלם רק לפי מחיר שוק אמיתי. לכן תספרו בעצמכם את המלאי, תבקרו במחסן, תביאו מומחה.

איך מחשבים מוניטין ?=רווח נטו (אחרי משכורת בסיסית) עד שנה קדימה. כלומר לא מספר לקוחות, לא מכירות, רק דבר אחד, כמה העסק מרוויח נטו בשנה (12 חודשים).

ניקח דוגמא- מציעים לכם מכולת עם מלאי בשווי מחיר שוק 50,000, עם ציוד משומש של 10,000 ₪, ורווח נטו (אחרי משכורת בסיסית) של 12,000 ₪ לחודש בממוצע, כמה העסק שווה? הוא שווה עד 50,000 +10,000 +12,000 * 12= 204,000 ₪. בפועל יש סיכוי לקנות במחיר יותר זול. ככה מחשבים את מחיר המכולת.

שאלה- אבל יש מחזור גדול מאד, הרבה מאד לקוחות, זה שווה הרבה יותר כסף! –לא נכון, משלמים רק מה שנשאר בכיס + שווי הנכסים.

 אבל מישהו אחר מוכן לשלם את המחיר, אני יכול להפסיד את העסקה! -תדע ידידי היקר אם תפר את הכללים יש סיכוי חס ושלום שהעסק יכול למות בגלל שהוא לא יוכל להחזיר את החובות מהקניה. זה לא צחוק, זה לא כסף “כאילו”. אם טועים- נופלים. שחור לבן.

מה הכוונה לרווח נטו אחרי משכורת בסיסית?

נסביר: יש ההבדל בין רווח ברוטו (לפני משכורת בסיסית) לרווח נטו (אחרי משכורת בסיסית). אם מי שקונה את העסק הולך לעבוד בעסק ולהשקיע שעות עבודה, צריך  להוריד את עלות המשכורת שלו כעובד מרווח העסק ומה שנשאר זה הרווח נטו, נסביר בדוגמא העסק מרווח כל חודש 20,000 ₪ אבל נדרש שבעל העסק ואשתו יעבדו סביב השעון בעסק. ונניח ששניהם יכולים להשתכר בקלות כשכירים ב 8,000 ₪ לחודש אז רווח נטו (אחרי משכורת בסיסית) שווה 20,000 -8,000 = 12000 ₪ לחודש.

שאלה-אבל למה? אני קונה עסק בגלל שאני רוצה לקבל משכורת! נכון אבל אתה יכול לעבוד כשכיר ולקבל משכורת מינימום מבלי לקנות עסק. ולכן אתה קונה את העסק עבור התוספת רווח מעבר למשכורת בסיסית.

איך מחשבים כמה משכורת מורידים? יש כמה שיטות, אפשר לקחת שכר מינימום, אפשר לחשב לפי כמה תקבל בחוץ כשכיר.

אבל לא נגענו בבעיה מרכזית בקנית עסקים: קונים את החלום ולא מה שיש, באים לעסק ורואים את הפוטנציאל שלו אחרי כל השינויים, שזה בסדר, אבל אם הקונה מוכן לשלם עבור זה- בעיה גדולה.

לרוב, מי שקונה עסק לא רואה את המצב הקיים, הוא רואה כבר את העסק בעתיד מוצלח. הוא קונה את החלום לא את המציאות. לפי זה ככל שלקונה ישנה החלום גדול יותר הוא ישלם מחיר גבוה יותר! מעניין נכון?  מי שנופל בגדול הם אלו עם החלומות הגדולים. בוא נחדד את התשובה: למה אתה מוכן לשלם למישהו עבור מה שאין, שהוא רק בפוטנציאל?? למה אתה מוכן לשלם עבור משהו שאולי יקרה ואולי לא יקרה,  האם יש לך בטחונות שהתוכנית שלך תצליח? וודאי שלא. להמחיש את הבעיה, אם אתה רוצה לקנות דירה והמוכר מבקש “אני רוצה 300,000 ₪”, אתה שואל למה כל כך יקר? מחיר שוק הוא 200,000 ₪ בלבד. “אני יסביר לך, תחליף את החלונות, ריצוף, מטבח תקבל דירה יותר טובה ואז זה שווה 300,000 ₪”,  רעיון יפה, אבל למה אני צריך לשלם לך עבור השינויים שאני הולך לעשות. אם אתה תשפץ את הדירה אני מוכן לשלם יותר. אם לא, בטוח שאני לא מוכן. אותו דבר לעסק, המוכר מסוגל להגדיל את הרווח החודשי- אני מוכן לשלם מחיר גבוה יותר. אם לא, לא קשור אליך, לא משלם לך….

המאמר הנ”ל נלקח מתוך הקורס המוקלט תכלס בעסקים ניתן לרכוש את הקורס במחיר מסובסד במסילה 02-5000475 שלוחה 305

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות