/
/
מן המצר | לאור הצורך בריבוי בעלי תקיעה השנה: גדולי המומחים שבדור יעבירו קורס מיוחד בעיר

מן המצר | לאור הצורך בריבוי בעלי תקיעה השנה: גדולי המומחים שבדור יעבירו קורס מיוחד בעיר

המצב המיוחד שצפוי לשרור השנה - מצריך עשרות בעלי תקיעה חדשים, הן במניינים המאולתרים והחד-פעמיים, והן בעבור חולים ומבודדים שאינם יכולים לצאת מבתיהם יוזמה חשובה שהתארגנה בעיר, תסדר קורס מזורז, בערב אחד, עם שני המומחים הגדולים ביותר להלכות שופר ופרקטיקות לתקיעה נכונה בקלות וכהלכה כך תצטרפו
י״א באלול ה׳תש״פ
22:09

זיכרונות ושופרות

משנה:

@שמעון כהן

נערכים ל’תקיעות’ במניינים המצומצמים: כתוצאה מהעובדה שהשנה לפי המסתמן ייערכו מאות מניינים קטנים בכל מקום בארץ – בהם מניינים רבים בביתר עילית שייערכו לראשונה ובאופן חד פעמי על ידי חסידויות שבדרך כלל נוסעות למרכז החסידות בראשות הרבי (ראה ידיעה קודמת בעיתון זה), לצד מנייני חצרות ומניינים מאולתרים שייערכו בכיתות לימוד ובמתנ”סים – נדרשת הכשרה זריזה של עשרות ‘בעלי תקיעה’ חדשים, על מנת שבכל מניין יוכלו לקיים את מצוות תקיעת השופר ביום השני של ראש השנה (היום הראשון יחול השנה בשבת קודש ולפיכך לא תתקיים תקיעת שופר, בהתאם לתקנת חז”ל).

ל’שערים’ נודע, כי לאור המצב מתארגן בעיר ערב עיון מיוחד לבעלי תקיעה מתחילים – וגם ותיקים המעוניינים לשפר את מיומנות התקיעה – הן מהבחינה הטכנית של הכרת השופר, צורת האחיזה האופטימלית והשיטה להפקת תקיעה צלולה בקלות יתירה, והן כמובן מבחינת ההלכות הרבות הכרוכות בתקיעת שופר כהלכתה.

כיצד תוקעין?

את הערב המיוחד מארגן תושב העיר הרה”ג ר’ שמעון יואל סלומון, מחשובי הדרשנים בעיר. לשם כך הוזמנו שני בעלי הסמכא הטובים ביותר בתחום השופרות ותקיעת שופר. את השיעור ההלכתי יעביר הגאון רבי שמעון בוקסר, מחבר הספר ‘שופרא דשופר’ – הספר ההלכתי שכולל את כל הלכות שופר, לכל פרטיהן ודקדוקיהן, לרבות טיפים מקצועיים ושיטות יעילות. הספר מוכר בקרב בעלי התקיעה הגדולים כמעין ‘אנציקלופדיה להלכות שופר’, כאשר הוא כולל כל פרט אפשרי, ממידע הלכתי ופרקטי שנצבר בעשרות שנות תקיעה. רבים מבעלי התקיעה חייבים למחבר הספר הזה את יכולתם לתקוע כהלכה, תרתי משמע.

השני הוא תושב העיר הרב דוד נינצינסקי שליט”א, ששופרותיו מצויים אצל רוב ככל גדולי ישראל.

את סיפור חייו של הרב נינצינסקי סיפרנו לכם אך לפני שנה – סיפור חיים מרתק שהתחיל בברזיל ועבר בעשרות השנים האחרונות לעיר ביתר, שבה הוא מנהל את מפעל השופרות הקטן והייחודי שלו. ר’ דוד הוא בעל תוקע ותיק בעצמו, והוא מעבד את השופרות שיוצאים תחת ידיו בעמל רב ובמיומנות מיוחדת, מתוך ידע רחב בחוקי האקוסטיקה והיכולת להפיק מקסימום תקיעות צלולות במינימום מאמץ פיזי. את השיטה המציא בעצמו, והוא ממשיך לשפר ולפתח אותה כבר מעל ל-30 שנה.

עם גדולי האדמו”רים  

ר’ דוד מבצע את העבודה בסטודיו קטן בביתו, שם ייצר לו באופן עצמאי כלים ומכשירים המסייעים לו בתהליך העיבוד על פי כל כללי ההלכה המחמירים ביותר. הוא פועל מתוך מחויבות בלתי מתפשרת להביא כל שופר למצב המקסימלי שלו מבחינת תפוקת הקולות, ולא יניח מידו שופר בטרם הגיע לתוצאה מושלמת בקלות התקיעה ובצלילות הקול. על לקוחותיו נמנים גדולי בעלי התקיעה בארץ, רבנים ואדמו”רים רבים, ביניהם – כ”ק האדמו”ר מצאנז, כ”ק האדמו”ר מסקווירא, כ”ק האדמו”ר מצאנז, כ”ק האדמו”ר מנדבורנה, כ”ק האדמו”ר מלעלוב ועוד רבים מגדולי ישראל.

ר’ דוד יעביר לשומעים טיפים לבעלי תקיעה מתחילים, ואף יסביר על האופן והדרך הקלה ביותר לתקוע.

השיעור יתקיים אי”ה בליל שישי פרשת כי תבוא, אור לט”ו אלול תש”פ, בקלויז דחסידי באיאן ‘תפארת מנחם’, רחוב המגיד ממעזריטש 37. תפילת ערבית תהיה בשעה 21:00, כאשר מיד לאחר מכן, בשעה 21″15 – יתחיל השיעור המיוחד.

בסוף הערב, יוכלו בעלי תקיעה לקבוע פגישה עם מומחי השופרות, לשם קבלת ייעוץ והדרכה אישית.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות