/
/
מכונת הפלאים

מכונת הפלאים

תושב ביתר שניסה להפקיד צ'ק במכונה בנקאית נתקל במקרה נדיר, במקום תדפיס המכשיר פלט צ'ק של אדם אחר. המקרה שחזר על עצמו מחייב את הציבור לגלות ערנות ולפקוח עין על פעולות המכונה. לא מדובר בעוד מתיחה של פורים
כ״א באדר ה׳תשע״ג
12:30

המלצות נוספות

תושב ביתר שניסה להפקיד צ’ק במכונה בנקאית נתקל במקרה נדיר, במקום תדפיס המכשיר פלט צ’ק של אדם אחר. המקרה שחזר על עצמו מחייב את הציבור לגלות ערנות ולפקוח עין על פעולות המכונה. לא מדובר בעוד מתיחה של פורים

את הסיפור הבא הביא לידיעתנו אברך ת”ח חשוב המשמש כרב באחד מבתי הכנסת בעיר. מכירים את העמדה הממוחשבת להפקדת צ’קים? מתברר שהמכונה עלולה לתעתע ולגרום לתקלות מפתיעות ואף מדאיגות.

העדות

“כהרגלי”, מספר הרב א.מ שיחי’, “צעדתי לעבר הבנקט באזור מגורי בכדי להפקיד צ’ק שקיבלתי. ביצעתי את הפעולה והתכוונתי להמשיך בדרכי, אך לפתע שמתי לב שהבנקט  לא הוציא תדפיס המאשר את ביצוע הפעולה. אמנם בדרך כלל אני משליך מידית את האישור בו במקום, אך היה חשוב לי  לראות את התדפיס יוצא. המתנתי זמן מה, אך התדפיס לא יצא. מתוך חשש שמא הצ’ק הלך לאיבוד ומתוך רצון לוודא שההמחאה אכן הופקדה כראוי, התקשרתי למוקד הטלפוני באותו הבנק שבו בוצעה ההפקדה. במוקד הסבירו לי שאין מקום לדאגה, ולמחרת היום ייצרו הם עימי קשר ויפתרו את הבעיה בו במקום”.

למרבה ההפתעה, למחרת קיבל האברך שיחת טלפון ממכר שסיפר לו לפי תומו שגם הוא ניסה להפקיד המחאה כספית באותה מכונה בנקאית, וכמענה להפקדתו המכונה פלטה למול עיניו הנדהמות את הצ’ק שהפקיד יום קודם האברך בן שיחו(!)

האברך התקשר מידית לבנק, שם קבלו בספקנות את דבריו, אך הבטיחו שהתעלומה תיבדק. אך אם לא די בכך, לאחר זמן מה יצא האברך שוב להפקיד צ’ק באותה מכונה , ולמרבה התדהמה, כשהכניס את הצ’ק, פלטה המכונה צ’ק של אדם אחר… האברך המום הרים טלפון ישירות למנהל הבנק שהופתע לשמע הסיפור והעיד שמעולם לא נתקל בתופעה דומה.

הלקח

“יתכן שמערכת הבנק התגברה על התקלה וזו טופלה כראוי”, אומר הרב א.מ., “אך חשוב להעביר את המסר לכלל תושבי העיר שיהיו מודעים לעובדה שתקלה זו אכן עלולה להתרחש, ויפה שעה אחת קודם, בטרם ייפול כספינו לידים לא רצויות חלילה…”

ומכאן נקרא הציבור לגלות ערנות ולעקוב אחר הנעשה עם הצ’ק לאחר ביצוע ההפקדה, ולא לסמוך על המכונה האוטומטית, כדי להימנע מאי נעימות ועוגמת נפש.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות