/
/
מאות בחורי ישיבות בביתר קיבלו צווי גיוס סופיים

מאות בחורי ישיבות בביתר קיבלו צווי גיוס סופיים

תאריך הגיוס: אפריל 2015, בעוד יותר משנתיים. חשש רב בביתם של גדולי ישראל מהתוצאות הצפויות, בעקבות הרכב חברי הוועדה בראשות השר יעקב פרי וההתבטאויות המדאיגות של חברים בוועדה.
ט׳ באייר ה׳תשע״ג
00:48

תאריך הגיוס: אפריל 2015, בעוד  יותר משנתיים. חשש רב בביתם של גדולי ישראל מהתוצאות הצפויות, בעקבות הרכב חברי הוועדה בראשות השר יעקב פרי וההתבטאויות המדאיגות של חברים בוועדה.

בימים אלו חולקו אלפי צווי גיוס לבני הישיבות מביתר ומחוצה לה, שהצהירו על תורתם אומנותם, דבר שהעלה את רף המתח בעולם הישיבות. אך למרבה הפלא תאריך הגיוס נקבע לאפריל 2015 בעוד יותר משנתיים…

צווי הגיוס הסופיים הם הפעימה השלישית בצו התייצבותם של כלל הצעירים בישראל, כשבפעם הראשונה והשנייה נדרשו בני ישיבות לעבור בדיקות משפילות ע”מ לבחון את כשירותם לשירות צבאי.

למרות החשש הרב שעוררו מכתבי ההתייצבות בבתים רבים, מעלים בפנינו עסקנים ואנשי חינוך את חצי הכוס המלאה בכך שצווי הגיוס שנשלחו מיועדים לעוד שנתיים ארוכות. עד אז, הם אומרים, יעברו מים רבים בירדן.

בתוך כך,התכנסה השבוע הועדה לניסוח חוק הגיוס בראשותו של השר יעקב פרי לישיבה ראשונה מן המניין, בה התרשמו הם מהצהרות דו”צ על ההכנות שצה”ל עורך כביכול לקליטתם של אלפי מתגייסים חרדים לשרות צבאי. דבר שעורר דאגה בקרב שדרות היהדות החרדית.

שר המדע יעקב פרי פתח את הישיבה ואמר: “הזמן דוחק בנו, אך יחד עם זאת נקפיד על דיונים מלאים ושקיפות מלאה עד לגיבוש הצעת החוק. מסוף שנות השמונים עוסקים בכנסת ובממשלה בסוגיה המורכבת, והגיע הזמן לקבל החלטה. גם הדו”ח של פלסנר, גם דו”ח בן בסט ואחרים, מאיצים בנו למצוא פתרון חדש ומוסכם. נעשה זאת באופן רגיש, אך בנחישות”.

כמו”כ נשמעו דבריו  של שר השיכון אורי אריאל, מי שנחשב עד היום כמקורב אל החרדים, שהתבטא אודות “המהפך שצפוי להתרחש בגיוסם של בני הישיבות”. בין היתר אמר השר אוריאל: “שמענו את הנתונים השונים, ואני מתחייב כי נפעל להידברות וחיבור בין הקהלים השונים על מנת להגיע לנוסח חוק המשקף את הערבות ההדדית של עם ישראל. למרות קולות שונים במערכת הפוליטית אין כאן שום שיח של שנאה וחרמות, ואני בטוח שהציבור מבין זאת”.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות